Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="259221"]
Материалы на украинском языке

Чоловіки мають заробляти більше, а жінки — доглядати за дітьми?

Old date:
Current date: 2022.05.27
New date: 2020.12.03
0
79% українок стикалися особисто або чули від знайомих про гендерну нерівність. У сучасному українському суспільстві є чимало стере

79% українок стикалися особисто або чули від знайомих про гендерну нерівність. У сучасному українському суспільстві є чимало стереотипів, що обмежують і дискредитують жінок. Українки досі стикаються зі стереотипами про жінок і гендерною нерівністю — це стосується різних сфер життя: родини, роботи, соціуму.

Джерело: Shutterstock

Щоб зрозуміти українок ліпше, Avon провела масштабне національне дослідження про сучасну жінку, у якому взяли участь 1000 українок у віці 18—65 років. Компанія підтримує дівчат у їхньому прагненні бути щасливими й здоровими, успішними й фінансово незалежними, створює красу, доступну кожній. Avon прагне викорінювати гендерні стереотипи, які заважають жінкам повірити у свої сили й показати світові, на що вони здатні.
Більшість українок вважає, що гендерну рівність забезпечено лише на рівні громадянських прав і свобод: можливості голосувати, працювати, учитися в однакових умовах. Водночас у повсякденному житті жінки стикаються з утисками й стереотипами стосовно до себе. 

Найпоширеніші з них: 


 • Жінка повинна бути віддана дому й сім’ї: виховувати дітей і доглядати за членами сім’ї, тоді як чоловік може цього не робити. Жінка несе відповідальність за всі побутові справи (44% стикалися зі стереотипом).
 • Жінка повинна бути моногамною, тоді як чоловік може бути полігамним. Проступки, учинені чоловіком, виправдовуються, а вчинені жінкою — засуджуються. 
 • Жінку сприймають як слабшу й менш розумну — вона не може обіймати керівні й високоінтелектуальні посади (28% заявили, що жінкам треба докладати більше зусиль, 25% — чоловіки мають більше шансів посісти роботу). Чоловіків частіше беруть на роботу, позаяк жінки змушені брати лікарняні через хвороби дітей і декрет (30% жінок заявили, що їх сварять за лікарняні). Жінкам платять менше (35% стикалися).
 • Жінка повинна завжди бути привабливою та доглянутою, водночас вона не повинна гуляти з друзями, ходити на вечірки — для неї це неприйнятно, а для чоловіка — норма. Є стереотип, що жінка не вміє водити автомобіль.

Джерело: Shutterstock

З якими стереотипами стикалися? %

Відповідальність за дітей лежить на жінці44
Оплата чоловічої праці вища35
На роботі жінку-маму сварять за лікарняні3038% — 25—34 роки
На роботі жінці треба докласти більше зусиль, щоб їй довірили важливу посаду28
Чоловік має більше шансів посісти роботу25
Жінка не розуміється на чоловічих справах, її думку не сприймають серйозно2546% — 18—24 роки
Жінку з меншою імовірністю беруть на роботу в «чоловічі» професії24
Засудження за дружбу між чоловіком і жінкою2135% — 18—24 роки

Найчастіше сучасним українкам доводиться стикатися з нерівністю в професійній сфері. Попри те, що роботу визнають індивідуальним вибором кожної, усі українки згодні з тим, що жінка повинна працювати. Жінки відчувають побоювання, що не розкриють свій потенціал, зануряться в депресію через відсутність самореалізації, фінансову та психологічну залежність. Частину стереотипів у професійній сфері жінки самі ж і підтримують: більш ніж половина (57%) жінок вважають, що чоловік повинен заробляти більше, ніж жінка; 69% погоджуються, що є «чоловічі» й «жіночі» професії.


Переважна думка: жінка повинна заробляти стільки, скільки може і скільки потрібно на особисті витрати. Для чоловіка важливо заробляти більше, щоб підтримувати впевненість у собі. Ті, хто надає меншого значенні фінансам у сім’ї, все одно говорять про головування чоловіка в інших сферах. Водночас молоді українки менш схильні до гендерного поділу професій і частіше говорять про рівноправність статей.

Серед стереотипів українок — також страх, як вийти на роботу з маленькою дитиною. Багато хто переконаний, що ранній вихід на роботу та пріоритет кар’єри призводить до почуття провини й жалю про змарнований час. Це не дивно, адже кожна 3-тя жінка на 1-е місце у своєму житті ставить дітей. 32% жінок ставлять себе на 1-е місце. Батьки й чоловік для українок найчастіше на 2-му й 3-му місці. 14% жінок ставлять себе навіть нижче ніж на 5-те місце.

Джерело: Shutterstock

Частину стереотипів у професійній сфері жінки підтримують самі:


 • 57% жінок вважають, що чоловік повинен заробляти більше, ніж жінка
 • 69% погоджуються, що є «чоловічі» й «жіночі» професії

Українкам притаманне самопожертвування:

 • Кожна 3-тя жінка на 1-е місце у своєму житті ставить дітей
 • 32% жінок ставлять себе на 1-е місце
 • Батьки й чоловік для українок найчастіше на 2-му й 3-му місці
 • 14% жінок ставлять себе навіть нижче ніж на 5-те місце

Джерело: Shutterstock

Про дослідження


Компанія Kantar на замовлення Avon у серпні 2020 року провела «Всеукраїнське дослідження жінок», щоб визначити найвагоміші для українок можливості й перепони та допомогти їм. В опитуванні взяли участь 1000 респонденток — жінок 18—65 років, представлених репрезентативно до населення України за віком, регіоном, типом населеного пункту.


Avon — б’юті-бренд №1 в Україні. Завдання компанії — створити найліпші вирішення й можливості для жінок. З 2019 року Avon анонсувала глобальну платформу — «ЗарадиНеї», що покликана поліпшувати життя 100 мільйонам жінок щорічно. До 2030 року Avon на глобальному рівні працюватиме для того, щоб жінки всього світу мали рівні можливості для ведення бізнесу, почувалися захищеними, були здоровими та звільнилися від тиску стереотипів про красу. У вересні 2020 року компанія в Україні провела ребрендинг. У комунікації «Ось, що я можу» Avon надихає жінок на те, чого від них зазвичай не чекають — змінювати своє життя та бути успішними одночасно в усіх важливих ролях: мами, дружини, професіоналки.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x