Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="254276"]
Материалы на украинском языке

Імунолог назвав головні відмінності коронавірусу від грипу

0
Зовсім скоро почнеться сезон грипу, а значить саме час розібратися, як правильно відрізняти його від коронавірусу. Симптоматика за

Зовсім скоро почнеться сезон грипу, а значить саме час розібратися, як правильно відрізняти його від коронавірусу. Симптоматика захворювань досить схожа, від чого люди нерідко плутають недуги і не надають значення здоров’ю, тим самим наражаючи на небезпеку інших. Імунолог Федір Лапій спеціально для програми «Час: Online» розповів, як же правильно розрізняти грип та коронавірус і що небезпечніше. 

Коронавирус в Украине

Джерело: freepik

Як відрізнити грип від коронавірусу

Перші симптоми коронавірусу дуже схожі з усім відомим грипом — це нездужання, нежить, першіння в горлі, ломота, яка може поєднуватися з температурою. За словами імунолога, сплутати недуги дуже легко. Однак варто пам’ятати, що грип також характеризується високою температурою, кашлем, який відчувається в трахеї, і болем за грудиною. Ковіду, як відомо, більше властивий сухий кашель. Підтвердити той чи інший діагноз допоможе лабораторна діагностика.

Грип та коронавірус: рівень смертності

На сьогоднішній день кількість смертей від коронавірусу вище, ніж від грипу. Однак для України, як вважає Федір Лапій, все ж актуальним є грип, від якого смертність не менше. «Якщо говорити про коронавіруси і дані, які ми отримуємо з Китаю, де знаходиться епідцентр, то кількість померлих до числа захворілих становить 2-5% . Це високий відсоток. Вище, ніж від грипу «, — зазначив фахівець.

Грипп и коронавирус: уровень смертности

Джерело: freepik

14 днів самоізоляції — досить?

Як відомо, інкубаційний період зазвичай становить 14 днів. Це час від зараження до прояву перших симптомів вірусної хвороби. Якщо ви, наприклад, контактували із зараженим коронавірусом або помітили у себе легкі простудні прояви у вигляді хронічної втоми, ломоти в тілі, виділень з носа, слід самоізолюватись на вказаний проміжок часу і простежити за своїм станом, а також звернутися за консультацією до лікаря.


Статистика показує, що перші ознаки СOVID-19 виникають в середньому вже на п’ятий-дев’ятий день. Однак бувають випадки, коли інкубаційний період затягується. Якщо ж симптоми відсутні, то людина вважається здоровою і не є небезпечною для оточуючих. Таким чином, провівши 14 днів вдома, ви вбережете себе та оточуючих від можливого зараження.

Грип та коронавірус — що небезпечніше?

Про існування коронавірусів людство знало ще до спалаху вірусу SARS-CoV-2 в Китаї. Як і вірус грипу, вони можуть провокувати розвиток простудних захворювань з симптомами кашлю, нежитю і підвищенням температури. За словами імунолога, серед вірусних недуг грип все ж більш небезпечний. Він найчастіше викликає ураження легень, тобто пневмонію. Коронавірус теж вражає легені, але тут до важкого розвитку хвороби з можливим смертельним наслідком схильні люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями.

Коронавирус новые исследования

Джерело: pexels

Нагадаємо, раніше українські вчені виявили новий спосіб боротьби з COVID-19. Відкриття фахівців пояснює різний перебіг хвороби у пацієнтів. Як виявилося, зараження деякими видами коронавірусу (особливо тими, що викликають застуду) формує перехресний імунітет — захист від пандемічного SARS-CoV-2.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (3 оценок, среднее: 2,33 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты