Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="271520"]
Материалы на украинском языке

Екологічна мода: Як обрати одяг дитині, якщо ви за розумне споживання

Old date:
Current date: 2022.08.11
New date: 2021.12.16
0
Дбайливе ставлення до довкілля — це не тільки дотримання чистоти, а й розумне споживання ресурсів планети. Екологічний одяг ст

Дбайливе ставлення до довкілля — це не тільки дотримання чистоти, а й розумне споживання ресурсів планети.

Як обрати одяг дитині

Екологічний одяг став світовим трендом. Ідею жити екологічно підтримали багато світових брендів і дизайнерів з різних куточків планети.

Це дозволило одягатися екологічно не лише дорослим, а й одягати за таким же принципом своїх дітей. Йдеться про те, щоб вибирати перероблений одяг замість звичайного, використовувати якісний продукт для збільшення терміну його експлуатації, а також вибирати одяг, який не містить натурального хутра, отриманого ціною зменшення популяції рідкісних тварин або ціною страждання тварин на фермах.

Головне – це те, що одяг, який позиціонується, як «екологічний», не повинен шкодити ні людині, ні природі.

У цьому матеріалі більш детально розповідаємо, що ж являє собою екологічний одяг.

Бережне використання природних ресурсів

Чи знали ви, що на «брудних» виробництвах бавовни у бідних країнах витрачається стільки водних запасів, що вистачило б для споживання кількох міст? Усього одна футболка коштує майже 3 тонни чистої прісної води! За оцінками ООН, вже через 10 років недостача питної води відчуватиметься на половині планети. Окрім водних, йдеться про економію земельних та лісових ресурсів. Обмежені природні ресурси — це не далеке майбутнє, а тривожне сьогодення.

Серед новітніх технологічних розробок у текстильній промисловості – вирощування органічної бавовни, під час якої не тільки споживається менше води та електроенергії, а й не застосовуються шкідливі для довкілля пестициди. До екологічних матеріалів відносять ліоцел та бамбукову віскозу, які можна отримати з деревини екологічних лісів та бамбука. З таких ресурсів можна отримати більше сировини при меншій витраті води та добрив. Крім того, бамбукові плантації очищають повітря в чотири рази більше, ніж звичайний ліс.

Як обрати одяг дитині

Джерело: unsplash

Етичне ставлення до тварин

Вбивати звірів, птахів чи комах заради вбрання — злочин. Тому при виробництві екоодягу не використовуються хутро, натуральна шкіра, деякі види шовку, слонова кістка та мохер, адже всі ці матеріали отримують шляхом винищення тварин або зміни природних умов їх проживання.

Здавалося б, що отримання вовни — це цілком безболісний і корисний для тварин процес. Але це не так! Ви переконаєтеся в цьому, якщо більш детально ознайомитеся зі специфікою утримання овець та вкрай жорстокими методами вирішення певних проблем із ними.

Безпека для здоров’я людини

У виробництві тканин використовується безліч канцерогенів, пестицидів, шкідливих барвників, штучних смол. Вони не тільки забруднюють ґрунт і воду, а й залишаються на готових виробах, а значить, проникають у шкіру. Особливо небезпечні ПВХ (полівінілхлорид), а також ХФУ (хлорфторвуглець), які дуже довго розкладаються у навколишньому середовищі, проникають у води, землю, накопичуються у живих організмах, у тому числі і в організмі людини. Екологічний одяг відшивається лише з тих матеріалів, які не піддавалися хімічній обробці. Це виключно натуральні тканини, барвники та органічне землеробство.

Як обрати одяг дитині

Джерело: instagram @yarastuonline.ru

Вторинна переробка сировини

Джинси з пластмаси, кросівки з океанічного сміття, одяг з відходів виробництва, фліс — із пластикової вторинної сировини, або волокна для одягу з перероблених ПЕТ-пляшок – зовсім не фантастика, а реальність! У виробництві взуття та аксесуарів замість натуральної шкіри застосовують відходи вторинної переробки. Так, наприклад, екошкіра має безліч позитивних характеристик, кросівки або черевики з неї довго носяться, чудово виглядають, зручно сидять на нозі. У наші дні стало реальністю, що модні туфельки зроблені з автомобільних покришок, а трендові кроссвоки – із пластикових пляшок та харчової упаковки.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x