Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="220666"]
Материалы на украинском языке
 • Скидки только для наших читателей
 • Скидки только для наших читателей

8 ознак, які вказують на те, що вам потрібно пити більше води

Old date:
Current date: 2021.04.16
New date: 2019.08.01
0
Користь води для організму безцінна - це широко відомий факт, з яким навряд чи хтось сперечатиметься. Вода вкрай необхідна орг

Користь води для організму безцінна — це широко відомий факт, з яким навряд чи хтось сперечатиметься.

зневоднення, питний режим, скільки потрібно пити води в день

Джерело: Pixabay

Вода вкрай необхідна організму для нормальної життєдіяльності, адже тіло людини переважно складається з води. Вона допомагає виводити токсини і шлаки, а також очищати організм. А ось через брак води в організмі порушуються обмінні процеси, не виводяться токсини і відбувається зневоднення. Навпаки, повноцінний питний режим важливий для хорошого метаболізму, міцного імунітету, енергійності і гарного настрою.

Людині потрібно мінімум 1,5 літра води в день — істина, відома всім. Однак варто пам’ятати, що норма споживання рідини для всіх різна — все залежить від ваги та індивідуальних особливостей. Так, чоловікові щодня в середньому потрібно випивати близько 10 склянок води, жінці — 7, вагітним жінкам — 8.

 зневоднення, питний режим, скільки потрібно пити води в день

Джерело: pixabay.com

ЯКА РОЛЬ ВОДИ У ЖИТТІ ЛЮДИНИ?

 • Вода розчиняє корисні речовини, що надходять разом з їжею в організм, і постачає їх до всіх клітин і тканин тіла людини.
 • Вода очищає організм від токсинів.
 • Температура тіла регулюється завдяки водному обміну.
 • Разом з водою наш організм отримує необхідні мінеральні елементи, включаючи магній, кальцій, залізо, йод, фтор.
 • Вода необхідна для всіх складних хімічних реакцій, які організму необхідно виконувати щодня. Такі процеси, як виробництво енергії, нарощування м’язів і спалювання жиру, вимагають воду.
 • Вода допомагає контролювати апетит. Фахівці відзначають, що якщо ви відчуваєте голод після щільної трапези, це свідчить про брак води.
 • Холодна вода підвищує метаболізм.
 • Варто пам’ятати, що нестача рідини в організмі призводить до зневоднення, основними симптомами якого є: сухість у роті, швидка стомлюваність, хронічна втома, головний біль і більш серйозні стани.
зневоднення, питний режим, скільки потрібно пити води в день

Джерело: Instagram @kravchusha

ЯКІ ОЗНАКИ СВІДЧАТЬ ПРО ТЕ, ЩО ПОРА ПИТИ БІЛЬШЕ ВОДИ

Сухість в роті

Це найперший і очевидний симптом, що вашому організму терміново потрібна як мінімум склянка води. Сухість у роті свідчить про те, що організм вже починає відчувати зневоднення.

Суха шкіра

Шкіра відображає все, що відбувається з організмом всередині. Якщо ви страждаєте від надмірної сухості шкіри, то ймовірне всього ви п’єте мало рідини і страждаєте від нестачі води в організмі.

Жага

Жага говорить про те, що ваш організм вже зневоднений. Таким чином мозок починає посилати активні сигнали SOS і вимагати воду.

Сухість в очах

Якщо вас турбує сухість в очах, а білки немов налиті кров’ю, то знайте — пора випити води. Цей симптом говорить про те, що води в організмі стає недостатньо, а наші слізні канальці сохнуть.

зневоднення, питний режим, скільки потрібно пити води в день

Джерело: Instagram @charlottelovely

Хронічна втома і сонливість

Почуття сонливості і втоми може бути викликано тим, що організму не вистачає води і він починає шукати її зсередини — в тому числі і з крові. Це призводить до нестачі кисню, що переноситься до всіх органів.

Проблеми з травленням

Зволоження водою відноситься і до всієї травної системи. Без грамотного питного режиму кількість і щільність слизу в шлунку зменшується, що дозволяє шлунковій кислоті завдавати шкоди вашим внутрішнім органам.

Зменшення м’язової маси

М’язи наполовину складаються з води, тому при нестачі води в організмі втрачається волога і, як результат, зменшується обсяг м’язової маси.

 зневоднення, питний режим, скільки потрібно пити води в день

Джерело: pixabay.com

Прискорене серцебиття

Коли кров в системі кровообігу втрачає воду, вона стає в’язкою, її обсяг зменшується і вона циркулює повільніше. В результаті збільшується навантаження на серце і порушується кровообіг.

КОРИСТЬ ВОДИ ДЛЯ ВАГІТНИХ

 • Дотримання оптимального питного режиму, при якому організм отримує стільки рідини, скільки потрібно майбутній мамі і її маляті — запорука сприятливого перебігу вагітності та народження здорової дитини.
 • Вода допомагає налагодити правильну роботу організму вагітної жінки, підтримує водний баланс матері і дитини, очищає організм, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, запобігає запорам, проявам раннього токсикозу, знижує тиск, запобігає набрякам.
 • Вагітним жінкам рекомендується випивати не менше 7-8 склянок води в день. Однак варто дізнатися про індивідуальну добову норму у свого лікаря.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Статьи по теме:

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: