Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="139176"]
Здоровье и уход
  • Скидки только для наших читателей
  • Скидки только для наших читателей

Как справиться с коликами и газиками у младенца: история украинской мамы

Old date:
Current date: 2020.08.14
New date: 2017.04.14
0
Многие мамы, вернувшись с малышом с роддома домой, сталкиваются с проблемой коликов у грудничка, которые отравляют жизнь и крохе, и

Многие мамы, вернувшись с малышом с роддома домой, сталкиваются с проблемой коликов у грудничка, которые отравляют жизнь и крохе, и маме. Как же помочь ребенку? Как с этим справиться и какие средства реально помогают, читайте в блоге счастливой мамы Татьяны Мельниченко.

Коліки і газики. Це проблема з якою ми зіткнулися дуже несподівано і буквально з перших днів після пологового. Я ще не зовсім оговталася від свого нового стану, а тут постійні вечірні крики, які тривають по кілька годин. Дитина червоніє, захлинається і її ніщо не зможе спинити. Перші дні я мужньо витримувала, але потім уже починали здавати нерви.

Татьяна Мельниченко
Татьяна Мельниченко
Активная мама, тележурналист в декрете, автор блога Мамоспільнота, организатор группы Мамоспільнота

****

Я влаштувала мозковий штурм серед своїх друзів, що мають діток. Благо, нарадили мені багато. Еспумізан, Інфокол, Боботік, газовідвідні трубочки різних типів, піпетка, жіночий катетор, пелюшки на живіт, прикладання до живота, сон з мамою в обнімку, стовпчики, згинання ніжок… Це лише частина рекомендацій.

А ще дали послухати Комаровського, який сказав, що ліків від колік немає і помагають вони лише мамі, психологічно. Але я категорично не хотіла застосовувати ліки. Всі, включно з лікарями, радили переглянути дієту (хоча я намагалася харчуватися правильно). У пологовому ж навпаки мені сказали, що їжа мами на стан дитини не впливає. Хоча певну закономірність я помітила: якщо їсти лише каші і небагато молока — дитина спокійніша. Щойно я намагалася з’їсти сире яблуко, а не дай Боже хліб дріжджевий, щось здобне — увечері на мене чекав «концерт».

****

Але за місяць дієти я зрозуміла звідки в жінок береться післяродова депресія;) Тому на Новий рік взагалі з’їла все, що хотіла, включно з олів’є з горохом. Правда дуже трошки і побачила, що малюк попри все спокійно проспав усю ніч, отже причина не зовсім у цьому. Після того я почала смакувати усе і потроху. Відрізнити де малюк страждав просто від газиків, а де від колік мені було важко, тому експериментувала з усім.

Скажу одразу — теплі пелюшки нам взагалі не допомогли і різні пояси з травами. На животі у мами малюк теж не дуже хотів спати, йому постійно було жарко. Тригодинні «концерти» перший місяць нам таки доводилося дослуховувати до кінця. Трошки збити темп і силу крику вдавалося укропною водою. Тією, що готують за старовинним рецептом в аптеці. Але це скоріше було заспокійливе, бо животику легше не ставало.

Майже не помагали масажі. Трошки давали певний ефект згинання ніжок, але це теж була відволікаюча операція. Врешті я піддалася на фразу медсестри: «Та дайте «Еспумізан», побачите, спатимете спокійніше» і таки дійсно з цими ліками вечірні крики не зникли, але нічний сон став спокійним і розміреним.

Іноді певного ефекту вдалося досягти за допомогою газовідвідних трубочок. Я брала windi, бо переживала, щоб катетор не ввести занадто далеко. А ці — з обмежувачем. Але мені хотілося якомога менше катувати дитину, тому використовувала їх не часто. Татко продовжував вечорами носити хлопчика в позі султанчика- обличчям до світу і це теж давало свій результат, але чередувалося з приступами плачу.

Полегшення прийшло несподівано на другому місяці. Дитина сама навчилася засинати на животику. Газики стали виходити легше. Я перестала годувати в позиції лежачи і перейшла на «колиску», далі малюк сам почав зригувати повітря. А коли Олесик активно почав плавати у ванні — тема газиків почала втрачати актуальність.

І ще одне цікаве спостереження, навіть в 3 місяці болі у шлунку його іноді переслідують, дитина може почати вигинатися і плакати уві сні, але найчастіше причиною цьому тепле повітря чи перегрів у колясці чи накривання ковдрою, як на мене. Тепло — спрацьовує каталізатором пукальних процесів, які так не дають спати малючкові.

А в наступному блозі я розкажу з власного досвіду як правильно підібрати одяг дитинці!

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Телеграм каналСтатьи по теме:
Понравилась статья? Оцените:
12345 (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Мой ребенок - онлайн журнал для современных родителей Мой ребенок - онлайн журнал для современных родителей
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: