Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="270707"]
Материалы на украинском языке

 9 ознак того, що ваша застуда це щось серйозне

0
Ознаки застуди нам усім відомі — це і нежить, і закладеність носа, і чхання з кашлем. Ми всі про це знаємо. Але хто сказав, що усі ці �
ознаки застуди

Джерело: freepik

Як дізнатись, застуда це чи щось більше? Читайте нашу нову статтю та уважно стежте за здоров’ям.

Але пам’ятайте! Ця стаття не є матеріалом для діагностики захворювань та заміною візита до лікарні. Якщо ви захворіли — негайно звертайтеся до лікаря, оскільки гуглити симптоми — це найостанніше діло.

1. Симптоми проявляються довше за чотири дні

Звичайна застуда має тенденцію проходити протягом трьох-чотирьох днів. Зазвичай вона починається з болю та дискомфорту в горлі, а потім підключається нежить, кашель та закладеність носа. Але її можна перемогти через пару днів — достатньо тільки достатньо пити теплої рідини, сидіти у ліжку та добре відпочивати.

Але якщо симптоми застуди зберігаються протягом чотирьох днів та більше, це може бути або грип, або мононуклеоз, або навіть коронавірус. Так чи інакше, треба йти до лікаря, якщо застуда зберігається на довше ніж чотири дні.


2. У вас висока температура

Чи може піднятись температура при застуді? Так, але не дуже сильно. Якщо у вас під час застуди температура вища від 37,5 градусів, варто звернутись до лікаря, оскільки це може бути симптомом серйозного захворювання, наприклад — грипу.

3. Ви недавно були у закордонній мандрівці

Якщо ви нещодавно повернулись із закордонної поїздки, особливо з екзотичних країн, звертайте увагу на свій стан здоров’я. Якщо у вас виникли якісь симптоми, негайно звертайтеся до лікаря.

4. Вас лихоманить

Якщо лихоманка продовжується протягом декількох днів, це може бути ознакою того, що організм бореться не тільки з застудою. Лихоманка — це вірна ознака грипу або мононуклеозу. Бігом до лікаря!

5. У вас проблема зі шлунком

Нудота, блювота та діарея не є симптомами застуди. Саме тому вони можуть сигналізувати про серйозні захворювання, наприклад — грип. Якщо під час застуди ви відчуваєте ці симптоми, негайно звертайтеся до лікаря.

6. Ви відчуваєте біль у грудях, проблеми з диханням

Кашель під час застуди — це окей і абсолютно нормально, але він не повинен бути сильним, викликати задишку, заважати спати. Окрім цього під час звичайної застуди не повинно бути хрипів або болю в грудях. Ці симптоми не можна ігнорувати, оскільки проблеми з диханням під час застуди можуть бути наслідком коронавірусу, пневмонії, бронхіту. А от якщо виникла раптова задишка та стиснення в грудях — це може свідчити про емболію легеневої артерії.

На симптоми з цього пункту треба звертати підвищену увагу!

7. Симптоми локалізуються в одному місці

Якщо симптоми інтенсивні та локалізуються в одному місці, варто піти до лікаря. Наприклад, стрептокок викликає сильний біль у горлі, але інші частини тіла поводять себе, як звичайно. А інфекції пазух можуть стати причиною головного болю, зубного болю, закладеність у вухах, в той час, як легені будуть в порядку.

8. Симптоми закономірні

Алергія та застуда мають однакові симптоми, тому їх часто плутають. Прослідкуйте: якщо ваші симптоми проявляються за певною схемою — ви контактуєте, скажімо, з котиком, і потім починаєте чхати — скоріше за все у вас алергія.

9. У вас болі в тілі

Звичайна застуда — це неприємно, але болів в тілі вона викликати не повинна. Водночас грип може стати причиною ломоти у м’язах та тілі.

Будьте уважні та обережні!

Джерело


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты