Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="220406"]
Материалы на украинском языке

Генетика: 7 хвороб, які передаються від матері до дитини

Old date:
Current date: 2022.06.28
New date: 2021.07.30
0
Який є ризик, що дитині передадуться певні спадкові захворювання, дізнайтеся з нашого матеріалу. Людський організм має свою г

Який є ризик, що дитині передадуться певні спадкові захворювання, дізнайтеся з нашого матеріалу.

генетичні хвороби

Джерело: Shutterstock

Людський організм має свою генетичну пам’ять, яка передається з покоління в покоління. Які спадкові захворювання дитина може отримати від матері?
ГОЛОВНИЙ БІЛЬ І МІГРЕНІ

Було встановлено, що у спадок з ймовірністю 70-80% може передаватися схильність до головного болю або мігрені. Справа в тому, що вчені відкрили спеціальний ген, що провокує мігрені. Тому дитина також може страждати від головних болів.


ОНКОЛОГІЧНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ

Не секрет, що деякі захворювання, наприклад онкологічні, з великим відсотком ймовірності передаються від матері до дитини. Ризик підвищується, якщо мати захворіла в ранньому віці. Причина криється також в генетичній пам’яті: рак виникає внаслідок мутації генів.


генетичні хвороби

Джерело: Instagram @raketa_shop

ФІЗИЧНА ФОРМА

Якщо ви легко накачуєте м’язи і покращуєте свою форму, то, швидше за все, це передалося вам від батьків. Здатність до спорту також має спадкову справу. Кращі спортсмени виходять у спортивних батьків.

СХИЛЬНІСТЬ ДО ПОВНОТІ


В цьому випадку спадковий фактор відіграє дуже велику роль. Якщо батьки повні, то ризик повноти у дитини збільшується на 70%. Однак вчені стверджують, що повнота успадковується від матері до доньки і від батька до сина. Так що, якщо батько повний, то доньці навряд чи це передасться.

РАННІЙ КЛІМАКС

Донці також загрожує рання менопауза з великим ступенем ймовірності — до 70-85%. І майже нічого не може запобігти або зупинити цей процес. За настання клімаксу відповідає цілих 4 гена. В середньому клімакс настає за 50, але буває, що і відразу після 40.


генетичні хвороби

Джерело: Shutterstock

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Захворювання серця можуть передаватися у спадок з ймовірністю 20%. Якщо у матері був серцевий напад або інфаркт, то у дочки ризик отримати таку ж проблему сильно зростає.

ПСИХІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ


Давно відомо, що психічні захворювання, в тому числі і депресія, сімейні. Генетична схильність — 10-30%. Наприклад, за схильність до депресивних і пригнічених станів відповідає певна група генів, які блокують вироблення серотоніну — гормону щастя.


 


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (5 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x