Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="234998"]
Материалы на украинском языке

Дитячі лікарі з усієї України отримали навички залучення родини до лікування

Old date:
Current date: 2022.10.03
New date: 2019.12.17
0
Благодійна Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні провела третю конференцію з сімейно-орієнтованої медицини «Лікарі, дружні

Благодійна Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні провела третю конференцію з сімейно-орієнтованої медицини «Лікарі, дружні до родини. Зміни на часі». Цьогоріч метою події стало отримання лікарями практичних навичок організації дружнього до родин простору та залучення рідних пацієнта до процесу лікування.

дом Рональда МакДональда, благотворительность

Учасники конференції, а саме головні лікарі та керівники відділень 52 державних та приватних дитячих лікарень з усієї України мали змогу:

  • поділитися власними кроками втілення підходів сімейно-орієнтованої медицини;
  • спільно проаналізувати успішні міжнародні та українські практики з сімейно-орієнтованої медицини;
  • взяти участь у тренінгу про злагоджені комунікацій з рідними маленьких пацієнтів.
  • розібрати з юристом медичного права конфліктні ситуації та краще зрозуміти правові рамки, що захищають інтереси пацієнтів, родин та лікарів.
  • дом Рональда МакДональда, благотворительность

Виступом про дії та плани МОЗ задля розвитку сімейно-орієнтованої медицини в Україні конференцію відкрила міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька: «Сімейно-орієнтований підхід дає дитині-пацієнтові можливість одужати, уникнувши психологічної травми від розлуки з батьками. Саме тому зміни, які втілюються завдяки сімейним кімнатам Рональда МакДональда, є важливими для українського суспільства. Ми будемо рівнятися на ці зміни та працювати над тим, щоб у кожній українській лікарні з’являлися сімейні куточки. МОЗ максимально заохочує до цієї базової новації місцеву владу. Також наступного року ми будемо надавати медичну допомогу в сфері неонатології за підвищеним тарифом. Ми плануємо розробити стратегію дитинства та материнства, яка дасть можливість всій Україні впроваджувати більш сучасний підхід для комфортнішого та швидшого одужання пацієнтів».


дом Рональда МакДональда, благотворительность

Зоряна Скалецька, міністр охорони здоров’я України

Основний принцип сімейно-орієнтованої медицини ― це залучення родини пацієнта чи дитини до процесу лікування. Він реалізовується завдяки фізичній присутності рідних, наданні вичерпної інформації про стан пацієнта, взаємній повазі та розумінню лікарями почуттів батьків, чия дитина важко захворіла. Такі зміни в охороні здоров’я потребують змін у свідомості лікарів, медсестер, а також впровадження та прийняття нових правил рівноправної взаємодії між медиками та родинами пацієнтів. Такі зміни в охороні здоров’я потребують багато часу, зусиль та витривалості. Тож директор Фундації Дім Рональда МакДональда в Україні Галина Соловей поділилася мотивацією власної команди: «Нас надихають люди-ентузіасти, які стоять за ініціативою відкриття сімейних будинків та кімнат. Більше 7,1 млн дітей та їхніх рідних отримали допомогу завдяки Фундації в усьому світі. В Україні Фундація, як і в інших країнах, є партнером лікарів і лікарень. Тому ми вже втретє проводимо конференцію з сімейно-орієнтованої медицини, аби надати лікарям корисну та практичну інформацію. Ми віримо, що вони застосують ці знання в роботі і поділяться ними з колегами. Коли рідні поруч, дитина отримує потужну емоційну підтримку на боротьбу зі стресом та болем. Це пришвидшує одужання. Батьки краще розуміють, приймають ситуацію і діють конструктивніше. А медичні працівники здобувають мотивованих помічників. Таким чином виграють усі!».

дом Рональда МакДональда, благотворительность

Галина Соловей, директор Фундації Дім Рональда Макдональда в Україні

Президент і виконавчий директор Інституту пацієнт- і сімейно-орієнтованої медицини Беверлі Джонсон, яка має досвід консультування понад 250 лікарень США та Канади, презентувала найкращі практики із сімейно-орієнтованої медицини в світі: «Сімейно-орієнтована медицина відрізняється від звичайної тим, що працює «з» пацієнтами та родинами, а не «для» них. У Лівані, Австралії, Канаді та США реалізовані такі важливі проекти як: цілодобові медичні бібліотеки; освітні групи, які проводяться для сімей лікарями; бесіди медсестер з пацієнтом та родиною під час перезмінки; програми, що вчать повертатися додому після виписки дитини. У США практикується залученість родин до прийняття рішення щодо лікування дитини.  Україні теж варто до цього рухатись. Для того, щоб запровадити сімейно-орієнтований підхід у лікарні, його управлінці та працівники повинні чесно визнати, наскільки добре вони практикують повагу, емпатію, прозорий обмін інформацією та співпрацю з рідними дитини-пацієнта. Керівникам лікарень слід щоденно працювати із персоналом, разом проживаючи різні етапи змін; регулярно скликати зустрічі та постійно шукати можливості для фандрайзингу».

дом Рональда МакДональда, благотворительность

Беверлі Джонсон, президент і виконавчий директор Інституту пацієнт- і сімейно-орієнтованої медицини, США

***

Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні почала працювати у 2016 році. Вона є частиною глобальної благодійної організації Фундація Дім Рональда МакДональда, партнером-засновником якої є МакДональдз. Фундація ― лідер у впровадженні сімейно-орієнтованої медицини, яка передбачає залучення всієї сім’ї до лікування дитини. Фундація ініціювала і провела вже дві конференції з сімейно-орієнтованої медицини у 2017 та 2018 роках.

Фундація підтримує невід’ємне право дітей бути поруч з батьками під час лікування. Перший проект Фундації в Україні ― створення Сімейних Кімнат Рональда МакДональда в дитячих лікарнях. Це спеціально облаштовані кімнати в лікарні, де батьки можуть перепочити, приготувати їжу та поїсти, а також поспілкуватися і пограти з дитиною, якщо це дозволяє її стан. Сімейні кімнати вже відкриті у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні “ОХМАТДИТ”, у Вінницькій та Сумській обласній дитячій лікарні, Київському ОХМАТДИТі. До кінця року Фундація планує відкрити ще одну кімнату в Харківській обласній дитячій лікарні.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты