Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="278580"]
Здоровье и уход

7 фактів про вітамін D: що важливо знати мамі

0
Звичайно, всі мами знають, що нестача вітаміну D в організмі немовляти може призвести до розвитку рахіту. Що ще важливо знати про це�

Звичайно, всі мами знають, що нестача вітаміну D в організмі немовляти може призвести до розвитку рахіту. Що ще важливо знати про цей вітамін і його особливості?

малюк, дитина 7 фактів про вітамін D: що важливо знати мамі

Джерело: Freepik

Для правильного розвитку всіх систем та органів новонародженого потрібні всі вітаміни та мікроелементи у їхній збалансованій кількості. І вітамін D займає важливе значення у формуванні міцного здоров’я малюка.

ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ ПРО ВІТАМІН D

Весна та літо — прекрасний час для зміцнення імунітету малюка. Особливість вітаміну D у цьому, що він синтезується у людини під впливом сонячних променів. Цей важливий вітамін діє як гормон: нормалізуючи обмін кальцію та фосфору, він захищає дитину від рахіту, а також…

  1. Вітамін D відповідає за мінералізацію кісткової системи: без нього організм не засвоює кальцію, тому кістки залишаються м’якими.
  2. Не працює, якщо фосфору з їжею надходить більше, ніж кальцію.
  3. Вважається жиророзчинним вітаміном — надходить в організм у складі харчових жирів, у тому числі що містяться в маминому молочку (але там його все-таки недостатньо).
  4. Синтезується в шкірі зі свого провітаміну (дегідрохолестерину) під дією сонячних променів: гуляйте з крихтою в денні години більше. Запам’ятайте: під час прогулянок не можна тримати малюка під прямим сонячним промінням — це загрожує опіками ніжної шкіри, розсіяного світла цілком достатньо для синтезу вітаміну D!
  5. Регулює згортання крові: дефіцит вітаміну D веде до кровоточивості, а також відбивається на нервовій системі.
  6. Буває у дефіциті в осінніх та зимових немовлят – їм призначають для профілактики препарат вітаміну D, а навесні та влітку, коли багато сонця, його прийом скасовують.
  7. Особливо необхідний дітям, що інтенсивно зростають, зокрема недоношеним з їх підвищеною схильністю до рахіту.
малюк, дитина, новонароджений 7 фактів про вітамін D: що важливо знати мамі

Джерело: Freepik

ПІДГОТОВКА ДО ХОДЬБИ

Як було зазначено, вітамін D грає значну роль у формуванні кісткової тканини дитини, за браку цього вітаміну організмі відбувається розм’якшення кісткових тканин.


Перший рік життя умовно ділять на 4 триместри за етапами зростання та розвитку малюка. Весь третій триместр дитячий організм готується до вставання на ніжки, а 9-й місяць у цьому плані вирішальний. Якщо немовля не сяде до кінця 9-го місяця, зверніться до лікаря! Причиною такого відставання можуть бути також неврологічні розлади, що виявились у момент інтенсивного розвитку.

Слідкуйте за тим, щоб організм малюка не відчував нестачу вітаміну D — гуляйте на свіжому повітрі, якщо годуєте грудьми — стежте, щоб ваш раціон був повноцінний, включайте продукти, які містять вітамін D, якщо малюк отримує прикорми — вводите продукти правильно, за графіком. Про те, чи потрібно дитині додатково давати вітамін D, проконсультуйтеся у педіатра.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты