Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="271796"]
Материалы на украинском языке, ЦВЕТ НАСТРОЕНИЯ ЗИМНИЙ

5 простих порад, які допоможуть відсвяткувати Новий рік екологічно

Old date:
Current date: 2022.08.11
New date: 2021.12.24
0
Як відсвяткувати Новий рік із мінімальною шкодою для навколишнього середовища? Розповідаємо у цьому матеріалі. Святкування Но

Як відсвяткувати Новий рік із мінімальною шкодою для навколишнього середовища? Розповідаємо у цьому матеріалі.

5 простих порад, які допоможуть відсвяткувати Новий рік екологічно
Святкування Нового року, а також різдвяний період міцно асоціюються з подарунками у яскравій упаковці, прикрасами на новорічній ялинці та смачною їжею. Проте ми майже не замислюємося, що завдаємо шкоди природі під час свят.

Пропонуємо почати новий 2022 рік з турботи про навколишнє середовище! У нашому матеріалі ділимося простими порадами, які допоможуть відсвяткувати Новий рік екологічно.


Ялинка: жива чи штучна?

Почнемо з найголовнішого – новорічної ялинки. Це традиційний символ Нового року. Але як дійти усвідомленого споживання і постаратися відзначати свята так, щоб не завдати навколишньому середовищу непоправних збитків?

Щоб врятувати живе дерево, ми часто зупиняємо свій вибір на штучній ялинці. І це здається логічним. Але насправді ні. Вчені стверджують, що щоб покрити всю шкоду, яку підприємства завдають природі при виробництві штучної ялинки, потрібно використовувати її не менше 20 років! Але за такий довгий час штучна ялинка навряд чи збереже свій привабливий вигляд. Мінімізувати шкоду можна, якщо купувати штучну ялинку хоча б раз на 10 років, а також правильно її утилізувати.


Купівля живої ялинки – варіант екологічніший, хоч це і може здатися дивним на перший погляд. Головне – переконатися, що дерево було вирощене у спеціальному заповіднику, а на його місці незабаром висадять нове. Купуйте живу ялинку, яка була спеціально вирощена на продаж — у спеціальних розсадниках або росла на лісових ділянках під лініями електропередач, де за законом всі дерева однаково підлягають вирубці.

Крім того, на ялинкових базарах можна купити дерева з корінням, яке після свят можна посадити назад у землю. Втім, такій ялинці не завжди вдається прижитися після повторної висадки.

екологічний новий рік

Джерело: Freepik

Ялинкові прикраси своїми руками

Замість ялинкових іграшок можна прикрасити ялинку до свята за допомогою прикрас, зроблених своїми руками. Таким чином ви зможете сприяти скороченню викидів СО2 і кількості сміття, яке не розкладається.


Створюйте іграшки разом зі своїми дітьми – це не тільки спосіб зберегти природу, але й чудова ідея для проведення часу разом з малюками. Можна пофарбувати в яскраві кольори шишки або зробити разом паперові прикраси: наприклад, вирізати сніжинки у вигляді улюблених героїв коміксів.

Також можна прикрасити ялинку фруктами, наприклад, яблуками та мандаринами, а також цукерками, печивом та новорічними пряниками. Після свята їх можна з’їсти.

Джерело: Freepik

Не готуйте зайвого

У період новорічних свят відро для сміття на кухні заповнюється особливо швидко. Ми викидаємо величезну кількість упаковки та залишки їжі, які так і не встигли вжити.


Небагато статистики — за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, щорічно у світі викидається близько 30 відсотків усіх вироблених продуктів харчування.

Кожен з нас може зробити свій внесок і привчити до відповідального споживання як мінімум свою сім’ю. Щоб мінімізувати кількість сміття, залишайте список продуктів заздалегідь і не купуйте занадто багато. Зрозумійте, що зовсім необов’язково готувати 20 видів закусок та салатів, коли достатньо одного-двох. Таким чином ви зможете не тільки заощадити та поповнити сімейний бюджет, але й скоротити кількість упаковки та залишків їжі у відрі для сміття.

Також віддавайте перевагу місцевим продуктам, при транспортуванні яких в атмосферу викидається набагато менше вуглекислого газу. А якщо хочете побалувати себе морепродуктами на новорічному столі, зупиняйте вибір на тих, у маркуванні яких є позначка Морської опікунської ради (Marine Stewardship Council, MSC), адже вона гарантує, що ця продукція виловлена ​​та перероблена у повній відповідності до екологічних стандартів.


Складіть екологічний віш-лист

Безперечно, Новий рік – час подарунків. Виховуйте у своїй сім’ї культуру відповідального споживання та формуйте список бажань так, щоб він містив лише по-справжньому потрібні вам речі. Таким чином ви мінімізуєте ризик, що подарунки в результаті відправляться на смітник.

Ще один корисний лайфхак – купуйте речі «з рук», які зберегли свій привабливий вигляд. В інтернеті можно знайти безліч оголошень з речами, про які ви давно мріяли, але в позначкою «б/у».

екологічний новий рік

Джерело: Freepik

Салюти, феєрверки та бенгальські вогні

Чи знали ви, що в новорічну ніч людина вдихає стільки ж шкідливих речовин, скільки могла б вдихнути серед ранкової лондонської пробки? Напевно ні. Феєрверки містять небезпечні перхлоровані сполуки, які повністю не згоряють і після салюту поступово приземляються, забруднюючи грунт. Крім того, феєрверки містять токсичні для людини речовини, в основному — з’єднання різних металів, від стронцію до калію. Ці сполуки потрапляють у легені людини, отруюючи організм. Зауважте, що вміст небезпечних речовин у атмосфері може спостерігатися за кілька днів і навіть тижнів після свята.


Петарди та феєрверки також вкрай небезпечні для тварин, які стресують від гучних вибухів і можуть призвести до загибелі птахів, які втрачають орієнтацію в повітрі. Порада проста: не запускайте феєрверки самостійно, адже ви можете поспостерігати за феєрверками, які були випущені міською владою.


До речі, бенгальські вогні також містять шкідливі речовини і навіть виділяють фенол. Але головне — вони не підходять для переробки через те, що на металевій паличці залишаються хімічні речовини.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x