Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="268483"]
Материалы на украинском языке

5 порад для батьків, які хочуть підвищити рівень освіти дітей

Old date:
Current date: 2022.06.26
New date: 2021.08.28
0
Чи хочете ви, аби ваша дитина була найрозумнішою та найосвіченішою? Упевнені, що відповідь ствердна. Причому хочеться розвивати ко

Чи хочете ви, аби ваша дитина була найрозумнішою та найосвіченішою? Упевнені, що відповідь ствердна. Причому хочеться розвивати когнітивні здібності дитини спокійно та органічно, не примушуючи дитину сидіти за підручниками. 

5 порад для батьків, які хочуть підвищити рівень освіти дітей

Джерело: Shutterstock

Експерт онлайн-школи «На Урок» Дмитро Перепелиця дає кілька порад, які допоможуть покращити рівень знань дітей без особливих зусиль.
Ставте мету

Добре, коли ми прагнемо більшого. Погано, якщо не дуже розуміємо, чого саме хочемо. Тому якщо ви прагнете підвищити рівень знань дитини, то формулюйте точніше, наприклад: потрібно вступати до університету, ти складатимеш ЗНО. Саме потрібно більше уваги приділити математиці та українській мові, тому в цьому році потрібно займатися додатково. А потім разом із дитиною визначте кроки, які дозволять досягти мети.

Не скупіться на похвалу

Всім приємно отримувати компліменти. Адже коли ми чуємо приємні слова, у нашому мозку формуються гормони щастя. І діти – не виняток, а тільки підтвердження цього правила! 


Утім, діти не часто чують похвалу від дорослих. Зазвичай ми вказуємо на проступки дитини, намагаємося проаналізувати їх та унеможливити в майбутньому. І часто батькам здається, що дитина сама розуміє, в чому вона досягла успіху і їй не потрібно робити компліменти. Однак, це далеко не так! Компліменти мотивують дитину рухатися у визначеному напрямку, повторювати позитивні дії та навіть утримуватися від поганих. 

5 порад для батьків, які хочуть підвищити рівень освіти дітей

Джерело: [email protected]_volgograd

На диво, діти рідко чують компліменти від дорослих


  1. Не порівнюйте дитину з кимось, роблячи їй комплімент. Навіть із собою! Похвала має стосуватися лише неї, її здібностей та дій. У гіршому випадку – дитина постійно порівнюватиме себе з іншими, що не завжди сприяє здоровій конкуренції. 
  2. Відмовтеся від повчальних компліментів, як-от: «Ти сьогодні чудово виглядаєш, вдягай цю сорочку частіше». Це поганий тон, та й взагалі не варто хвалити дітей за їхній зовнішній вигляд, а не досягнення. 

Запитайте у вчителя

Важливим фактором підвищення рівня знань є активна комунікація зі школою та вчителями. Варто пам’ятати, що і ви, і педагоги, має одну мету: успіх дитини в навчанні. Звісно, ви знаєте власних дочок та синів як ніхто, але саме вчителі щоденно працюють із ними, бачать сильні та слабкі сторони, розуміють, що варто зробити для покращення ситуації. Поговоріть із класними керівником та предметниками, разом подумайте над тим, куди краще скерувати зусилля. Ви можете навіть розробити покроковий план дій!

Розвивайте нейропластичність дитини

Коли ми вивчаємо щось нове, мозок формує нейронні шляхи, тобто нові зв’язки між клітинами мозку. Цей процес називають нейропластичністю. І саме він  сприяє покращенню пам’яті та розвитку когнітивних здібностей.

5 порад для батьків, які хочуть підвищити рівень освіти дітей

Джерело: [email protected]

Аби розвинути нейропластичність, скористуйтеся нашими порадами:


Концепція «мислення зростання»

Це світогляд, який полягає у переконанні, що успіх залежить не від вроджених якостей, а від докладених зусиль і набутих знань. Тож хваліть дитину за її досягнення, акцентуйте на цьому увагу. І уникайте похвали, що стосується рис характеру дитини: «Ти так добре попрацював над завданням!» замість «У тебе талант до хімії!».

Позитивний фокус уваги


Прибирайте фокус уваги дитини з негативних думок. Вони формують відповідні нейронні зв’язки, що призводить до неконструктивної поведінки. Натомість зосередьте увагу дитини на хорошому, змінюючи її негативні установки: «Я не впораюся» – «Ти обов’язково впораєшся, адже багато працював». 

Безперервне навчання

Це найдієвіший інструмент розвитку мозку! Коли ми повторюємо вивчене, нейронні зв’язки міцнішають, а коли ми вивчаємо нове  – між нейронами утворюються нові містки. Так, ви можете розвинути нейропластичність дитини навіть влітку, записавши її в онлайн-школу «На Урок»


Разом із онлайн-курсами «На Урок» дитина зможе підвищити свій рівень освіти:


  • навчатися без стресу, не витрачаючи час на дорогу;
  • заощадити кошти на репетиторів;
  • спілкуватися з куратором, який допоможе не пропускати заняття й виконувати домашні завдання;
  • мати доступ до відеозаписів усіх уроків, щоб у будь-яку хвилину повернутися до пройденого.

Хвалити, налаштовувати на успіх, підбадьорювати й сприяти безперервному навчанню – ось, що допоможе дитині.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x