Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="269362"]
Материалы на украинском языке

3 напрямки STEM-освіти, які точно зацікавлять вашу дитину

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2021.09.29
0
Сьогодні STEM-підходи застосовуються в різних школах по всій території України. Над такими ж цілями працює позашкільна STEM-освіта – р

Сьогодні STEM-підходи застосовуються в різних школах по всій території України. Над такими ж цілями працює позашкільна STEM-освіта – різноманітні гуртки, олімпіади, діяльність Малої академії наук. Ця освітня інноваційна освітня модель – майбутнє вітчизняного навчання. На сьогодні на базі STEM організовують різноманітні конкурси та заходи: Intel Techno Ukraine, Intel Eco Ukraine, Фестиваль інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge». 

3 напрямки STEM-освіти, які точно зацікавлять вашу дитину

Головна мета STEM-освіти виховати учня, здатного самостійно вивчати великі масиви інформації, користуватися новими технологіями і творчо підходити до пошуку рішень. 

Система вже закріплена на рівні законодавства України, зокрема ректори інститутів післядипломної педагогічної освіти отримали «Методичні рекомендації щодо впровадження STEM-освіти у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах України». І, до речі, саме STEM є одним з компонентів НУШ  – Нової української школи. Але які напрямки STEM обрати, щоб зацікавити дитину? Звісно, треба зважати на вподобання дитини. Але можна виділити 3 ключові напрямки, які не залишать байдужим жодного школяра або дошкільняту, який любить конструювати, створювати, рахувати та гратися у комп’ютерні ігри. 


STEM-технології 

Створювати маятники, досліджувати механізми будильників та мобільного світу, розробка стилусів та власних штрих-кодів, конструювання підсилювачів та пізнання загадок GPS-навігації  – і це тільки кілька прикладі того, які перспективи відкриває для дитини напрямок технології. Можна було б сказати, що це найцікавіше відгалуження STEM. Але в контексті розмови про цікаву науку важко виокремити найбільш інтерактивний напрямок. У напрямку STEM-технології багато моделювання, 3D та комп’ютерних інновацій. Тому, якщо дитина цікавиться гаджетами та тим, як вони працюють, їй буде цікавим саме цей напрямок. І саме технології підійдуть для першого знайомства зі STEM, оскільки є найбільш наочними і результат цієї наочності дитина може бачити фактично одразу: в сконструйованих власноруч проектах. Чимало таких проектів можна зробити за моделями з книжки «Мій день зі STEM. Технології» від видавництва Vivat.

3 напрямки STEM-освіти, які точно зацікавлять вашу дитину

STEM-інженерія 

Інженерія допомагає працювати з ресурсами, матеріалами, вчить експериментувати, а ще цей напрямок про дослідження довкілля та поліпшення його стану. Дуже eco-friendly напрямок для майбутніх розробників інноваційних способів переробки пластику та винахідників нових безпечних для природи матеріалів. Крім цього діти можуть створити маятник вдома за допомогою мотузки і м’яча, щоб вивчати коливання та амплітуди. Таймер на смартфоні в поєднанні з каменем можуть стати базою для вивчення вільного падіння, а два магніти  – основою для розуміння магнітних явищ. У цьому ще одна фішка, яка притаманна всім напрямкам STEM –  вам не потрібно супер обладнання, бо все, що стосується STEM  – оточує нас і інструменти для дослідження навколишніх цікавинок є в кожному домі. 

3 напрямки STEM-освіти, які точно зацікавлять вашу дитину

STEM-гуманітарний 

Так, не думайте, що STEM виключно про технології та науку, в яких немає місця гуманітарному мисленню. Зважаючи на те, що ця освітня модель прийшла до нас із за кордону, вона активно пропагує вивчення іноземних мов. Зокрема, англійської. STEM допомагає перетворити будь-яку іноземну мову на другу рідну, починаючи процес навчання максимально гнучко та легко. Однією з фішкою вивчення мов за підходом STEM є використання іноземних мов під час навчання на суміжних напрямках STEM (технологія, математика, інженерія). Дитина паралельно опановує нову мову під час проектування літака чи моделювання сканера штрих-кода. Згодом, вже готуючи власні проекти про технології, архітектуру або програмування англійською, дитина зможе не тільки поліпшити навичку говоріння, вивчити специфічну лексику і познайомитися з різними сферами застосування технічних знань, а й зрозуміє ті широкі перспективи для досліджень і творчості, які відкриває знання англійської мови за моделлю STEM.

3 напрямки STEM-освіти, які точно зацікавлять вашу дитину


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты