Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="275675"]

Школа. Допомога в адаптації для різних форм навчання: поради психолога

Old date:
Current date: 2023.06.01
New date: 2022.08.31
0
Поделиться:
Школа зараз - це одна із часток нашого відчуття стабільності. Діти в вересні кожного року йдуть до школи. Так було, так є, так, напев�
Школа зараз — це одна із часток нашого відчуття стабільності. Діти в вересні кожного року йдуть до школи. Так було, так є, так, напевно, буде. Саме відчуття — повернення до школи, нагадує «повернення» до стану «нормальності», звичності.

Я зібрала теми, які зараз частіше звучать:

 • Режим. Вже важливо починати прокидатись раніше. Зараз сил на адаптацію до новому режиму теж замало. Але режим — дотримання рутин — додають стабільності.
 • При будь-якій формі навчання — важливо, при можливості, в квартирі означити місце, яке було б «шкільним», робочим. Хоч маленька поличка, стіл, де буде позначка — прапорець чи наклейка. Нам потрібні «переходи» із простора в простір. Це буде прискорювати процес налаштування на роботу. При онлайн навчанні — важливо все ж таки намагатись виходити в ефір не з ліжка. Я дітей так і питаю — як буде позначене твоє «робоче місце».
 • Домовитись про сніданки, щоб не витрачати час та сили на вибір та супротив (мюслі, каші?).
 • Підготувати можливий одяг, щоб дитина сама торкнулась того, що буде одягати.
 • Якщо в молодшій школі система навчання не схожа на ту, що була раніше, наприклад, різні предмети ведуть різні вчителі — важливо дитину попередити про це. Прекрасно, якщо є можливість побачити фото вчителів, чи ще встигнути зробити збори, щоб діти могли познайомитись.
Школа. Допомога в адаптації для різних форм навчання: поради психолога

Джерело: freepik

 • Якщо дитина навчатиметься онлайн — домовитися, що робити вдома під час сирени. Нагадати, як вмикаються додатки — які використовують в навчанні. По можливості, зустрітись із класом чи однокласниками в зумі.
 • Якщо дитина навчається офлайн і буде ходити до школи сама — пройти кілька разів дорогою до школи. Обов’язково продивитись, де по дорозі є укриття, домовитись про те, що дитина має робити під час сирени, якщо йде, якщо їде в транспорті, як обов’язково дитина виходить на зв’язок. Підготувати рюкзачок: Що із собою потрібно мати (зарядка для телефону, печиво, вода, ліхтарик, список телефонів близьких, бейджик із ім’ям та прізвищем та телефоном рідних, необхідні ліки, вологі та сухі серветки, можливо, свисток).
 • Якщо є така можливість, пройтися по школі. Дітям важливо «тілом відчути» місце, де вони будуть знаходитись. Торкнутись парти, піти до туалету, побачити їдальню.

Питання від дітей (звичайно, не про навчання)

Перший етап в шкільному житті — відновлення стосунків, можливість відчути та зайняти своє місце. Близькість — зцілює, створює простір безпеки. Багато дітей йдуть в нові школи, в Україні та за кордоном:
 • — А я знайду друзів? (Звичайно!!)
 • — А це не буде зрадою моїх друзів і моєї школи (точно ні, ти можеш продовжувати дружити із дітьми з твоєї старої школи, зможеш познайомитися з новими, а згодом, всі зустрінетеся).
 • — А я точно там буду потрібен, всі місця в класі зайняті (нам точно є завжди місце, ти займеш своє).
 • — А я зможу звикнути? (Ти точно з часом звикнеш).
 • — А мені сподобається вчителька? (в молодшій школі) — сподіваюсь, так, ви сподобаєтесь один одному).
Для дітей, які будуть навчатись в школі одразу незнайомою мовою — можливо, підготувати картки, де б було написано — туалет, вода, допоможіть, будь ласка — найголовніше.
Школа. Допомога в адаптації для різних форм навчання: поради психолога

Джерело:[email protected]

 Що ми нагадуємо:

 • Перепитувати, коли не зрозуміло.
 • Обов’язково знати, де туалет, де вода.
 • Вітатись, просити про допомогу, просити вибачення, дякувати — пережитий стрес, зміни в житті та оточенні у багатьох дітей ці навички приглушили.
 • Узнавати правила нового середовища — вони можуть відрізнятися.
 • Обов’язково пам’ятати: не виходити із школи, не попередивши вчителя та батьків.
 • Нічого на вулиці не чіпати!!! Не підіймати з землі предмети, не залазити на дерева.
Знаєте, з кількома із вчительок ми домовились, що вони напишуть листи дітям, яких навчали в минулому році, дітям, що зараз навчатимуться в інших країнах і інших школах. Цей лист про те, що ми не втрачаємо зв’язок, про те, що ми пам’ятаємо один про одного і зустрінемося. І ще — він має стати дозволом на те, щоб дитина заводила нових друзів, це підтвердження того, що адаптація до нового — не зрада того, що нам важливо. Це розширення. І ще в листі прохання — занотовувати все, що подобається в новому середовищі.
І з однією вчителькою ми створювали листа для нових учнів. Привітання, розповідь про правила, фото класа, побажання від себе та фото вчителів .

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты