Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="271222"]
Материалы на украинском языке

Чому дитина погано спить уночі та як це виправити? Лайфхаки від українських мам

Old date:
Current date: 2022.08.11
New date: 2021.12.07
0
Правильно визначити проблему поганого сну дитини – це вже наполовину вирішити її! Причини, через які дитячий сон порушений, мо

Правильно визначити проблему поганого сну дитини – це вже наполовину вирішити її!

Чому дитина погано спить уночі та як це виправити

Джерело: shutterstock

Причини, через які дитячий сон порушений, можуть бути різними.
Особливості віку

Малята до 6 місяців, а іноді й до року, відчувають фізіологічну потребу в нічному годуванні й тому можуть прокидатися кілька разів за ніч. Звичка до певного режиму дня у них тільки формується, а поверхневий сон спостерігається частіше, ніж глибокий. Фаза глибокого сну триває 25-40 хвилин, а потім починається поверхнева фаза, під час якої немовля може прокинутися від будь-якого стороннього шарудіння, торкання та яскравого світла. Ось чому в цьому віці мало коли малюки можуть спати всю ніч без пробуджень.

У ситуації, коли немовля прокидається вночі, але самостійно засинає знову, експерти кажуть, що дитина спить добре. У багатьох (але не у всіх) малюків це відбувається десь на 8-9-му місяці життя. Має пройти якийсь час, перш ніж дитина навчиться такої майстерності, тому в перші місяці батькам потрібно бути дуже терплячими.


Чому дитина погано спить уночі та як це виправити

Джерело: shutterstock

Фізіологія

Якщо є проблеми зі сном, то насамперед потрібно зрозуміти, організаційні вони чи медичні. Мамі слід звернутися до педіатра чи невролога, щоб унеможливити фізіологічну патологію. Якщо патології немає, це поведінкова проблема, або (що найчастіше) причиною нічного дискомфорту малюка стають побутові подразники (температура та вологість повітря у квартирі, яскраве освітлення, шум, незручний одяг, підгузок, що протік).

Чому дитина погано спить уночі та як це виправити

Джерело: shutterstock

Поведінкові та організаційні моменти

Дуже часто на якість сну дитини впливає психологічний стан матері. Адже мамина тривога, недосипання, дратівливість можуть збити сон навіть здорової та спокійної дитини. Тому: висипайтеся, розслабляйтеся, відволікайтеся, делегуйте завдання татові. Малюкові потрібна спокійна і здорова мама.


Щоб нормалізувати сон насамперед потрібна система. Маленьким дітям важлива впорядкованість та передбачуваність. Вони щодня стикаються з приголомшливим потоком інформації, їхнє життя сповнене змін, тривог, подій та стресів (адже для них все нове). Наявність досить чіткого ритму сну та періодів бадьорості, коли день за днем ​​все зрозуміло, стабільно та звично, заспокоює дитину та допомагає їй заснути та добре спати.

Чому дитина погано спить уночі та як це виправити

Джерело: shutterstock

Фізичний дискомфорт

Найімовірніша причина того, що малюк прокидається ночами, – він відчуває фізичний дискомфорт. Сон дитини може погіршитися через те, що:

 • в кімнаті занадто спекотно або, навпаки, холодно;
 • душно чи важко дихати (у квартирі дуже сухе повітря);
 • малюку заважає світло чи шум;
 • протік підгузок.

ТЕМПЕРАТУРА Оптимальна температура для комфортного сну, яку необхідно підтримувати, – 18-22 градуси. Важливо стежити, щоб малюк не перегрівався, переохолодження теж допускати не можна. Перевірити, чи не замерзло маля, дуже легко. Для цього потрібно лише доторкнутися до його шиї ззаду в самому низу. Якщо ця ділянка тіла тепла – хвилюватися не варто.


Чому дитина погано спить уночі та як це виправити

Джерело: shutterstock

ВОЛОГІСТЬ Оптимальною вологістю в приміщенні, де спить дитина, вважається 40-60%. Якщо повітря в дитячій сухе, це погано позначається на якості сну. Через недостатню вологість слизові пересихають і малюк відчуває спрагу. Це може спричинити часті нічні пробудження.

ОСВІТЛЕННЯ Консультанти з дитячого сну рекомендують за 30 хвилин до вкладання приглушувати світло в дитячій та закривати штори. Укладання на ніч краще проводити у повній темряві або при дуже тьмяному світлі нічника. Навіть під час нічних пробуджень, зміни підгузка або перевдягання не слід виносити малюка на світло.

ШУМ Якщо вдень знижувати рівень шуму не варто, то ось увечері, навпаки, краще вимкнути телевізор та музику. Укладати малюка варто у спокійній тихій обстановці. Розмовляйте з крихіткою пошепки, увімкніть «білий шум» або заспівайте дитині колискову. При нічних пробудженнях продовжуйте розмовляти з малюком тихо й усім виглядом показуйте, що зараз ніч.


Чому дитина погано спить уночі та як це виправити

Джерело: Shutterstock

ПІДГУЗОК Протікання підгузка – досить поширена проблема, з нею стикається велика кількість батьків. Тому рекомендуємо вибирати для комфортного нічного сну спеціальні нічні підгузки – у них посилений поглинальний шар, тому їх вистачає на всю ніч!

У лінійці трусиків Pampers НОВИНКА – нічні трусики, які створені спеціально, щоб сну малюка нічого не заважало протягом усієї ночі.

 • Трусики мають м’який еластичний поясок, який гарантує чудове прилягання.
 • Їх легко знімати: потрібно просто розірвати по боковому шву і скрутити, використовуючи стрічку-утилізатор.
 • Вони зроблені з матеріалів, що дихають, які забезпечують природну циркуляцію повітря всередині трусиків для здоров’я шкіри дитини.
 • У трусиках є подвійні манжетики навколо ніжок, що надійно захищають від протікань.
 • Завдяки посиленому внутрішньому шару трусики миттєво поглинають вологу, залишаючи шкіру крихітки сухою до 12 годин.

Чому дитина погано спить уночі та як це виправити


У нічних трусиках Pampers Pants ваш малюк буде спокійно спати всю ніч, прокинеться бадьорим і щасливим.

Уявляючи світ очима дитини, піклуючись про її комфорт, вибираючи для неї тільки найкращу і перевірену продукцію, ми робимо світ малюків кращим!

Результати тестування на порталі https://naprobu.ua/

 • 99% українських мам задоволені якістю нічних підгузків-трусиків Pampers Pants
 • 97% українських мам довіряють нічним підгузкам-трусикам Pampers Pants після завершення тестування
 • 97% українських мам рекомендують нічні підгузки-трусики Pampers Pants після завершення тестування

Відгуки та досвід українських матусь

Більше відгуків ⇒

♥♥♥

♥♥♥

♥♥♥

♥♥♥Більше відгуків ⇒


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x