Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="260932"]
Материалы на украинском языке
  • Скидки только для наших читателей
  • Скидки только для наших читателей

4 переваги гуманної педагогіки: теорія та практика в сучасному вихованні

Old date:
Current date: 2021.08.04
New date: 2021.01.12
0
Усі недоліки дистанційної освіти під час карантину змушують батьків шукати нові подходи у вихованні та освіті дітей. Поки НУШ (Нов

Усі недоліки дистанційної освіти під час карантину змушують батьків шукати нові подходи у вихованні та освіті дітей. Поки НУШ (Нова українска школа – державна осітня програма) тольки починає свої перші кроки, батьки думають про те, що важливо не тільки те, чому вчить школа, але і я відбувається освітній процес. Одним із найефективніших підходів є гуманна педагогіка, яка стає не тільки популярною, але й вже активно практикується.

Джерело: Shutterstock

Переваги гуманної педагогіки  

  1. Одним із важливих принципів гуманної педагогіки є те, що її принципами можна і навіть дуже потрібно, користуватися в сімї, тобто це не тільки відносини вчитель-учень. Вона формує середовище, в якій активну позицію займають і батьки, і діти, і вчителі. Ні для кого не секрет, що сім’я має більший вплив на формування особистості, ніж школа чи садочок.
  2. Друга важлива перевага – гуманна педагогіка насправді не новий тренд, а стійке вчення, яким уже багато років займаються педагоги в різних країнах, і це підхід ,який вже себе зарекомендував з видимими результатами. Автором гуманної педагогіки є професор Шалва Амонашвілі, який удосконалює вчення разом зі своїми послідовниками – вченими-педагогами і педагогами-практиками, а також батьками.. Ознайомиться з його принципами може кожен на його сайті.
  3. Гуманна педагогіка – це не просто теорія і набір теоретичних рекомендацій, це вчення, що дає практичні рекомендації як вчителям, так і батькам. Інструменти доступні та практичні, їх використовують протягом багатьох років і постійно удосконалюють. Кожен може пройти курси різного рівня складності, які проводить як сам автор Шалва Амонашвілі, так і його учні.
  4. Для кращої ефективності навчання професор Амонашвілі розробив унікальний метод – занурення в середовище за допомогою літнього табору, куди проїздять сім’ї з багатьох країн. Табір проходить в родовій садибі Амонашвілі в Грузії, носить назву «Місто Сонця», де за 1 тиждень бітьки та діти, займаючись кожен за своєю програмою,  проходячи лекції та індивідіульні сесії, отримують ті інструменти, які дозволяють трансформувати свої  внутрішньосімейні відносини.

За словами Шалви Амонашвілі, …табір гуманної педагогіки – це незвичайне життя для дітей і дорослих. Діти – це дорослі та живуть за дорослими порядками. А дорослі  — це діти і живуть за піклування своїх дітей…”.

Джерело: Shutterstock

Сім’ї, які вже були у грузинському таборі, стверджують, що той досвід розвитку, який вони отримали там, змінює їх відносини та гармонізує. Табір дає розуміння своєї ролі і завдань у вихованні, якісне спілкування, щиру любов, позитивні емоції. Вони наповнюють відносини гармонією, допомагають стати ближчими один до одного. Ці знання заряджають енергією, дають натхнення, додаткові сили для подолання труднощів в майбутньому. Сім’я, заснована на цих цінностях, закладає міцний фундамент, в якому живе, забезпечує йому в далекій перспективі розвиток і процвітання.

Принципи гуманної педагогіки

Гуманна педагогіка — заснована на класиці педагогіки останніх 500 років: Песталоцці, Руссо, Реріхів, Толстого, Макаренка, Сухомлинського, вченні Живої Етики. Теорія базується на знанні і прийнятті природи дитини, сприйнятті гуманно-особистісного стану людини, постійного самовдосконалення дорослого, розумінні ролі дорослого у вихованні дітей, вихованні своїм прикладом. Береться до уваги той факт, що кожна дитина (людина) — це явище в нашому земному житті; кожна дитина є носієм свого призначення на Землі, своєї місії і в кожній дитині закладена необмежена енергія його духу.

Разом з духовною природою, душею, дитина — це носій своєї земної природи. У дитині природа проявляє себе в трьох основних силах, закони руху яких складають наукову основу освітнього процесу: сила, пристрасть, дитини до розвитку; пристрасть дитини до дорослішання і пристрасть дитини до свободи.

Узагальнюючи ці постулати, гуманна педагогіка робить висновок, що дитина, тобто людина, є єдиним цілим зі своєю духовною і земною природою, в якій духовні починання ведуть земні. Така педагогіка веде учня (який шукає Світло) шляхом розвитку і вдосконалення свого духовного світу, шляхом усвідомлення свого призначення і розуміння суворості боргу, шляхом множення добра і любові на Землі. Особистість — це той, хто шукає в собі сенс, суть своєї піднесеної душі і віддано їй служить.

Джерело: Shutterstock

Таким чином, в якості цілі гуманно-особистісного освітнього процесу ставиться образ Благородної Людини. У розумінні гуманної педагогіки, освіта — це розкриття, виявлення, затверджування внутрішнього образу особистості. Внутрішній образ розкривається і затверджується через потоки зовнішніх образів. Саме тому якості потоків зовнішніх образів вирішують долю якості розкриття внутрішнього образу, духовно-морального становлення людини.

Поряд з розвитком теорії гуманної педагогіки, її засновники приділяють дуже багато уваги практичному застосуванню цих знань, активно і багато по всьому світу працюють з педагогами і, звичайно ж, з батьками. У цьому сенсі табір гуманної педагогіки — відмінний практикум для навчання і вивчення інструментів методу.

Табір в Україні  

Такий табір з’явився і в Україні, його створила сімя Світлани та Миколи Залужних, послідовників гуманної педагогіки. Творці дали йому назву «ЗОРЕЛОВИ», подкреслюючи то факт, що послідовники гуманної педагогіки є до певної міри першопрохідцями, зачинателями, ловцями зірок, тими, хто прагне нових знань, що дають світло, та діляться ними.

«Створення ком’юніті, певного кола людей, які використовують інструменти гуманної педагогіки в звичайному житті, одна з переваг, які дає табір. Коли ти знаходишся в середовищі сімей-однодумців, людей, об’єднаних спільними завданнями, це завжди надихає. Завдяки зануренню в метод, спільному вивченню практик та можливості їх використання в сприятливому середовищі, відбувається більш якісне засвоєння знань і подальшої їх практики в сім’ї»- коментує Світлана Залужна, засновник табору, Учениця професора Шалви Амонашвілі, Амбасадор Емпатії в Україні.

За словами Миколи Залужного, який є батьком чотирьох дітей, «…зараз доречно озирнутися і проаналізувати, який внесок ми робимо в свою сім’ю, якщо хочемо побудувати гармонійні відносини зі своїми дітьми. У відносини, які ми хочемо бачити як здорові, взаємні, необхідно інвестувати, ними необхідно займатися. Ця інвестиція — перш за все час, який ми вкладаємо в свій власний розвиток, в підбір тих способів взаємодії, які будуть працювати і давати шукані плоди. Такі сімейні проекти як табір, заснований на методі гуманної педагогіки, дає можливість знаходити ці інструменти, «ключі» до побудови відносин, які часто є дуже індивідуальними… «.

Тренерами табору стануть відомі українські педагоги і коучі, серед них Катерина Ясько, Олексій Бабаянц, Ірена Праскавічуте, безпосередньо Шалва і Паата Амонашвілі та багато інших. З дітьми працюватимуть кращі вихователі і педагоги, учні Шалви Олександровича в Україні.

Відкриття українського табору відбудеться за безпосередньої менторської підтримки сім’ї Амонашвілі — Шалви Олександровича і Паати Шалвовича.

У 2021 року табір буде працювати в липні, у дві зміни, кожна по тижню в одному з мальовничих і затишних місць українських Карпат.

——————————————————————————————————————————————-

Додаткова інформація:

Світлана Залужна — є співавтором приватної школи нового формату DEC Life School, амбасадор Емпатії в Україні і Ученицею професора Шалви Амонашвілі, автора Гуманної педагогіки, мама трьох дітей, 7 років розвитку в галузі освіти.

Микола Залужний — ментор сімейного виховання, дитячий спортивний наставник, батько чотирьох дітей, учасник спортивних змагань Ocean Man, має 20 років успішної роботи в бізнесі.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Статьи по теме:

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: