Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="264716"]
Материалы на украинском языке

9 способів полегшити коліки у малюка

Old date:
Current date: 2022.08.15
New date: 2021.05.05
0
Немає більшого щастя для батьків, ніж спостерігати, як малюк мирно сопе в ліжечку. Іноді спокій крихітки, а заодно і всієї сім'ї пор

Немає більшого щастя для батьків, ніж спостерігати, як малюк мирно сопе в ліжечку. Іноді спокій крихітки, а заодно і всієї сім’ї порушують кишкові коліки. Відомо, що від кольок страждає 70% малюків раннього віку. Вони тривають лише кілька місяців, але цей період може стати справжнім випробуванням не лише для дитини, але і для мами з татом.

коліки у малюка

Джерело: Shutterstock

З проблемою дитячих кольок стикаються більшість батьків немовлят. Точна причина їх появи дотепер не відома, хоча існує чимало досить достовірних версій.
Одна з таких версій свідчить — коліки у немовляти викликає спазм кишківника і посилене газоутворення в маленькому животику. Причиною вважається недостатня кількість ферментів, покликаних переробляти їжу (мамине молоко), а так само перебудова ШКТ на новий для дитини спосіб живлення, не через пуповину, як було в маминому животі, а через власну систему травлення.

 Як зрозуміти, що у дитини коліки

  • Коліки з’являються не відразу, а приблизно через два тижні після народження.
  • В періоди, коли малюка не мучать коліки, він почуває себе добре, набирає вагу, розвивається відповідно до норм.
  • Як правило, напад трапляється в певний час доби. Найчастіше — ввечері, хоча можливі варіанти.
  • Дитина підтискає ніжки до живота, ручки так само притиснуті до тіла.
  • Животик напружений і немов «роздутий» Тривалість плачу може досягати 3-4 годин.
  • Малюка неможливо відволікти, він не реагує на звуки, відмовляється від їжі.
  • У хлопчиків коліки трапляються частіше, ніж у дівчаток. Помічено також, що вони більше турбують крихіток, які дуже швидко набирають вагу.

Щоб переконатися, в тому, що крихітку турбують дійсно коліки, варто в перший раз звернутися до лікаря, який виключить інші можливі причини дитячого плачу.


коліки у малюка

Джерело: shutterstock

Що робити, якщо у дитини коліки

 1. Притисніть крихітку животиком до своїх грудей і походіть з нею по квартирі, не рідко це допомагає. Європейці взагалі вважають, що коліки пов’язані не стільки з травленням, скільки з незрілістю нервової системи та вестибулярного апарату немовляти. Вони навіть практикують такий метод — малюка, що плаче укладають в машину і їздять з ним, поки він не заспокоїться.

2. Покладіть малюка в коляску і повозіть його по квартирі, іноді допомагає прогулянка в колясці на вулиці. Намагайтеся підтримувати в приміщенні температуру 19-20 градусів, вологість не нижче 65% і регулярно провітрюйте кімнату.


3. Нагрійте пелюшку складену в декілька разів на радіаторі, або пропрасуйте теплою праскою — сухе тепло допоможе швидше відійти газикам і полегшить стан малюка.

коліки у малюка

Джерело: Shutterstock

4. Робіть легкий масаж животика: покладіть теплу долоню на дитячий живіт і робіть ніжні кругові рухи за годинниковою стрілкою, не зачіпаючи пупок.

5. Викладайте малюка на животик перед годуванням — так менше шансів утворення повітряних бульбашок, крім того, стимулюється перистальтика маленького кишківника.


6. В якості профілактики рекомендують стежити за тим, щоб малюк правильно брав груди, щоб під час їжі він мінімально ковтав повітря, а після годування необхідно потримати малюка у вертикальному положенні — «стовпчиком», таким чином вийде зайве повітря, яке все ж потрапило дитині.

7. Може допомогти зціджування переднього молока. Більш жирне «заднє» перетравлюється повільніше і незрілому шлунково-кишковому тракту немовляти простіше з ним впоратися. Цей метод так само допомагає при недостатньому виробленні ферменту, що розщеплює лактозу.

коліки у малюка

Джерело: Shutterstock

8. Піджимайте ніжки до животика. Така гімнастика допомагає звільнитися від газиків, які мучать крихітку.


9. Дайте малюку безпечний засіб на рослинній основі, яке є ферментною добавкою до харчування.

Деякі діти відчувають труднощі з переварюванням вуглеводу лактози (молочного цукру), який міститься в грудному молоці або дитячій суміші, внаслідок недостатньої кількості ферменту лактази, який розщеплює лактозу. Цей стан називається лактазною недостатністю.

Найчастіше у дітей перших місяців життя зустрічається транзиторна або, так звана, тимчасова лактазна недостатність внаслідок того, що ферментативна система дитини ще незріла. Нерозщеплена лактоза в кишківнику викликає підвищене газоутворення, здуття і біль в животі, який, в свою чергу, може призвести до надмірного плачу, також відомому як коліки.


коліки у малюка

У таких випадках лікарі рекомендують МАМАЛАК для новонароджених — безпечний засіб для дітей на рослинній основі, який є ферментною добавкою до харчування малюка. Краплі абсолютно нешкідливі, не викликають звикання і не мають побічних дій. Препарат стійкий до шлункового соку і не порушує інших обмінних процесів в організмі крихітки.

Додавання МАМАЛАК сприяє поліпшенню травлення і засвоєння лактози та зменшення надмірного часу плачу дитини. Завдяки своїм безпечним якостям, МАМАЛАК краплі можна давати грудничку з перших днів його життя і не переживати про наслідки.

Дозвольте МАМАЛАКу забрати частину ваших турбот на себе і подбати про здоров’я і хороший настрій вашої дитини.

Де купити?

Перед тим, як давати дитині препарат, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

Що кажуть матусі?

Читати всі відгуки⇒Джерело: youtube, автор: ТОВ «Ворвартс Фарма»


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x