Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="250752"]
Материалы на украинском языке

8 млн українців потребують ефективних послуг у сфері психічного здоров’я

Old date:
Current date: 2022.08.11
New date: 2020.07.10
0
В Україні стартував проєкт «Психічне здоров’я для України», щоб покращити якість і доступність допомоги та психосоціальної підтр

В Україні стартував проєкт «Психічне здоров’я для України», щоб покращити якість і доступність допомоги та психосоціальної підтримки для людей із психічними розладами.

Источник: Shutterstock

Першим кроком для того, щоб глибше ознайомити українців із питанням психічного здоров’я та важливості турботи про нього, став запуск офіційного сайту проєкту. Цей сайт створений як частина освітньої кампанії 4-річного проєкту «Психічне здоров’я для України» / Mental Health for Ukraine (MH4U). Сайт є джерелом достовірної інформації про психічне здоров’я для людей, які цікавляться темою, для тих, хто зіштовхнувся з проблемами психічного здоров’я та їхніх близьких, а також і для фахівців та членів місцевих громад.
На сайті є список гарячих ліній допомоги, а також ―  безкоштовний освітній онлайн-портал із навчальними курсами та вебінарами про психічне здоров’я. Під час карантину особливу увагу експерти проєкту приділяли психічному здоров’ю медиків, батьків та дітей, які опинилися в ізоляції.

За даними опитування «Психічне здоров’я в Україні: обізнаність та ставлення», проведеного в рамках проєкту в січні 2020 року компанією InMind, лише 37% опитаних вважають себе достатньо обізнаними в питаннях психічного здоров’я. 69% респондентів вказують на брак інформації і прагнуть дізнатися більше. Водночас 79% вважають, що психічне здоров’я ― є серйозною та вартою уваги проблемою.


Перший етап кампанії передбачає знайомство українців із поняттям психічного здоров’я та актуалізацію потреби дбати про нього так само, як про фізичне здоров’я.  «В Україні 8,1 млн людей потребують ефективних послуг у сфері психічного здоров’я1. Однак лише 1,6 млн людей отримують необхідну їм допомогу. Це означає, що близько 80% людей, які потребують підтримки, не отримують її. Ідея нашої освітньої кампанії донести людям, що турбота про власне психічне здоров’я може мати позитивний вплив на багато аспектів нашого життя. Тому ми побудували нашу освітню кампанію на основних чотирьох елементах психічного здоров’я за визначенням ВООЗ. Це здатність долати щоденні стреси; реалізовувати свій потенціал; працювати продуктивно та плідно; робити свій внесок у життя спільноти», ― зазначає лідер проєкту MH4U Гайко Кьоніґштайн.


Наступним етапом кампанії буде підвищення обізнаності населення про психічні розлади та заохочення звертатися за підтримкою та професійною допомогою у разі потреби.

Згідно з даними ВООЗ, 30% українців матимуть різні психічні розлади протягом життя. Депресивні розлади в Україні більш поширені, ніж в інших європейських країнах. Водночас майже половина опитаних дослідження «Психічне здоров’я в Україні: обізнаність та ставлення» ― 45% ― не змогли назвати жодного психічного розладу.

1 Психічне здоров’я населення України. Аналітично-статистичний довідник 2013-2015 рр. Київ 2016.


«Міністерство під керівництвом Максима Степанова розуміє важливість реформи системи охорони психічного здоров’я. Ми цінуємо підтримку міжнародних партнерів, адже  в Україні ще не до кінця сформована культура турботи про психічне здоров’я, і у нас попереду ― велика освітня робота. Реформа системи охорони психічного здоров’я є важливою складовою загальної реформи медицини. Вона націлена на те, щоб перейти від надання психіатричної допомоги до збереження психічного здоров’я українців.», ― коментує актуальність проєкту заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як.

«Тему психічного здоров’я сьогодні важко відкрито обговорювати в українському суспільстві, адже переважно люди сприймають її неоднозначно. Наша мета покращити якість та доступність допомоги для людей із психічними розладами,  підвищити рівень обізнаності українців про психічне здоров’я та знизити рівень стигми щодо людей із психічними розладами», ― зазначає координатор проєктів з боку Посольства Швейцарії в Україні Петро Ільків.


Ксенія Сухова, заступниця Маріупольського міського голови: «Сьогодення принесло нам багато викликів: зросла кількість конфліктів в сім’ї, знизився батьківський потенціал, підвищилася кількість людей з різними видами залежності. На жаль, це все впливає на громаду в цілому. Тому превентивний напрям у сфері психічного здоров’я став фокусом діяльності в сфері психічного здоров’я для Міської адміністрації Маріуполя. До карантину ми вже встигли реалізувати декілька кроків: ми зустрілися з головними лікарями, поспілкувалися з експертами в галузях соціального захисту та освіти. Ми плануємо провести вебінари для сімейних лікарів; розробити регламент; втілити велику медійну кампанію, щоб підвищити обізнаність про психічне здоров’я. Ми будемо навчати фахівців первинної ланки спрямовувати людей, які до них звернулися з певними проблемами, до відповідних фахівців у сфері психічного здоров’я. Таким чином ми зможемо запобігати поглибленню багатьох труднощів з психічним здоров’ям та госпіталізації пацієнтів».Окрім вебсайту, до освітньої кампанії проєкту будуть залучені зірки й  лідери думок, партнери в царині медіа та бізнесу, фахівці з психічного здоров’я, а також ― звичайні українці, які мають сміливість ділитися своїми історіями турботи про психічне здоров’я.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x