Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="265728"]
Материалы на украинском языке

Лактазна недостатність у малюка: причини, симптоми, як впоратися

Old date:
Current date: 2022.01.23
New date: 2021.05.17
0
Недостатнє вироблення в дитячому організмі ферменту лактази, необхідного для розщеплення молочного цукру, призводить до хворобли

Недостатнє вироблення в дитячому організмі ферменту лактази, необхідного для розщеплення молочного цукру, призводить до хворобливих порушень в розвитку і до неможливості засвоювати молоко.

Лактазна недостатність

Джерело: Shutterstock

Що таке лактазна недостатність

Наш організм влаштований таким чином, що для отримання необхідних для життя і розвитку речовин відбувається розщеплення їжі на складові елементи, які потім всмоктуються в кров і потрапляють в призначені для них органи. За це саме розщеплення відповідають ферменти, що виробляються в кишківнику, причому вони досить вузько спрямовані — ферменти, що здатні розщеплювати жири, наприклад, ніяк не впливають на вуглеводи.
Лактазна недостатність характеризується нездатністю організму перетравлювати та засвоювати основний вуглевод молока — лактозу через недостатнє вироблення в тонкому кишечнику специфічного ферменту лактази. У нормі лактаза розщеплює лактозу до більш простих вуглеводів — глюкози і галактози, які всмоктуються в тонкому кишечнику. В результаті дефіциту ферменту лактази, нерозщеплена лактоза потрапляє в товстий кишечник і під дією кишкової мікрофлори починає бродити з утворенням великої кількості газів. Це призводить до здуття та болі в животі, появі рідких випорожнень.

Лактазна недостатність

Джерело: Shutterstock

Молочний цукор — лактоза є основним вуглеводом молока, складається з глюкози й галактози, всмоктування яких відбувається в тонкій кишці після розщеплення ферментом лактазою. Якщо лактоза була попередньо розділена на елементи порушується весь процес її перетравлення з утворенням надлишків рідини, виробленням газів і, головне, не виконуються основні функції лактази — допомога в засвоєнні кальцію, заліза, нормалізації кишкової мікрофлори. Зрозуміло, що все це небезпечно для немовляти, особливо в перші місяці життя, коли молоко — основна його їжа. Глюкоза є основним джерелом енергії немовляти, а галактоза необхідна для функціонування і розвитку нервової системи.


Види та причини виникнення лактазної недостатності

Лактазну недостатність поділяють на чотири види, в залежності від причини виникнення:

 1. Вроджена — зустрічається вкрай рідко.
 2. Первинна (транзиторна) лактазна недостатність спостерігається у новонароджених дітей, малюків перших місяців життя, а також у дітей з низькою масою тіла при народженні. Їх травна система ще незріла і фермент лактази виробляється в недостатній кількості. Транзиторна лактазна недостатність часто проявляється у дітей кишковими коліками. Тому в домашній аптечці повинен бути МАМАЛАК – перший ферментний препарат для лікування кишкових колік у дітей, який діє на причину і на симптоми.
 3. Вторинна (набута) лактазна недостатність може розвинутися внаслідок деяких захворювань, зокрема у дітей з непереносимістю та алергічною реакцією на харчові продукти, внаслідок деяких кишкових інфекцій, при целіакії.
 4. Фізіологічна лактазна недостатність — після дворічного віку у більшості дітей кількість ферментів, що розщеплюють молочний цукор, поступово зменшується. Серед дорослих людей понад 70% не в змозі перетравлювати незбиране молоко і це вважається абсолютно нормальним, оскільки всі необхідні речовини організм цілком може отримати з інших продуктів.


Джерело: youtube, автор: ТОВ «Ворвартс Фарма»

Симптоми лактазної недостатності

У немовлят:

 • часті відрижки, які не проходять, якщо тримати малюка «стовпчиком» після годування;
 • коліки, здуття живота;
 • часті рідкі пінисті випорожнення, зеленого кольору з кислим запахом. Частим вважається спорожнення кишківника більше ніж 10 разів за добу. Інколи можливий закреп — відсутність випорожнень протягом декількох днів.

Ці симптоми можуть, безумовно, вказувати на недолік ферментів, але цілком вірогідні та інші причини. Особливо у малюків перших місяців життя, коли маленький організм тільки пристосовується до нових умов і нової їжі. Зригування можуть викликати занепокоєння і сумніви, якщо вони повторюються регулярно і дуже рясні.


Кишкові коліки можуть супроводжувати малюка аж до тримісячного віку, але пізніше повинні поступово припинитися.

Лактазна недостатність

Рідкі випорожнення, так як і їх затримка, вважаються фізіологічною нормою для немовлят перших трьох місяців життя.


Зеленого кольору кал набуває, якщо в дитячий організм потрапляє недостатньо жирів. Річ у тому, що грудне молоко не є однорідним за складом — перше більш водянисте. А далеке містить більше жиру, який уповільнює процес розщеплення лактози. Важливо, щоб малюк отримував достатню кількість більш жирного молока, що полегшує процес його засвоєння і може позбавити від зеленого кольору.

У дітей:

 • підвищене газоутворення
 • здуття живота та дискомфорт у животі
 • рідкі та часті випорожнення
 • захворювання, які можуть порушувати вироблення ферментів.
Лактазна недостатність

Джерело: Shutterstock

Враховуючи, що після переведення дитини на тверду їжу, потреба в молоці зменшується, цілком допустимо відмовитися від нього на час відновлення після хвороби, або замінити спеціальними продуктами з низьким вмістом лактози. При цьому, як правило, кисломолочні продукти, які вже пройшли процес ферментації, можуть бути джерелом необхідного кальцію, білків і вітамінів.


Як впоратися з лактазною недостатністю?

При лактазній недостатності важливо не тільки боротися з симптомами, а й усунути її основну причину — дефіцит ферменту лактази, в результаті чого виникають такі симптоми: здуття, метеоризм, порушення випорожнень, коліки. Треба розуміти, що лактазна недостатність — це не привід відмовлятися від грудного вигодовування!!!

 Лактазна недостатність

Джерело: GettyImages

Адже грудне молоко — це ідеально збалансована їжа для дітей першого року життя. Основний вуглевод молока — лактоза, що в ньому міститься, відіграє важливу роль:

 • сприяє зростанню і формуванню нормальної мікрофлори кишківника;захищає від кишкових інфекцій, забезпечує місцевий імунітет і знижує ризик виникнення алергічних реакцій;
 • бере участь в синтезі вітамінів групи B, засвоєнні та всмоктування мінералів і мікроелементів (Mg, Mn, Zn, Ca);
 • є джерелом галактози, з якої синтезуються галактоцереброзіди, необхідні для розвитку головного мозку і сітківки ока в перші місяці життя дитини.

Зважаючи на важливість лактози перехід з грудного вигодовування на низько- і безлактозні суміші вкрай небажаний.

Тому, коли грудного молока у мами достатньо, основним способом боротьби з коліками (транзиторною лактазною недостатністю) — є збереження грудного вигодовування і використання з замісною метою ферменту лактази.

Лактазна недостатність

Щоб позбавитись газиків та колік, треба розщепити лактозу молока, чудовим помічних сучасних матусь стане МАМАЛАК — фермент лактази. Це перший ферментний препарат для лікування кишкових колік у дітей, який діє на причину і на симптомии.

МАМАЛАК, який застосовується при кожному годуванні до 3-4 місячного віку (в деяких випадках до 6-ти місяців) — моменту дозрівання власних ферментативних систем дитини.

Таким чином, МАМАЛАК дозволяє зберегти грудне вигодовування і сприяє усуненню колік. Мамалак розщеплює лактозу, усуває коліки, попереджає їх виникнення.

МАМАЛАК сприяє засвоюванню грудного молока або сумішей та нормальному росту і розвитку дитини. Малюк росте по плану.

Де купити?

Перед тим, як давати дитині препарат, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!


материнский инстинкт гормоны, материнский инстинкт не проснулся, если любовь к ребенку не пришла, импритинг, любовь к новорожденному, послеродовая депрессия у мамы, материнский инстинкт не включился что делать

Джерело: GettyImages

Результати за підсумками тестування препарату МАМАЛАК 

 • 90% експертів планують в майбутньому купувати краплі від колік Мамалак*
 • 98% експертів рекомендують краплі від колік Мамалак своїм друзям\знайомим\родичам*
 • 100% експертів довіряють краплям проти колік Мамалак після закінчення тестування*
 • 100% експертів підтвердили, що Мамалак – надійний помічник для мами в подоланні дитячих колік*

*кількість заповнених анкет — 48


Читати всі відгуки матусь-експертів⇒


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 1,00 из 5)
Мой ребенок - онлайн журнал для современных родителей Мой ребенок - онлайн журнал для современных родителей
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты
x