Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="264527"]
Материалы на украинском языке

Коліки у новонароджених: коли біль в животику стає небезпечним

Old date:
Current date: 2022.10.03
New date: 2021.04.26
0
Кишкові коліки є однією з найпоширеніших проблем, з якою стикаються батьки малюків перших місяців життя. Мамі, дитина якої стр

Кишкові коліки є однією з найпоширеніших проблем, з якою стикаються батьки малюків перших місяців життя.

 Коліки у дитини

Джерело: Shutterstock

Мамі, дитина якої страждає від кольок, потрібно бути дуже уважною до інших симптомів у самопочутті малюка. В ідеалі, поведінку дитини в момент виникнення болю в животі повинен спостерігати лікар.

На жаль, педіатр рідко особисто може побачити напад кольок у малюка. В основному діагноз ставиться зі слів батьків. Це означає, що оцінка поведінки дитини частково суб’єктивна і дуже залежить від знань дорослих. Ось чому так важливо назубок знати основні симптоми кольок і не плутати їх симптомами інших хвороб.

Основні симптоми кольок у дитини

Коліки, як правило, починаються на 10-14-й день життя немовляти та можуть тривати до 3-5 місяців. Малюк, що раніше спав по кілька годин поспіль, раптом починає прокидатися швидше, оголошуючи будинок сильним плачем.


Недоношені дітки страждають частіше. Це пов’язано з незрілістю кишківника і слабкістю м’язів черевної порожнини крихіток, що народилися раніше терміну.

 Коліки у дитини

Джерело: Shutterstock

Проходять коліки так само раптово, як і почалися.

Дитина народжується зі стерильним кишківником, і на початку життя в нього заселяються різні бактерії, кількість яких змінюється якийсь час — до тих пір, поки не стабілізується. В результаті дитячому животику доводиться несолодко.

Дуже часто причиною болю в животі стає скупчення газів, особливо, якщо дитина не може їх випустити із-за хворобливих спазмів у кишківнику. Живіт виглядає надутим, малюк часто піджимає ніжки до животика або, навпаки, вигинається назад. Він кидає груди під час годування і гучно плаче, часто відразу після чергової порції молочка в маленькому животику щось булькає.

Напад болю виникає зазвичай після годування, бо смоктання стимулює роботу кишківника, а він дуже чутливий. Малюк, хапаючи груди для заспокоєння, тут же кидає їх, буквально розриваючись від крику. Це може тривати від декількох хвилин до декількох годин.

 Коліки у дитини

Джерело: Shutterstock

У 80% випадків основною причиною дитячих колік є порушення перетравлення основного вуглеводу грудного молока або сумішей — лактози внаслідок дефіциту ферменту лактази. У дітей в перші місяці життя кишківник «недозрілий», тому він  виділяє недостатньо ферменту лактази для розщеплення лактози молока — це фізіологічно. В 4-6 місяців ферменту виділяється достатньо, тому коліки зникають.

Лактоза молока, потрапивши до кишківника малюка, разщеплюється частково, а частково зброджується. Зброджена лактоза це бульбашки газу, які розпирають кишківник, тобто виникають кишкові коліки, спазми, здуття.

Щоб позбутися газів і кольок, потрібно розщепити лактозу молока за допомогою МАМАЛАК (фермент лактази).

  • МАМАЛАК – це перший ферментний препарат для лікування кишкових колік у дітей, який діє на причину і на симптоми.
  • МАМАЛАК розщеплює лактозу, усуває коліки, попереджає їх виникнення, сприяє зосвоєнню грудного молока або сумішей.
  • МАМАЛАК сприяє нормальному росту і розвитку дитини. Малюк росте по плану!

МАМАЛАК — щастя у домі, коли у малюка немає колік!

 Коліки у дитини

Де купити?

Перед тим, як давати дитині препарат, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

ЩО КАЖУТЬ МАТУСІ?

Читати всі відгуки⇒

Отже, звертаємо вашу увагу, що при коліках:

  • температура тіла дитини, характер її випорожнень, а також стан шкірних покривів без змін;
  • малюк добре набирає у вазі та не відстає від своїх однолітків за рівнем розвитку;
  • колікі у новонароджених прив’язані до віку дитини: вони зазвичай з’являються на другий-третій тиждень після появи дитини на світ і вкрай рідко тривають до 5 місяців;
  • колікі у новонародженого приходять раптово і так само раптово зникають;
  • полегшенню стану частіше за все сприяють відходження газів, дефекація та спеціальні дитячі крапельки.
 Коліки у дитини

Джерело: Shutterstock

Як відрізнити коліки від іншої проблеми

Лікарі не вважають коліки у новонароджених проблемою, яку потрібно лікувати. І найчастіше дають раду вжити всіх заходів для полегшення стану малюка в момент, коли коліки приходять. А в глобальному сенсі — просто чекати, поки малюк підросте і різкий біль в животі перестане мучити крихітку.

Таке «безтурботне» ставлення педіатрів до ситуації, яка часом вимотує і маму, і дитину, дивує. Але насправді нічого дивного тут немає: коліки у новонароджених — це проблема, яка не розвивається, а навпаки — у міру підростання дитини «згортається» сама по собі. Якщо, звичайно, діагноз був поставлений правильно, і під виглядом цієї болісної, але не загрожуючої життю дитини, проблеми не «прослизнула» проблема серйозніша.

Важливо! Однак, якщо на фоні кольок, у дитини присутні наведені нижче симптоми, її необхідно негайно показати лікарю: підвищення температури тіла, погана прибавка у вазі, відмова від їжі, блювота з домішкою крові, сильне здуття живота, відсутність самостійних випорожнень або кров у калі, зміни в аналізах (низький гемоглобін, підвищення кількості лейкоцитів, прискорена ШОЕ).

Будьте здорові!

Джерело: youtube, автор: ТОВ «Ворвартс Фарма»


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты