Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="214043"]
Материалы на украинском языке

Місячні при грудному вигодовуванні: міфи і реальність

Old date:
Current date: 2023.01.28
New date: 2021.06.27
0
Відновлення менструального циклу після пологів стає причиною різних побоювань у жінок, які годують груддю. І в багатьох випадках т

Відновлення менструального циклу після пологів стає причиною різних побоювань у жінок, які годують груддю. І в багатьох випадках тривоги мам марні!

Місячні під час годування груддю

Источник: [email protected]

Зміст:

Чи є нормальним, що місячні повернулися через кілька місяців після пологів? Чи може це негативно позначитися на грудному вигодовуванні? І навпаки: дитині вже 2 роки, а місячних все немає? Чи означає це, що завагітніти під час годування грудьми неможливо? Давайте розглянемо найбільш поширені помилки в цьому питанні.

Тетяна Сологуб
Тетяна Сологуб
Консультант з лактації

Коли відновиться цикл?

Суворих норм відновлення менструації, а разом з нею і можливості нової вагітності не існує. Все залежить від того, годує мама малюка грудьми чи ні. А також від індивідуальних особливостей організму. Поява місячних (якщо виділення — дійсно місячні, а не післяпологові ускладнення) через три тижні після пологів і лактаційна аменорея тривалістю в два роки — два полюси однієї норми.


На фоні грудного вигодовування менструація зазвичай відновлюється через 11-18 місяців після пологів. Але іноді — через 3 тижні або, як інша крайність, через 2 роки.

Багато в чому терміни відновлення циклів залежать від організації грудного вигодовування: часті прикладання малюка до грудей сприяють підтримці в крові високого рівня гормону пролактину, який і відповідає за придушення овуляції. Тривалі інтервали між годуваннями, використання пустушки обмежують природну потребу дитини в частому ссанні, а значить, призводять до більш швидкого зниження рівня пролактину. І навпаки, інтенсивне годування грудьми на другому році життя дитини підвищує ймовірність більш пізнього відновлення менструацій.

Які зміни на мене чікають?

Не варто турбуватися, якщо спочатку виділення будуть більш мізерними, ніж до вагітності, а цикли — нерегулярними. Це наслідок роботи гормону пролактину. Можлива і така ситуація, коли після декількох менструацій цикли знову пропадають на якийсь час. Так може статися, якщо після періоду більш рідкісних годувань дитина знову прискорює прикладання до грудей (наприклад, в період стрибка зростання або інтенсивного прорізування зубів).

Проте екологічність грудного вигодовування — не єдиний фактор, що впливає на відновлення циклу. Також це залежить від генетики і від природних змін гормонального фону жінки в залежності від віку або поточного способу життя. Навіть у однієї і тієї ж жінки терміни настання менструації після кожних наступних пологів можуть відрізнятися. При цьому жінок, у яких лактаційний аменорея триває досить довго, можна назвати щасливицями, адже це сприяє економії яєчникового запасу яйцеклітин, а отже, продовження молодості.

Місячні при грудному вигодовуванні

Источник: Shutterstock

Чи можна завагітніти під час годування груддю?

Відсутність менструальних циклів на фоні годування груддю дійсно покладено в основу одного з природних методів планування сім’ї — методу лактаційної аменореї (ЛАМ), надійність якого становить 98%. Однак покладатися на даний метод можна лише протягом перших 6-ти місяців і за умови відсутності будь-яких кров’янистих виділень через 56 днів після пологів.

Крім того, для досягнення заявленої ефективності методу жінці необхідно дотримуватися наступного правила: малюк повинен знаходитися на виключно грудному вигодовуванні (отримувати тільки грудне молоко безпосередньо з грудей, використання накладок і пустушок виключено), при цьому проміжки між годуваннями не повинні перевищувати 4 годин вдень та 6 годин вночі.

При порушенні зазначених умов саме по собі відсутність менструацій на фоні лактації не є надійним захистом від настання нової вагітності, адже жіночий організм влаштований так, що першою завжди відбувається овуляція і тільки потім — менструація. Тому, якщо до появи ще одного дитинчати ви на даний момент не готові, варто скористатися іншим методом відкладання зачаття.

Чи можна завагітніти під час годування груддю

Источник: Fotolia

Смак молока не зміниться?

Одним з частих побоювань годуючих мам при відновленні циклу є — зміна смаку грудного молока, що нібито може привести до відмови дитини від грудей. Але по-перше, в цього факту немає достовірних підтверджень, а по-друге, незначні зміни смаку молока відбуваються практично постійно в залежності від спектру вживаних мамою продуктів. Ці зміни є звичними для немовлят і самі по собі до відмови від грудей не призводять.

Що стосується впливу менструацій на кількість молока, іноді у жінок дійсно простежується тенденція до деякого зниження його вироблення в перші дні циклу. Проте це лише короткочасне явище, і вже через пару днів кількість молока стає колишнім. На підставі цього можна зробити висновок: настання менструації ніколи не є причиною широкої недостачі молока.

Пам’ятайте, що необхідними умовами для налагодження процесу лактації є часті годування протягом дня, наявність нічних годувань і правильне прикладання малюка до грудей, а ранній прихід першої післяпологовий менструації ніяк не позначається на успішності процесу. Лактація при цьому не знижується, тому будь-яка жінка здатна годувати грудьми так довго, як цього хочеться їй і маляті, незалежно від термінів відновлення менструальних циклів.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты