Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="227984"]
Материалы на украинском языке

5 ознак дефіциту йоду, які повинні насторожити

Old date:
Current date: 2022.10.06
New date: 2019.10.03
0
Йод є надзвичайно важливим мікроелементом для організму і повноцінного функціонування наших органів. Втім, знають про це далеко н

Йод є надзвичайно важливим мікроелементом для організму і повноцінного функціонування наших органів. Втім, знають про це далеко не всі.

дефіцит йоду

Джерело: Freepik

Організм має потребу в йоді протягом усього життя, а його нестача призводить до серйозних наслідків.

З огляду на те, що йод бере участь у виробленні гормону щитовидної залози — тироксину, його дефіцит призводить до збоїв в роботі серцево-судинної і нервової систем, сонливості, занепаду сил, зниження імунітету і загальної опірності організму до хвороб.

Крім того, дефіцит йоду пов’язують з різким набором зайвої ваги і жирових відкладень, а також із збільшенням щитовидної залози та іншими серйозними проблемами зі здоров’ям.


Організм людини не може самостійно виробляти йод, тому важливо отримувати його в достатній кількості з їжі або вітамінних добавок. Щоб визначити, чи достатньо цього важливого мікроелементу отримує ваш організм, слід знати кілька ранніх ознак хронічного браку йоду, про які ми розповідаємо в цьому матеріалі.

дефіцит йоду

Джерело: Freepik

ДЕФІЦИТ ЙОДУ: 5 НАСТОРОЖУЮЧИХ ОЗНАК

КОНТРОЛЬ ЗОБА

Ключова помітна ознака нестачі йоду в організмі — потовщення передньої частини тіла, яке також називають зобом. Необхідно ретельно розглянути свою шию: якщо ви відзначили, що пропала виїмка біля основи шиї або на її місці з’явилося невелике потовщення і разом з тим почервоніння — негайно зверніться до лікаря, так як, найімовірніше, у вас сильна нестача йоду.

 ТРУДНОЩІ З КОВТАННЯМ ТА ПРОБЛЕМИ З ДИХАННЯМ

Утруднене ковтання і дихання в лежачому положенні — ще одна очевидна ознака нестачі йоду. Досить часто ці симптоми пов’язані саме зі збільшеним зобом, який перекриває подих і ускладнює ковтання. У цьому випадку також варто негайно проконсультуватися з лікарем.

ХРОНІЧНА ВТОМА ТА ДРАТІВЛИВІСТЬ

Йод бере участь у виробленні важливих гормонів щитовидної залози, при недостатній кількості яких може виникнути таке порушення, як гіпотиреоз — дефіцит тиреоїдних гормонів. При цьому стані у хворого розвивається хронічна втома, швидка стомлюваність, зниження працездатності, пригнічений стан, дратівливість і навіть депресія.

КОЖНОГО ПОКРОВА СУХІСТЬ ШКІРЯНОГО ПОКРИВУ

При дефіциті йоду шкіра стає надмірно сухою. Це відбувається в результаті того, що щитовидна залоза не справляється зі своєю функцією. Крім того, дефіцит йоду може спровокувати відчуття, що вам весь час холодно.

ПОГІРШЕННЯ ПАМ’ЯТІ

Ще однією ознакою дефіциту йоду є погіршення пам’яті і складності з концентрацією уваги. За даними медиків, якщо виконувати роботу стало вкрай складно, а часом нестерпно, а також, якщо ви відчуваєте труднощі з тим, щоб зосередитися і засвоїти нову інформацію, слід негайно обстежитися на брак йоду в організмі.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты