Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="272362"]
Материалы на украинском языке

«Пакунок малюка» у 2022 році: скільки коштує і як його обміняти на гроші

Old date:
Current date: 2023.04.01
New date: 2022.01.25
0
З червня минулого року з'явилася можливість отримати "Пакунок малюка" не в натуральному вигляді, а у грошовому еквіваленті. Якою бу

З червня минулого року з’явилася можливість отримати «Пакунок малюка» не в натуральному вигляді, а у грошовому еквіваленті. Якою буде допомога при народженні дитини у 2022 році – розповідаємо далі.

"Пакет малюка" у 2022 році

Джерело: Freepik

Скільки коштує «Пакунок малюка» у 2022 році

З липня грошовий еквівалент «Пакунку малюка» виріс до 6039 гривень. Його вартість прив’язана до прожиткового мінімуму на дитину до 6 років. Сума останнього, до речі, щороку переглядається. Так, у 2022 році вона виросте тричі, тому сума допомоги теж зросте.

Прожитковий мінімум на дитину до 6 років:

 • січень-червень — 2100 грн
 • липень-листопад — 2201 грн
 • грудень — 2272 грн

Вартість «Пакунку малюка» має становити не менше трьох прожиткових мінімумів на дитину до 6 років. Виходячи з цього, у 2022 році породіллі зможуть отримати замість товарів:

 • січень-червень — 6300 грн
 • липень-листопад — 6602 грн
 • грудень — 6816 грн

Як отримати гроші замість «Пакунку малюка»

Для отримання коштів доведеться оформити спеціальну картку. Це можна зробити у відділенні «Приватбанку», надавши свідоцтво про народження дитини.


Другий варіант — через портал «Дія» у розділі «Є-малятко». Тільки для цього потрібно оформити свідоцтво про народження саме там. Якщо воно вже є, скористатися послугою не вдасться.

Третій спосіб — звернутися до служби соціального захисту за місцем прописки, попередньо зібравши такі документи:

 • паспорт та ідентифікаційний код,
 • свідоцтво про народження дитини,
 • довідка з пологового будинку про неотримання «пакету малюка»
 • заяву на отримання одноразової допомоги.

Тільки пам’ятайте, що отримані кошти можна витратити лише на дитячі товари у певних магазинах, які беруть участь у програмі. Ознайомитись зі списком можна на сайті мінсоцполітики.

Нагадаємо, до переліку товарів, які доступні для купівлі за гроші замість бебі-боксу, входять: дитяче харчування, засоби гігієни та косметика, посуд, одяг та взуття, коляски, автокрісла, ходунки та інші вироби для малюка, речі для догляду за новонародженим, постільні речі, килимки для розвитку та іграшки.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты