Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="275795"]
Здоровье и уход

Відсмоктувати соплі небезпечно: педіатри розповіли, як лікувати нежить у дитини

0
Як важко дивитися на дитину, якій через хворобу складно дихати, знає будь-яка матуся. Тому ми прагнемо полегшити страждання дитини �

Як важко дивитися на дитину, якій через хворобу складно дихати, знає будь-яка матуся. Тому ми прагнемо полегшити страждання дитини за всяку ціну, хоча деякі процедури дуже небезпечні.

Відсмоктувати соплі небезпечно: педіатри розповіли, як лікувати нежить у дитини

Джерело: pixabay.com

Часто лікар на прийомі чує від мами таку скаргу: у дитини нежить, дитина не дихає, але з носа нічого не витікає, соплі десь усередині. Досить неприємне явище, особливо для немовляти, що знаходиться на грудному вигодовуванні: малюк просто не може смоктати груди, не може якісно висякатися, а це проблема. І тут у мами хоч-не-хоч виникне бажання скористатися гумовою грушею, піпеткою або назальним аспіратором, щоб витягти слиз із маленького носика.

ЧОМУ ВІДСМОКТУВАТИ СОПЛІ НЕ МОЖНА?

По-перше, тому що можна травмувати ніс: мало яка дитина спокійно лежатиме під час такої неприємної процедури. Також різке відсмоктування може спровокувати пошкодження капілярів і – як наслідок – носову кровотечу.

По-друге, не розрахувавши силу, легко можна травмувати середнє вухо, створивши перепад тиску, а це вже може спровокувати отит.


По-третє, ніс людини влаштований так, що невелика кількість слизу є завжди, адже вона створює місцевий імунітет у носоглотці. Відсмоктування соплів провокуватиме ще більше їх вироблення.

Отже, з переваг відсмоктування соплів є лише одне: тимчасове вдосконалення. Але чи варте воно такого ризику?

Відсмоктувати соплі небезпечно: педіатри розповіли, як лікувати нежить у дитини

Джерело: GettyImages

Лідія Бабич
Лідія Бабич
Дитячий лікар, педіатр Центру "Педіатрія з любов'ю". Про здоров'я дітей, харчування і ГВ, про щеплення і здоровий спосіб життя. Фейсбукінстаграм.

Переживаєте, що малюк весь час застуджується? Зате йому не загрожують астма та алергія! Часті вірусні інфекції в ясельному віці — своєрідне щеплення від цих бід. Так, малюки, що відвідують ясла, застуджуються частіше, ніж їхні ровесники-домосиди, проте в 3 рази рідше страждають на алергічні та астматичні реакції.

Не секрет, що застуду часто лікують домашніми методами. Багато матусь знають: респіраторні інфекції служать тренажером для імунітету. Від них він стає сильнішим. Адже головне — не допустити ускладнень. Тому навіть якщо ви вважаєте себе асом у лікуванні застуд, проконсультуйтеся з лікарем. Неправильне лікування призводить до серйозних наслідків.

ЯК БЕЗПЕЧНО ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ДИХАТИ?

Якщо слиз занадто густий, його необхідно просто розрідити за допомогою рясного закапування фізрозчину (або спеціальні краплі з морською водою – варіант дорожчий). Щоб витягти все зайве з носа малюка, просто потримайте його вертикально, якщо це зовсім малюк, або посадіть — гравітація зробить свою справу, соплі просто витечуть.

Якщо у дитини соплі річкою (як вода), на ніч можна підкладати валик під голову, це полегшить подих. Це стосується навіть дітей, які поки що не сплять на подушці. Судинозвужувальні краплі також допоможуть дихати при цьому виді нежиті, закапайте їх перед сном.

Пам’ятаємо про вологе холодне повітря, воно також полегшить дихання дитині.

ВАЖЛИВО! Якщо дитина до року хрипить носом, але ви не бачите жодних виділень з носа та промивання нічого не дають, можливо, річ у тому, що ніс росте швидше, ніж хрящ, а вузькі носові ходи при цьому створюють характерний хрип. Зверніться до лора з таким питанням, звичайний огляд розставить усі крапки над «і».

Відсмоктувати соплі небезпечно: педіатри розповіли, як лікувати нежить у дитини

Джерело: GettyImages

Катерина Спекторенко
Катерина Спекторенко
Педіатр дитячої клініки " Малі"

Що робити, коли у малюка нежить, і йому важко дихати носиком? Адже новонароджені та діти до 6 місяців майже не вміють дихати через рот, як це роблять їхні старші «колеги» з ГРЗ. До того ж, слиз у найменших досить густий, його не дуже багато, носові проходи дуже вузькі, а слизові оболонки ніжні та схильні до набряку. За таких умов дихати важко, а поїсти майже неможливо.
Тому м’яке очищення носика є головним лікуванням нежитю у дітей. Для початку закапайте по кілька крапель сольового розчину в кожну ніздрю крихітки, і потримайте її у вертикальному або напіввертикальному положенні. Іноді цього достатньо, щоб малюк проковтнув або відчихнув слиз і зміг дихати. Якщо ж слизу багато, можна обережно відсмоктувати його за допомогою аспіратора (відсмоктувача соплів). Є безліч моделей, від гумових груш із пластиковими насадками до електричних приладів. Більшість із них цілком безпечні і не зашкодять носику малюків, звичайно, за умови дотримання інструкції з використання.

Однак слід врахувати, що при надто частому і надмірно сильному відсмоктуванні є ризик пошкодження слизової оболонки, посилення набряку та виникнення отиту. Тому ваша мета — відновити носове дихання, і дати дитині можливість поїсти і поспати, а не вичистити все «до останньої соплі». Використовуйте аспіратор тільки тоді, коли видалити слиз без нього неможливо і обов’язково дотримуйтесь інструкцій. І, звичайно, не забувайте про вентиляцію та зволоження повітря в приміщенні, прогулянках та уникайте перегріву малюка.

КРАПЛІ У НОСИК: ЯК ПРАВИЛЬНО?

Спочатку носик промивають сольовим розчином, потім капають дитячі краплі, роблять масаж. Судинозвужувальні засоби можна застосовувати не частіше 3-4 разів на день, вичавлюючи по крапельці в ніздрю! Добре, якщо вдома є соляна лампа.

  1. Привчіть малюка користуватися не хусткою, а серветками. А краще відведіть у ванну — нехай гарненько висмикається. Не треба видувати повітря через обидві ніздрі відразу: це веде до попадання слизу в носові пазухи і ще більшого їх запалення. Затискаємо праву ніздрю великим пальцем, а через ліву видуємо повітря, потім затискаємо ліву і видуємо повітря через праву.
  2. Усадіть дитину зручніше і попросіть нахилити голову в той бік, куди будуте капати ліки. Краплі бувають з піпеткою та з розпилювачем-дозатором. Для маленьких дітей зручніший другий варіант — голову можна не нахиляти.
  3. Видавіть одну краплю з піпетки в носовий хід (або зробіть одне натискання дозатора спрею), помасажуйте перенісся, скроні, потім ті ж маніпуляції проробіть з іншим носовим ходом.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты