Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="214316"]
Материалы на украинском языке

15 травня — Всесвітній день інформування про Метод Кенгуру

Old date:
Current date: 2022.09.29
New date: 2019.05.15
0
Метод Кенгуру вважається золотим стандартом виходжування передчасно народжених дітей, при якому застосовується фізичний контакт

Метод Кенгуру вважається золотим стандартом виходжування передчасно народжених дітей, при якому застосовується фізичний контакт між батьками та новонародженою дитиною «шкіра–до–шкіри».

метод кенгуру, недоношенные дети

Источник: архив

В Україні більшість медичних установ ІІІ рівня застосовують Метод Кенгуру у відділеннях інтенсивної терапії, на другому етапі виходжування. «Кенгуріння» батьки продовжують і вдома, після виписки.

Цей метод простий в застосуванні і не вимагає ніяких додаткових витрат, при цьому не варто недооцінювати його вплив на здоров’я новонародженої дитини.

Суть методу дуже проста: малюка в одному підгузку, шапочці та шкарпеточках викладають на груди мами обличчям один до одного шкіра–до–шкіри. Тато так само може використовувати  Метод Кенгуру. Особливо це актуально, коли в сім’ї народилася двійня чи трійня. Це можуть робити і інші родичі, коли батьків немає поряд, або ж вони не можуть «кенгуритися» через стан здоров’я. Щоб температура тіла зберігалася, дитину накривають зверху пелюшкою чи ковдрою.


Метод Кенгуру застосовують для того, щоб:

  • забезпечити формування тісного психоемоційного зв’язку між матір’ю і дитиною;
  • підвищити частоту та тривалість грудного вигодовування;
  • знизити ризик нозокоміальних інфекцій;
  • сприяти участі родини у виходжуванні дітей з малою масою тіла;
  • забезпечити альтернативний підхід до збереження та підтримки температури тіла дитини;
  • оптимізувати використання обладнання та людських ресурсів при виходжуванні новонароджених з малою масою тіла.

Метод Кенгуру прискорює адаптацію передчасно народжених малюків до навколишнього середовища, підвищує імунітет, покращує та налагоджує грудне вигодування, сприяє більш інтенсивному емоційному та психологічному розвитку.

метод кенгуру, выхаживание недоношенных

Источник: архив

ВАЖЛИВО! Немовлята на Методі Кенгуру швидше набирають вагу і краще розвиваються: дитина чує серцебиття і голос матері, вловлює запахи молока та тіла, відчуває легкі погладжування і менше плаче. У такій позі малюк знаходиться у безпеці, тому не відчуває стресу, а в цілому за умови використання цього Методу стабілізація стану передчасно народженої дитини відбувається на 30-70% швидше.

Одним із відділень, в якому повноцінно інтегрований цей метод як філософія виходжування – це відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України. Його завідувачка Тетяна Орлова зазначає:

«При використанні цього методу поведінка дитини значно покращується: довше періоди спокою, менше плачу, довші періоди глибокого сну, зменшуються частота і важкість епізодів апное (зупинок дихання), загалом скорочується термін перебування дітей у лікарні».

Спосіб шкіра-до-шкіри корисний не тільки немовляті, але і новоспеченій мамі: тримання дитини на грудях вивільняє окситоцин і робить маму розслабленою, зменшує ризики виникнення післяпологової депресії. Цей метод сприяє налагодженню взаємин між дитиною і батьками, адже розвиває бондинг (зв’язок).

Матері відчувають більшу компетентність, впевненість та відповідальність при кенгуру-догляді за дитиною. Батькам практикування Методу Кенгуру під час виходжування допомагає підвищити самооцінку і впевненість у тому, що вони можуть допомогти своєму малюкові.

В середньому дитина, народжена раніше терміну, перебуває у відділенні інтенсивної терапії та відділенні виходжування 118 днів і за цей час вона проходить безліч болючих процедур. За даними Педіатричного Центру дослідження болю ця цифра сягає 1152 процедури. Метод Кенгуру здатний зменшити сприйняття болю, тому малюк може менше реагувати на процес забору аналізів. При вакцинації, болісних та неприємних процедурах неонатологи рекомендують застосування Методу Кенгуру і прирівнюють його дієвість до використання цукрози.

Ранние пташки, выхаживание, метод кенгуру

Источник: архив

До Методу Кенгуру є й певні вимоги: немовля має бути стабільним і позитивно реагувати на цей метод, іншими словами – спосіб виходжування має бути комфортним обом сторонам.

«Застосування його регламентується Наказом Міністерства охорони здоров’я України №584 від 29.08.2006 як обов’язкового серед закладів, які є дружніми до дитини. Проте він ще не є інтегрованим повноцінно. Деякі заклади користуються лише окремими елементами Методу Кенгуру», – коментує лікар-педіатр, заступник директора з медичних питань дитячого Консультативно-діагностичного центру Дарницького району м. Києва Тетяна Гавриленко.

Вона пов’язує це з відсутністю впевненості медичного персоналу в перевагах і безпеці методу, а також з тим, що у фахівців є упереджена думка, нібито він створений для країн з обмеженими ресурсами.

ВАЖЛИВО! Метод Кенгуру знайшов своє втілення більше ніж в 70 країнах світу. Серед них Данія, Швеція, США, Канада, Франція.

Наразі в Україні діє програма підтримки інтеграції Методу Кенгуру Bornforhugs, і будь-який медичний заклад може отримати допомогу із його впровадженням безкоштовно. Цією програмою вже скористався Перинатальний центр м. Хмельницького. З червня 2019 року подача заявок знову буде відкрита.

«Для мене було настільки природнім застосовувати Метод Кенгуру, що навіть не виникало сумнівів щодо його ефективності», – наголосила голова ГО Асоціація батьків передчасно народжених дітей «Ранні пташки» Олександра Балясна.

Завдяки Методу Кенгуру батьки поспішайок можуть суттєво допомогти своїм дітям, зокрема, покращити грудне вигодування та допомогти дитині впоратися із болючими процедурами, яких немало за місяці виходжування.

І найголовніше – Метод Кенгуру є саме тим стилем життя передчасно народжених дітей, який забезпечує їм любов, комфорт та гармонію.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты