Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="245607"]
Материалы на украинском языке

7 кращих спокійних ігор для дітей перед сном

Old date:
Current date: 2022.08.11
New date: 2020.07.24
0
Дитячі спокійні ігри перед сном – запорука тихого вечора. Найчастіше в сім'ях з дітьми вечір перетворюється у найгаласливіший пер

Дитячі спокійні ігри перед сном – запорука тихого вечора. Найчастіше в сім’ях з дітьми вечір перетворюється у найгаласливіший період дня. У такий час діти стають надміру збудженими й зовсім не хочуть готуватися до сну. Це не тільки заважає відпочинку батьків, а й може порушити режим дня для малечі. Спокійні ігри позитивно впливають на дитячу психіку,  а також можуть бути гарним способом скорегувати складні життєві ситуації та поведінкові моделі, які викликали стрес.

 дитячі ігри

Джерело: GettyImages

Маркет-молл «Даринок» дуже цінує своїх маленьких відвідувачів, тому багато часу приділяє організації активностей саме для дітей. Але доки немає можливості знову повернутись у цікавий та різнобарвний світ дозвілля, ми зібрали для вас деякі ігри, які можуть стати частиною вечірнього ритуалу для всієї родини, а також підготовчим етапом на шляху до сну.
Загадки-відгадки

Ця дитяча спокійна гра підходить для дітей, які вже вміють розмовляти. Існує кілька її різновидів. Ви можете просто загадувати один одному загадки, придумуючи їх на ходу. Можна загадати якесь слово, а всі інші по черзі повинні ставити питання, намагаючись його відгадати. Залежно від віку дітей, питання можуть мати обмеження, наприклад, питати можна тільки про «так» і «ні», або тільки про те, що є в будинку. Ця гра розвиває мову, логічне й асоціативне мислення.

Ігри в будиночок

Будь-які ігри, де дитина ховається, допомагають їй відновити особисті кордони, заспокоїтись, коли малюк збуджений, або відчував сенсорні перевантаження, коли він стривожений, або надто втомлений. А також, коли дитина не відчуває себе у безпеці.


Забезпечте дитині місце, де можна ховатися: будиночок з коробки або з тканини, накинутої на щось, куточок у вбудованій шафі, або під столом.

 дитячі ігри

Джерело: Shutterstock

Спільне малювання – «Чарівний мішечок»

Ведучий малює на великому аркуші паперу мішок й розповідає, що він чарівний. Кожен може намалювати в ньому все, що йому подобається. Діти й дорослі малюють у мішку по черзі. Як показує досвід, таке спільне малювання дуже зближує. Крім того, разом із заспокійливим ефектом, така гра допомагає батькам дізнатися про таємні мрії та бажання своєї дитини, а також про її можливі приховані тривоги.


Бутерброд

Ця гра також хороша для малюків, чиє занепокоєння виливається в гіперактивність, для дітей, які шурхають ніжками при засинанні, а також для перевтомлених малят. «Бутерброд» допомагає малюкам відчути своє тіло, повернути собі відчуття самого себе. До того ж, в цій грі мама або тато приділяють малюкові максимум уваги, що теж повертає дитині відчуття спокою.

Вкладіть дитину на подушку (або на дві): голова і ніжки на подушці (або на згорнутій в кілька шарів м’якій ковдрі) – це хліб на тарілочці. Мажете хліб маслом – розгладжуєте дитину руками дуже акуратно й дуже ретельно. Лагідно проговорює кожну свою дію. Потім кладете поверх масла сир або другий шматок хліба – ще одну або дві подушки (щоб накрити всю дитину), ще раз намазуєте маслом – вже сильніше, з тиском «розмазуєте» подушки по дитині.

 дитячі ігри

Джерело: Shutterstock

А потім – «гам, гам» –  їсте бутерброд, стискаючи дитину в подушках з боків і трохи придавлюючи зверху. Після чого розгладжуєте малюка по голові, посміхаєтеся і даєте йому ще полежати в подушках – поки сам не захоче вилізти.


Коробка зі скарбами

Зберіть у коробку різні дрібні предмети (квасолю, різнокольорові скріпки, клаптики, пофарбовані в різні кольори насіння гарбуза, макарони у вигляді різних фігурок, блискучу фольгу, дрібні іграшки і т.д.). За допомогою ножиць, клею і ниток зробіть з усього цього багатства корисні або смішні штучки: намиста, картинки, фігурки. Дозвольте дітям проявити фантазію і не обмежуйте їх в діяльності! Якщо ж у вас малюки, яким поки зарано тримати в руках ножиці, можна розкласти скарби з коробки за кольорами або по формі. Можна пофантазувати, на що схожі ті чи інші клаптики тканини або спробувати вибрати найбільший і найменший предмет. «Коробка зі скарбами» розвиває фантазію, творчий погляд на світ, допомагає заспокоїтися перед сном.

Лікарня

Обирається «лікар» і кілька «хворих». Лікар повинен оглянути всіх хворих і призначити «лікування»: наприклад, покласти на живіт подушку і змусити кілька разів глибоко вдихнути, або запропонувати випити чашку води з закритими очима, або погладити хворого по всьому тілу пір’їнкою. Постарайтеся заздалегідь зібрати валізку з «лікувальними засобами», щоб надати лікарю простір для роботи. Ця гра розвиває фантазію і допомагає налаштуватися на відпочинок, особливо якщо в ролі пацієнта виступає сама дитина.

 дитячі ігри

Джерело: Fotolia

Ігри з водою

Майже всі ігри з водою діють на дітей заспокійливо й розслаблююче. Переливання води з ємності в ємність, переливання води шприцом або піпеткою (деяким дітям подобається піпеткою переливати воду з відерця в баночку), ложкою, експерименти з підфарбованою рідиною – усі ці заняття приводять до того, що діти зосереджуються і заспокоюються. Купання в теплій ванні розслаблює тіло, а за ним і всю дитину.


Вода змиває занепокоєння і зайве збудження. Після ванни дитину можна віднести до ліжка й укрити м’якою ковдрою або м’яким простирадлом. Непогано влаштувати малюка на батьківському ліжку або в батьківському кріслі – в просторі мами чи тата, такий прийом додатково підтримає і заспокоє малюка.


Усі запропоновані ігри підійдуть для дітвори віком від 2-х до 6 років,  а також для школярів початкових класів. Якщо у вас кілька різновікових дітей, ви цілком можете об’єднати їх за однією цікавою грою.


Ми на «Даринку» дуже сумуємо за маленькими бешкетниками. Але віримо, що зовсім скоро знову зможемо веселитись та розвиватись усі разом за цікавими іграми на території маркет-моллу.


Как помочь маленьким животикам: 5 способов улучшить пищеварение малыша⇒


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x