Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="227016"]
Материалы на украинском языке
  • Скидки только для наших читателей
  • Скидки только для наших читателей

Дієтологи розповіли, яку рибу не можна давати дітям

Old date:
Current date: 2021.09.22
New date: 2021.01.06
0
Прекрасне джерело необхідних зростаючому організму речовин, риба може, як виявилося, завдати чималої шкоди, якщо вибирати і готува

Прекрасне джерело необхідних зростаючому організму речовин, риба може, як виявилося, завдати чималої шкоди, якщо вибирати і готувати її неправильно. Дієтологи розповіли, яка риба може бути небезпечна для дитини.

рибний прикорм, риба для дитини

Джерело: Shutterstock

Педіатри рекомендують вводити рибу в прикорм малюкам вже після 8-9 місяців, але бажано після того, як малюк познайомився з м’ясом. При цьому готувати рибні страви для малюків можна не частіше 1-2 разів на тиждень, ретельно вибираючи сорт і звертаючи увагу на якість риби.

Перш за все варто розуміти — розраховувати на сумлінність наших продавців не завжди доводиться, а значить, вся відповідальність за здоров’я малюків лягає на наші плечі.

ВІДМОВТЕСЯ ВІД РІЧКОВОЇ РИБИ

Риба, виловлена ​​в відкритих водоймах наповнена всіма хімічними речовинами, які присутні у воді, а це можуть бути важкі метали, цілий букет небезпечних сполук, які потрапляють в річки з каналізаційних стоків. Риба, вирощена на риб’ячих фермах, можливо, не настільки забруднена, однак значно менш корисна. Комбікорм, яким годують рибу на фермах, неприродні умови життя в тісноті і малорухомості, підвищують ризик захворювань риби, з якими заводчики борються за допомогою всіляких препаратів, в тому числі — антибіотиків.

Крім того, в річковій рибі дуже багато дрібних кісток, видалити які повністю практично неможливо, а навіть одна маленька риб’яча кісточка може доставити малюкові великі неприємності.

 рибний прикорм, риба для дитини

Джерело: Shutterstock

ДВІЧІ ЗАМОРОЖЕНА РИБА

Якісно заморожена риба може виявитися навіть безпечніше свіжої, оскільки при заморожуванні гинуть багато паразитів. При цьому риба, яка вже була разморожена, а після її заморозили знову, абсолютно не підходить для дитячого столу, причому це стосується не тільки малюків.

ОБЕРЕЖНО З ЧЕРВОНОЮ РИБОЮ

Для діток до 3-річного віку не підходять жирні сорти риби, які містять більше 8% жиру. До них відносяться: лосось, кета, горбуша, осетер, скумбрія, оселедець, сайра. Дітям від року до двох дієтологи і педіатри взагалі не рекомендують пропонувати будь-яку червону рибу, будь-яку ікру риби, в тому числі червону, інші морепродукти. Все це може викликати не тільки алергічну реакцію з дуже великою часткою ймовірності, але і проблеми з шлунково-кишковим трактом, печінкою і нирками, оскільки у малюка ще не виробляється достатня кількість ферментів, щоб впоратися такою кількістю жирів.

рибний прикорм, риба для дитини

Джерело: [email protected]

НАКОПИЧЕННЯ РТУТІ

Відомо що риба здатна накопичувати в тканинах ртуть, причому часом в досить відчутній кількості. У більшості випадків для дорослої людини це не критично, якщо, зрозуміло, вона не їсть один і той же вид риби кожен день протягом тривалого часу. Однак для маленького дитячого організму таке накопичення ртуті може обернутися серйозними проблемами, так чи варто ризикувати? Найбільше ртуті міститься у великих видах риб і в тканинах хижаків. До таких потенційно небезпечним для дитини рибам відноситься тунець.

НЕ КУПУЙТЕ ПАНГАСІУС

Про небезпеку цього виду риби написано чимало, однак, варто нагадати: риба пангасіус, або як ще її називають баса або білий сом, на вигляд гарна, з біло-рожевим нежирним м’ясом. Небезпека її полягає в тому, що на наші прилавки пангасіус потрапляє з В’єтнаму, де рибу розводять в річці Меконг. Вода в цій річці одна з найбільш забруднених в світі, в ній виявлено всю таблицю Менделєєва, небезпечні речовини потрапляють в річку з зливів хімічних заводів, каналізаційних стоків, добрив та іншого.

За станом води ніхто не стежить, а риба вбирає все це в свої тканини. Крім того, для заморожування пангасіуса, як правило, використовують ту ж воду з Меконгу. Пангасіус заборонений для ввезення в багато цивілізованих країн, які піклуються про здоров’я своїх громадян, наприклад в Канада, США і деякі країни Європи відмовилися від риби баса.

рибний прикорм, риба для дитини

Джерело: Fotolia

ЯКУ РИБУ МОЖНА ДАВАТИ ДІТЯМ

Але не все так погано. Вибираючи рибу для дитини, враховуйте наступні фактори.

  • Сорти риби, які підходять дітям: морський окунь, креветочна риба, камбала, тріска, хек. Важливо щоб риба не була промислового виробництва, а виловлена ​​в відкритих водоймах — про це вам повинні розповісти продавці в супермаркеті.
  • Намагайтеся купувати рибу не на ринку, а в великих магазинах, при цьому у продавця повинні бути документи, що підтверджують свіжість риби і місце її вилову.
  • Купуючи заморожену рибу звертайте увагу на її зовнішній вигляд — риба не повинна бути деформована, лід білого кольору або прозорий і кількість льоду має бути невеликою.

Ну і, звичайно, важливо правильно приготувати рибу, щоб вона залишилася корисною і сподобалася малюкові. Готуйте рибу на пару, запікайте в духовці з додаванням зелені.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Статьи по теме:

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: