Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="265450"]
Материалы на украинском языке

10 ознак зниженого гемоглобіну

Old date:
Current date: 2022.10.04
New date: 2021.04.29
0
Чим нижче рівень гемоглобіну в крові, тим більше організм страждає від анемії. Розповідаємо, які симптоми говорять про зниження бі

Чим нижче рівень гемоглобіну в крові, тим більше організм страждає від анемії. Розповідаємо, які симптоми говорять про зниження білку, що містить залізо.

Гемоглобин

Джерело: freepik

Часто пацієнти з анемією, розвиненою на тлі низького гемоглобіну в крові, навіть не підозрюють про свій стан. Такі симптоми, як втома, слабкість, млявість, головні болі, стають для них повсякденним явищем.

Від рівня гемоглобіну залежить транспортування кисню до тканин і органів. У нормі у жінок цей показник повинен становити щонайменше 120-140 г / л, у чоловіків — 130-160. Як зрозуміти, що у вас знизився гемоглобін? Лікарі рекомендують звернути увагу на кілька факторів.

 1. Чи хворіли ви останнім часом, зокрема COVID-19? Захворювання серйозно підриває імунну систему, тому після одужання можуть повилазити різні проблеми, в тому числі анемія, герпес і т.п.
 2. Як харчуєтеся? Вживання нездорової їжі нерідко призводить до зниження гемоглобіну. Залізо не надходить в організм, а старі запаси закінчуються.
 3. Коли в останній раз перевіряли шлунок? Хвороби шлунково-кишкового тракту здатні спровокувати анемію, тому хоча б раз на рік потрібно обстежуватися у гастроентеролога.

Симптоми низького гемоглобіну

Гемоглобин

Джерело: freepik

Щоб перевірити показники, потрібно здати аналіз крові. Якщо ви перенесли коронавірус, варто обов’язково виконати подібну процедуру, щоб перевірити свій стан. А передумовою до клінічного тесту стануть наступні симптоми:


 • постійна втома;
 • зниження енергії;
 • підвищена дратівливість;
 • погіршення пам’яті та концентрації;
 • задишка;
 • поганий апетит;
 • тахікардія;
 • головний біль;
 • біль у м’язах;
 • запаморочення.

Також лікарі відзначають, що часто причиною низького гемоглобіну в крові є саме погане харчування. Намагайтеся додавати у свій раціон продукти, багаті залізом, кальцієм, калієм, фосфором і корисними вітамінами. Це можуть бути м’ясо, морепродукти, фрукти та овочі.

Бережіть здоров’я і не ігноруйте симптоми!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты