Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="261415"]
Материалы на украинском языке

11 симптомів передозування вітаміну D

Old date:
Current date: 2022.06.27
New date: 2021.01.22
0
У спробі заповнити нестачу вітаміну D можна перестаратися і спровокувати різні порушення в організмі. Розповідаємо, які симптоми

У спробі заповнити нестачу вітаміну D можна перестаратися і спровокувати різні порушення в організмі. Розповідаємо, які симптоми говорять про передозування «сонячним» вітаміном.

Переизбыток витамина D

Джерело: freppik

Кожна людина має потребу у вітаміні D, який відповідає за обмін кальцію і фосфору, сприяє засвоєнню вітаміну А і в цілому впливає на загальне самопочуття людини. Найчастіше ми отримуємо вітамін разом з сонячними променями, але в осінньо-зимовий період доводиться вдаватися до інших джерел.
Заповнити брак мікроелемента можна за допомогою продуктів харчування з високим вмістом вітаміну D або за рахунок прийому спеціальних препаратів. Але часом ми не замислюємося, що в спробі не допустити дефіцит можна перенасититься вітаміном і тим самим спровокувати проблеми зі здоров’ям.

Ознаки нестачі вітаміну D бувають різні. Найчастіше це сильна стомлюваність, порушення сну, зниження працездатності, апетиту, проблеми зі шкірою і підвищення артеріального тиску. Також згубним може виявитися надлишок вітаміну. Симптоми передозування з’являються, коли людина п’є вітамінні добавки, не дотримуючись добової норми і рекомендацій лікаря.


Приймати додаткові засоби слід тільки після консультації з фахівцем. Можливо, щоб заповнити дефіцит вітаміну D, досить буде дотримуватися правильної дієти. В іншому випадку організму доведеться зіткнутися з наслідками гіпервітамінозу (це перенасичення вітаміном, що викликає різні проблеми).

Джерело: Fotolia

До чого призводить надлишок вітаміну D

За даними фахівців, через гіпервітаміноз можуть з’явитися безсоння, дратівливість, м’язові й суглобові болі, підвищений артеріальний тиск. Нерідко виникають зневоднення і блювота. Також до переліку наслідків відносять знижений апетит, спрагу, запори та ризик утворення каменів в жовчному міхурі й нирках.


Варто відзначити, що від вітаміну D залежить здоров’я кісткової тканини. Його нестача у дітей нерідко призводить до рахіту, а у людей похилого віку — до м’язової слабкості та ризику травм. Також недолік «сонячного» вітаміну небезпечний для вагітних, адже викликає ризик патології плода.


Боротися з дефіцитом потрібно, але слід пам’ятати, що неправильний і безконтрольний прийом вітаміну D теж несе загрозу здоров’ю! Підібрати правильне дозування з урахуванням особливостей імунітету людини може тільки лікар. Тому не займайтеся самолікуванням і при виявленні у себе подібних симптомів обов’язково звертайтеся за допомогою до фахівця!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x