Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="278313"]
Здоровье и уход

Неонатальний скринінг: відповіді МОЗ на найпоширеніші питання

0
Неонатальний скринінг є важливою складовою медичного обстеження новонароджених. Цей процес дозволяє виявити рідкісні та серйозн�

Неонатальний скринінг є важливою складовою медичного обстеження новонароджених. Цей процес дозволяє виявити рідкісні та серйозні захворювання, які можуть бути непомітними без спеціальних тестів, та почати лікування з достатньої швидкістю. Дізнайтеся більше про важливість неонатального скринінгу у цій статті.

Неонатальний скринінг

Джерело: shutterstock

Неонатальний скринінг – комплексне обстеження новонароджених, яке проводять для виявлення спадкової та вродженої  патології у немовлят.

Раніше в Україні обстеження проводилося на 4 захворювання, а з минулого року – на 21 рідкісне захворювання.

Саме раннє виявлення ризиків та призначення лікування дозволяє запобігти розвитку хвороби та створює всі умови для тривалого і повноцінного життя дитини.


Сьогодні МОЗ відповідає на поширені запитання батьків новонароджених щодо проведення дослідження:

Як відбувається дослідження?

Спершу ви маєте надати письмову згоду на проведення дослідження. На 48-72 годину життя немовляти медичний працівник здійснить забір кількох крапель капілярної крові з пʼяточки дитини та нанесе їх на спеціальний тест-бланк. Ці зразки буде передано до спеціальних лабораторій – регіональних центрів неонатального скринінгу, де й проходить дослідження.

Чи безоплатна ця послуга?

Послуга безоплатна та гарантується в рамках програми медичних гарантій під час пологів у пологових стаціонарах, перинатальних центрах та дитячих лікарнях з неонатологічними відділеннями.

Неонатальний скринінг

Джерело: shutterstock

Мені під час вагітності вже робили генетичні дослідження. Чи потрібно їх робити моїй дитині?

Так, потрібно. Під час вагітності переважно визначають ризик хромосомної патології та інших захворювань, які є невиліковними. Розширений неонатальний скринінг дозволяє виявляти у новонароджених рідкісні спадкові або вроджені захворювання, які підлягають лікуванню.

Чи звʼяжуться з нами щодо  результатів скринінгу?

Якщо результати скринінгу негативні, тобто ризиків не виявлено, вони не повідомляються батькам, а лише зберігаються в електронній медичній картці дитини в ЕСОЗ.

У деяких рідкісних випадках у разі сумнівного результату дослідження з вами можуть сконтактувати та попросити надати інший зразок краплі крові дитини для завершення скринінгу. Будь ласка, зауважте, що необхідність повторного дослідження НЕ означає наявність генетичного захворювання в дитини.

Якщо ж ризик підтверджено (результат позитивний), з вами обовʼязково сконтактують і повідомлять про подальші дії щодо діагностики.

Неонатальний скринінг

Джерело: shutterstock

Які захворювання виявляють під час неонатального скринінгу?

Залежно від обсягу скринінгу, виявляють такі захворювання:

  • гіпотиреоз;
  • фенілкетонурія;
  • галактоземія;
  • муковісцидоз;
  • вади слуху;
  • вади зору;
  • вроджені вади серця.

Чи можна відмовитись від неонатального скринінгу?

Так, батьки можуть відмовитись від неонатального скринінгу за власним бажанням або з медичних показань. Проте, це може призвести до пропуску важливих захворювань, які можуть призвести до серйозних наслідків для здоров’я дитини.

Які переваги має неонатальний скринінг?

Переваги неонатального скринінгу полягають у виявленні ранніх стадій захворювань та забезпеченні своєчасного лікування, що може покращити прогноз здоров’я дитини. Крім того, неонатальний скринінг дозволяє уникнути непотрібних діагностичних процедур та лікування в разі нормальних результатів.

Неонатальний скринінг є важливою процедурою для забезпечення здоров’я новонароджених українців. МОЗ продовжує підтримувати та розвивати цю процедуру в Україні для запобігання серйозних наслідків для здоров’я дитини.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты