Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="188999"]
Материалы на украинском языке
 • Скидки только для наших читателей
 • Скидки только для наших читателей

Чим небезпечний кір для дитини: симптоми, ускладнення, лікування

Old date:
Current date: 2021.09.21
New date: 2018.07.12
0
Вы можете прочитать эту статью на русском
Міністерство охорони здоров'я лякає нас зростаючою епідемією кору, будьте уважні! Що ж це за хвороба і чим вона небезпечна для ваши

Міністерство охорони здоров’я лякає нас зростаючою епідемією кору, будьте уважні! Що ж це за хвороба і чим вона небезпечна для ваших дітей?

кір це

Джерело: Fotolia

Зміст:

Існує думка, що кір відноситься до легких хвороб, якими краще перехворіти в дитинстві, як вітрянка, наприклад, однак, це не зовсім так. Кір — вірусна інфекція, небезпечна важкими ускладненнями, особливо, для діток до року. Лікування від кору не існує, а ВООЗ досі вважає кір однією з найчастіших причин дитячої смертності в усьому світі.

Збудник кору Measles virus передається від людини до людини повітряно крапельним шляхом. Контагиозность (заразність) вірусу кору наближається до 100%, як у вітрянки — це означає, що зустрівшись з мікробом дитина, у якої немає імунітету, точно захворіє. Вірус кору може поширюватися з потоком повітря на відстань до 400 метрів, не втрачаючи при цьому своєї активності. Правда, вірус не живе довго і гине при кімнатній температурі за 3-4 години, чутливий до УФ випромінюванню і боїться дезинфікуючих засобів.

Симптоми кору у дітей

Інкубаційний період кору від тижня до двох, але заразним людина стає ще до появи перших симптомів.

 • Перший етап: Раптово підвищується температура до 39-40 градусів.
 • Слабкість, головний біль.
 • Нежить з рясними виділеннями, кашель.
 • Червоніють і сльозяться очі, можливі гнійні виділення.
 • На 3-4 день стан трохи поліпшується, температура знижується.
симптоми кору

Джерело: instagram @doctor_komarovskiy

 • Другий етап Через день після поліпшення знову настає погіршення — піднімається температура
 • Основна ознака, який відрізняє кір — плями Філатова-Коплика, які з’являються на внутрішній частині щік, навпроти корінних молярів. Виглядають як білуваті плями з червоним обрамленням по контуру.
 • Приблизно на 3-4 день з’являється корова висип, спочатку на щоках, за вухами, на шиї, потім на згинах рук і ніг, на пальцях, покриває все тіло дитини.
 • На відміну від висипу при краснусі, корова висип може зливатися. На п’ятий день висип починає бліднути і поступово зникає в тій же послідовності, як і з’являлася.

Ускладнення після кору

Вірус кору з потоком крові поширюється усіма дитячого тіла, в тому числі, потрапляє в легені, головний мозок, але найчастіше зачіпає очі. Найчастішим ускладненням кору є пневмонія.

 • Отит. Можливий стеноз гортані (круп). Небезпека для життя представляє коровий енцефаліт.
 • Коровий кон’юнктивіт. При появі ознак ускладнень як правило призначають лікування антибіотиками, ніколи не давайте ці препарати дитині без призначення лікаря, так ви можете погіршити перебіг хвороби і ускладнити лікування.
фотографії кору

Джерело: instagram @medicblog

Лікування кору

Оскільки збудником кору є вірус, як такого лікування від цієї хвороби не існує, саме тому антибіотики не ефективні при кору.

 1. Доводиться розраховувати на імунітет дитини, який повинен впоратися з інфекцією.
 2. Покладіть малюка в ліжко, провітріть приміщення і забезпечте його зволоження — якщо немає зволожувача, кілька разів на день робіть вологе прибирання.
 3. Не змушуйте дитину їсти, якщо вона не хоче, а якщо попросить, їжа повинна бути легкою — печене яблуко, овочеве пюре або пісний супчик.
 4. Дитина повинна багато пити, це допоможе знизити температуру і зменшити концентрацію мікробів у крові.
 5. Температуру вище 38 градусів можна знизити дозволеними для дітей препаратами (на основі ібупрфена або парацетамолу).
 6. Імовірність ускладнень на очі може знизити додатковий прийом вітаміну А, але вітаміни можна приймати тільки після консультації з лікарем

Профілактика кору

У наші дні кір зустрічається досить рідко, завдяки вакцинації — щеплення від кору включена до національного календаря щеплень і роблять її діткам після року в вигляді комплексної вакцини КПК (кір, паротит, краснуха), з ревакцинацією в 6 років.

Щеплення від кору, це тема для окремої статті, оскільки її роблять живою ослабленою вакциною, на основі вірусу кору, вирощеного на яйці (курячому або перепелиному). Після щеплення можливі ускладнення, про які так само потрібно знати, але їх вірогідність в рази менше, ніж смерть дитини від ускладнень після кору.

Источник: YouTube, автор Доктор Комаровский

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Статьи по теме:
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: