Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="219973"]
Материалы на украинском языке

Інсульт: 9 нетипових ознак, про які варто знати всім

Old date:
Current date: 2022.01.18
New date: 2019.07.25
0
Гостре порушення кровообігу в судинах головного мозку, інакше інсульт, призводить до відмирання його клітин, і врятувати може тіль

Гостре порушення кровообігу в судинах головного мозку, інакше інсульт, призводить до відмирання його клітин, і врятувати може тільки якнайшвидша медична допомога. Провісниками інсульту у жінок можуть бути абсолютно нетипові прояви, про які необхідно знати всім.

Інсульт

Джерело: Instagram @prosvetstudio

Інсульт — стан небезпечний для життя, причому ви сильно помиляєтеся, якщо вважаєте інсульт тільки віковою проблемою. Останнім часом, як стверджують медики, інсульт значно «помолодшав», і на перше місце виходять люди з групи ризику. Втім, у нас є літні батьки, які ризикують заробити інсульт ще більше.
Що таке мікроінсульт

Для життєдіяльності головного мозку необхідно постійне забезпечення його киснем, який надходить з кровотоком через складну мережу судин, кожна з яких відповідає за свою ділянку. Якщо в судині з’явився тромб і сталася його закупорка — мова йде про ішемічний інсульт, розрив стінки судини також порушує постачання клітин мозку киснем і веде до геморагічного інсульту. Без доступу кисню клітини мозку починають відмирати, що призводить до серйозних неврологічних порушень. При великому ураженні ймовірність відновлення функцій мозку залежить від швидкості, з якою медики почнуть лікування.

При мікроінсульті зовнішні прояви помітно слабкіше, область ураження судин незначна і можливо навіть повне відновлення. Як правило, симптоми при мікроінсульті проходять самостійно через деякий час — від декількох хвилин до доби.


Інсульт у жінок

Джерело: [email protected]

Нетипові ознаки інсульта у жінок

Загальне для чоловіків і жінок будь-якого віку — зовнішній прояв інсульту залежить від того, яка область мозку вражена. При порушеннях в лівій півкулі, страждає права половина тіла, при ураженні правої півкулі — ліва. Прогноз залежить від того, скільки клітин постраждало в результаті нестачі кисню. Нетиповими ознаками інсульту або мікро інсульту у жінок є:

 • головний біль з однієї сторони, нерідко в області скроні,
 • погіршення периферійного зору одного ока,
 • нав’язливі «мушки» в одному оці,
 • оніміння та поколювання пальців однієї руки або ноги,
 • сплутаність мови — забуваються звичайні слова,
 • при погляді на співрозмовника можуть стиратися деталі,
 • несподівана і тривка гикавка, в поєднанні з іншими ознаками,
 • раптове порушення орієнтації в просторі або часі,
 • безпричинна агресія аж до психозу.

Може з’явитися одна або кілька ознак, порушення зору, подібне з мігренню, буває і без головного болю. Такі прояви інсульту можуть турбувати кілька годин, а потім мимоволі проходити. Але це не привід заспокоюватися — якщо порушення кровообігу сталося одного разу, значить, ризик повноцінного інсульту дуже високий і час задуматися про свій спосіб життя.


Інсульт у жінок

Джерело: Fotolia

Хто вгрупі ризику

На жаль, повністю застрахувати себе від судинних порушень нам не під силу, проте знизити ризик, змінивши умови життя точно можна.


Фактори ризику ішемічного інсульту:


 • вік — після 35 років, ймовірність порушення інсульту з кожним роком збільшується,
 • малорухливий спосіб життя,
 • схильність до підвищеного тиску (гіпертонія),
 • харчування: продукти, які підвищують рівень холестерину в крові, різко збільшують ризик інсульту,
 • зловживання алкоголем
 • Куріння — хімічні речовини, які регулярно потрапляють в кров з сигаретним димом, стоншується стінки судин,
 • цукровий діабет.
Інсульт у жінок

Джерело: [email protected]

Як розпізнати обширний інсульт

Якщо ураження мозку значне, страждає одна сторона, протилежна ураженої півкулі мозку. Щоб дізнатися інсульт це чи ні, проведіть тест, який отримав назву FAST (Face Arm Speech Test).


 1. Підніміть обидві руки під прямим кутом до тулуба — при інсульті одна рука мимоволі опуститься.
 2. Вимовте вголос просту фразу, наприклад: «у мене болить голова». Якщо відчуєте, що слова плутаються і губляться, викликайте «швидку».
 3. Подивіться в дзеркало і широко посміхніться, показавши зуби — якщо посмішка виразно несиметрична — це інсульт.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты
x