Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="248970"]
Материалы на украинском языке
  • Скидки только для наших читателей
  • Скидки только для наших читателей

Ком у горлі: 5 небезпечних причин

Old date:
Current date: 2021.06.16
New date: 2020.06.15
0
Ком у горлі - неприємне відчуття, ніби в горлі щось застрягло, може бути, як симптомом ряду небезпечних захворювань, так і абсолютно

Ком у горлі — неприємне відчуття, ніби в горлі щось застрягло, може бути, як симптомом ряду небезпечних захворювань, так і абсолютно нешкідливим станом.

ком в горле

Джерело: Freepik

Це малоприємне відчуття може бути спровоковано сильним стресом або звичайним м’язовим спазмом, який з’являється під час розмови або прийняття їжі, коли м’язи горла та гортані розслабляються неправильно, залишаючись в неприродній для нас позиції. Швидко позбутися від такого стану можна, якщо заговорити або кілька разів інтенсивно ковтнути.

Втім, не завжди ком у горлі є нешкідливим станом. На жаль, іноді таке неприємне відчуття може сигналізувати про серйозні та небезпечні хвороби. Пропонуємо ознайомитися з поширеними причинами кома в горлі.

На замітку: Спробуйте кілька разів глибоко зітхнути або ковтнути. Якщо відчуття пройде — не варто хвилюватися. Кілька глибоких вдихів також допоможуть вам полегшити стан завдяки розслабленню судин і м’язів.

ком в горле

Джерело: Freepik

5 ПРИЧИН КОМА В ГОРЛІ

1. ПУХЛИНА

У деяких випадках ком у горлі може бути симптомом доброякісного або злоякісного новоутворення, наприклад, у трахеї, горлі або стравоході. Медики відзначають, що іноді почуття «кому в горлі» може бути ознакою раку горла або нейроендокринної карциноми — агресивної пухлини шкіри.

2. ПРОБЛЕМИ З ЩИТОПОДІБНОЮ ЗАЛОЗОЮ

Ком в горлі також спостерігається при проблемах в роботі щитоподібний залози, яка може збільшуватися і тиснути на трахею або стравохід, викликаючи неприємне відчуття. Якщо ви відзначаєте у себе ком у горлі, що не проходить — сходіть до ендокринолога.

3. КИСЛОТНИЙ РЕФЛЮКС

При кислотному рефлюксі разом із печією у хворого може виникнути відчуття кому в горлі, яке викликано тим, що шлункова кислота, що піднімається по стравоходу, обпікає його. Таким чином, у пацієнта може з’явитися м’язовий спазм або набряк тканин, який відчувається як ком у горлі.

ком в горле

Джерело: Freepik

4. ПРОБЛЕМИ В ШИЙНОМУ ВІДДІЛІ

Зміщення хребців у шийному відділі також може бути причиною кому в горлі. За даними фахівців, зміщення, що з’явилося в результаті травми, зачіпає нервові закінчення в шиї, що призводить до спазму м’язів та судин. Такі ж симптоми нерідко спостерігаються і при шийному остеохондрозі.

5. ЗАХВОРЮВАННЯ ЛОР-ОРГАНІВ

Запалення в горлі в результаті захворювання лор-органів, такі як тонзиліт та фарингіт, можуть провокувати набряк, який за відчуттями нагадує той самий ком у горлі. Фахівці нагадують, що такий набряк може бути вкрай небезпечний, адже збільшуючись в розмірах, він може блокувати дихальні шляхи.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Статьи по теме:

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: