Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="272448"]
Материалы на украинском языке

Муніципальна няня: якою буде компенсація у 2022 році

Old date:
Current date: 2022.10.01
New date: 2022.02.02
0
Вы можете прочитать эту статью на русском
Муніципальна няня – програма, яка дозволяє отримати грошову компенсацію від держави за послуги няні. Розповідаємо, як змінилися ї

Муніципальна няня – програма, яка дозволяє отримати грошову компенсацію від держави за послуги няні. Розповідаємо, як змінилися її умови у 2022 році та скільки грошей можна отримати.

Муніципальна няня: як отримати компенсацію?

Джерело: Shutterstock

Сума компенсації за програмою «Муніципальна няня»

Проєкт, який започаткували у 2019 році, дозволяє батькам отримати компенсацію вартості послуг з нагляду за дитиною до трьох років. Ви самостійно наймаєте няню, оплачуєте її роботу, а держава відшкодовує вам частину витрат у розмірі одного прожиткового мінімуму для дитини до 6 років.

Декілька нюансів:

 • Няня має бути оформлена офіційно як самозайнята особа, приватний підприємець чи юридична особа.
 • Важливою складовою є укладання трудового договору. Няня повинна отримувати заробітну плату за безготівковим розрахунком, щоб у вас була квитанція або виписка з банківського рахунку.
 • Незважаючи на рівень зайнятості найнятої людини, ви все одно матимете право на отримання грошової виплати про програму. У договорі мають бути чітко прописані всі умови.

Як змінилася програма «Муніципальна няня» у 2022 році

Щоб уникнути махінацій заради виплат, влада вирішила запровадити деякі обмеження. З 2022 року скористатися програмою можуть тільки ті сім’ї, які найбільше потребують допомоги з догляду за дитиною:

 • сім’ї, у яких дві та більше дитини до трьох років;
 • сім’ї з дитиною до трьох років, яким потрібен додатковий догляд (наприклад, дитина з інвалідністю, ДЦП, вродженими вадами розвитку, цукровим діабетом тощо);
 • сім’ї з дитиною до трьох років, у яких один із батьків інвалід 1 або 2 групи.
Як працює програма "Муніципальна няня"

Джерело: Shutterstock

Розмір виплат за програмою «Муніципальна няня»

Сума компенсації становить один прожитковий мінімум на дитину до 6 років (2100 грн.) або два (4200 грн.) за наявності інвалідності чи тяжких захворювань у дитини.


Якщо у сім’ї дві та більше дитини, виплату можна отримувати за кожну. Тільки для цього необхідно прописати у договорі, що няня допомагає доглядати кількох дітей.

Як оформити отримання грошової компенсації

Якщо ви потрапили під категорію сімей, які мають право брати участь у програмі «Муніципальна няня», то протягом місяця після укладання договору з нянею подайте заявку на отримання виплат. Для цього потрібно звернутися до Центру надання адміністративних послуг та органу соціального захисту населення.

До заяви додаються такі документи:

 • копія договору з нянею;
 • документ, що підтверджує, що ви сплатили за її послуги;
 • документ, що підтверджує наявність у дитини тяжкого захворювання чи інвалідності.

А ви користувалися «Муніципальною нянею»? Поділіться своїм досвідом у коментарях.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал



Статьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты