Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="251011"]
Материалы на украинском языке

Дієта «Пісочний годинник»: як схуднути з користю для себе і тіла

Old date:
Current date: 2022.08.11
New date: 2020.07.15
0
Нова дієта під назвою «Пісочний годинник» вже отримала масу послідовників у Великобританії та США, а її творцями є вчені Дюкского

Нова дієта під назвою «Пісочний годинник» вже отримала масу послідовників у Великобританії та США, а її творцями є вчені Дюкского університету Рут Уолевер і Бет Рирдон. Вони об’єднали психологію і дієтологію для створення спеціальної системи ефективного схуднення.

 Дієта Пісочний годинник: як схуднути

Джерело: freepik

Починається дієта для фігури «Пісочний годинник» ні з голодування чи жорстких рамок, а з самопізнання. Фахівці впевнені, лише розуміння себе дозволить навчитися їсти правильно і вибирати корисні продукти.
Дієта «Пісочний годинник» — особливості

В основу нової дієти увійшов комплекс технік під назвою «майндфулнес» (від англ. Mindfulness — усвідомленість, вдумливість). Це своєрідна європейська адаптація буддистської медитації прозріння.

Так, послідовники зосереджуються на кожній миті, концентруючись на випробовуваних почуттях в цей момент, а не спираючись на минулий негативний досвід.


Завдяки системі Рут Уолевер і Бет Рирдон людина може звернути увагу на своє нездорове ставлення до їжі. Сенс полягає в тому, щоб в результаті змінити поведінку, яка раніше призводила до набору зайвої ваги.

Дієта складається з простих вправ, технік і порад, які мотивують відмовитися від звички переїдати через стрес або самотність, тим самим дозволяючи отримати бажану фігуру. Як з’ясували вчені, потрібно близько 16 місяців, щоб освоїти усвідомлене ставлення до їжі, дотримуватися нових навичок і помітно схуднути.


 Дієта «Пісочний годинник»: як схуднути

Джерело: freepik

Як дотримуватися дієти «Пісочний годинник»

Насамперед необхідно розвинути в собі усвідомленість до життя і харчування. Як тільки з’явиться розуміння про те, що ви їсте і скільки, а також які емоції при цьому відчуваєте, захочеться змінити своє життя і ставлення до їжі.

Творці дієти впевнені, ви почнете більше розуміти себе і розділяти бажання поїсти через голод та епізоди поїдання від самотності або нудьги.

Як розвинути усвідомлення у харчуванні: вправи

Люди, які виконували вправи дієти «Пісочний годинник» за підсумком перестали їсти все підряд, навчилися стежити за собою, скинули зайві кілограми та що найголовніше — знайшли гармонію і поліпшили імунітет. Творці системи харчування запевняють, чим більше практикуватися, тим швидше можна змінити згубні звички та стати стрункішою.


Міні-медитація

У даній вправі головне спостерігати за своїми відчуттями. Виконуйте три рази в день, щоб розвинути в собі усвідомленість.

 • Зупиніться і подивіться навколо. Що бачите? Уявіть, ніби опинилися в цьому місці вперше. Придумайте, як опишете його гостю.
 • Закрийте очі та прислухайтеся. Що відбувається навколо?
 • Зробіть глибокий вдих. Що відчуваєте?
 • Що відчуває ваше тіло?
 • Що робить розум? Згадує? Шкодує про щось? Планує?
 Дієта «Пісочний годинник»: як схуднути

Джерело: freepik

Вправа «20 вдихів»

Дана вправа допоможе побороти бажання перекусити зайвий раз, а також навчить абстрагуватися від чинників, що відволікають.


 • Сядьте і закрийте очі.
 • Уявіть, що живіт стискається і роздувається при видиху і вдиху немов повітряна кулька. Видих є повітря, що виходить з кульки.
  рахуйте до десяти: «вдих перший — видих перший».
 • Потім зі зворотним відліком від дев’яти до нуля.
 • Сприймайте кожен подих як різні події.

Дієта «Пісочний годинник»: 5 головних правил

Перед початком трапези запитайте себе: чи дійсно я голодна? Скільки я з’їм і коли зупинюся?


 1. Використовуйте маленьку тарілку. Половину на ній нехай займають овочі, одну чверть — білок тваринного та рослинного походження, другу — повільні вуглеводи.
 2. Їжте повільно.
 3. Після 10 ложок зупиніться і прислухайтеся до своїх відчуттів.
 4. З’ївши половину порції, зробіть десятихвилинну паузу. Так шлунок засвоїть їжу і мозок зможе розпізнати сигнали ситості.
 5. Якщо вже наїлися, а їжа ще залишилася, відкладіть її в холодильник до наступного приймання їжі. Не потрібно переїдати!
 Дієта «Пісочний годинник»: як схуднути

Джерело: freepik

Продукти для дієти «Пісочний годинник»

Особливих заборон в їжі немає. Рекомендується обов’язково снідати та вечеряти до того, як стемніє. Також в меню дня слід включати певну кількість продуктів, наприклад, 9 порцій овочів. Тобто, протягом дня можна вжити 9 різних овочів.

 • Овочі та фрукти: 9 порцій овочів і 2-3 порції фруктів (як основне прийняття їжі або перекус)
 • Цілозернові продукти: від 3 до 5 порцій в день.
 • Білок: від 6 до 9 порцій риби, нежирної яловичини, курки, м’яса поросяти та індички, а також сиру, готових бобів, горіхів, яєць і т.д.
 • Здорові жири: від 9 до 11 порцій в день оливкової олії, вершкового масла, авокадо, масел холодного віджиму і т.д.
 • Цукор: можна замінити екстрактом рослини стевія або медом, але помірно.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x