Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="268874"]
Материалы на украинском языке

6 способів посилити ефект вакцинації та не захворіти повторно

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2021.09.14
0
COVID-19 активізує наші найглибші захворювання, знижуючи рівень імунного захисту. Напередодні нового сезону ГРВІ та грипу, які почнут

COVID-19 активізує наші найглибші захворювання, знижуючи рівень імунного захисту. Напередодні нового сезону ГРВІ та грипу, які почнуться в осінньо-зимовий період, лікарі радять попрацювати й підготувати організм до атаки вірусів і нових штамів «корони».

посилити ефект вакцинації

Джерело: freepik

Навіть якщо ви зробили вакцину від коронавірусу, це не означає, що тепер організм повністю невразливий. Щеплення знижує ризик ускладнень і тяжкого перебігу, але не захищає від інших вірусних захворювань, як ГРВІ або грип.

Спеціалісти впевнені: для протистояння новим мутацім корони та іншим респіраторним інфекціям важливо посилити функції імунітету. Для цього в першу чергу необхідно перевірити свій стан здоров’я — чи не активізувалися якісь хронічні недуги. Якщо так, варто приділити увагу боротьбі з ними, щоб вони не послабили імунітет.

Перед вакцинацією експерти рекомендують підготувати організм до щеплення. Ці методи також підійдуть для профілактики й поліпшення здоров’я, якщо, наприклад, робити щеплення ви не збираєтеся.


1. Відмовтеся від алкоголю

Лікарі наполегливо радять повністю виключити споживання алкоголю за три дні до вакцинації. Не можна буде пити й після щеплення ще 3-5 днів.

2. Заповните дефіцит вітаміну D

Багато фахівців відзначають, що більшість людей страждає дефіцитом вітаміну D. Навіть прогулянки в сонячну погоду не здатні повністю забезпечити його необхідну норму. В аналізі крові нормальним вважається показник в 30-100 нг/мл. Якщо він нижчий, це говорить про нестачу вітаміну.

Обов’язково перевірте кількість вітаміну і проконсультуйтеся з лікарем про заповнення дефіциту. Саме вітамін D3 сприяє виробленню антитіл, тому важливо підтримувати його на рівні.

3. Виключіть з раціону продукти, які провокують алергію

Експерти рекомендують алергікам після вакцинації відмовитися від продуктів, які можуть викликати алергічну реакцію. Це можуть бути шоколад, полуниця, цитрусові сири та інші. Всі вони знижують імунітет і перешкоджають виробленню антитіл.

посилити ефект вакцинації

Джерело: freepik

4. Не використовуйте антигістамінні препарати, якщо не страждаєте на алергію

За результатами недавнього дослідження, прийом антигістамінних засобів для профілактики уповільнює імунну реакцію на вакцину. Тому краще не приймати ніякі препарати без рекомендації фахівця.

5. Їжте більше білкових продуктів

Білки — будівельний матеріал для організму, який також необхідний для вироблення антитіл. Обов’язково додавайте в раціон продукти з протеїнами — рибу, м’ясо, яйця, сою, морепродукти, молоко і т.п. Вони допоможуть збагатитися не тільки білком, а й корисними для підтримки імунітету вітамінами й мінералами.

6.  Додавайте в раціон продукти з вітаміном С

Вітамін С теж грає важливу роль у виробленні антитіл і противірусних білків. Крім того, вітамін С сприяє боротьбі з запальними процесами та стресом. Фрукти, овочі, зелень — кращі джерела корисного вітаміну.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты