Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="249325"]

Немовлята і спека: збираємося на вулицю

Old date:
Current date: 2022.05.25
New date: 2020.06.19
0
Поделиться:
Як має змінитися звичний ритм життя з настанням літньої спеки? Як одягати, годувати, поїти немовля, коли гуляти, чи продовжувати при

Як має змінитися звичний ритм життя з настанням літньої спеки? Як одягати, годувати, поїти немовля, коли гуляти, чи продовжувати прийом вітаміну Д? Тисячі подібних питань турбують молодих батьків, і ми із задоволенням даємо відповіді на них.

як одягати малюка у спеку правила безпеки у спеку

Джерело: instagramamina_baby_store

Одягатися чи роздягатися?

В нашій культурі заведено тепло одягати дітей, особливо новонароджених. Проте малюк – така сама людина як і ми, дорослі, хоч і виглядає вкрай беззахисним. І одягати його слід за тими ж принципами, що й себе: за кімнатної температури (18-24°С) – один шар одягу, у спеку – мінімум одягу з легких тканин. Крихітка може спати в одному підгузку або й взагалі без нього. Поправку можна робити лише на звички і уподобання, які мають навіть найменші діточки. Скажімо, малюк любить спати у затишному кубельці злегка сповитим. Тож візьміть батистову пелюшку замість кофтинки і штанцят або надягніть на крихітку найтонший сліп.
Повірте, що перегрів буває навіть небезпечнішим для малятка, ніж легке охолодження. Адже природні механізми більше налаштовані на захист від холоду, а от у спеку єдине, що може зробити тіло крихітки – знизити активність і випаровувати рідину. Це призводить до сповільнення набору ваги, зневоднення, проблем зі шкірою, розвитку молочниці, закрепів та багатьох інших неприємностей.

Ще один розповсюджений стереотип – можливість застудитися із-за протягів. Не треба боятися найменшого руху повітря і навіть влітку спати з закритим вікном! Застудитися може лише той, хто з дитинства уникав навіть легкого вітерця.


як одягати малюка у спеку правила безпеки у спеку

Джерело: instagramamina_baby_store

Увага!Ці рекомендації стосуються здорових доношених малюків. Для передчасно народжених або хворих діточок обов’язково радитися з вашим лікарем та/або медсестрою.

Спека і підгузки

Зважте на те, що звичайний одноразовий підгузок закриває ледь не чверть поверхні тіла немовляти, фактично виключаючи цю ділянку з теплообміну. І за неправильного використання може легко призвести як до місцевого, так і до загального перегрівання! Змінюйте підгузок не рідше, ніж раз на 3 години, а також після кожної дефекації. Промивайте ніжну шкіру водою і давайте їй подихати хоча б 15-20 хвилин. Мило варто використовувати лише при значному забрудненні, а від густих кремів «під підгузок» в літній час бажано взагалі відмовитися.


Якщо без засобів догляду зовсім не обійтися, нанесіть крем чи мазь дуже тонким шаром, дайте кілька хвилин всмоктатися, і лише потім одягайте підгузок. І пам’ятайте: чим більше часу ніжна шкіра буде «дихати», тим краще!

Багаторазові підгузки з точки зору теплообміну та ризику розвитку пелюшкового дерматиту нічим не кращі за одноразові, а інколи навіть поступаються їм. Тож правила догляду за шкірою лишаються такими самими, тільки змінювати екологічний варіант підгузків доведеться частіше.

Увага! ОБОВ’ЯЗКОВО періть багаторазові підгузки або пелюшки, не обмежуйтеся лише їхнім висушуванням! Це може призвести до значних подразнень шкіри!


Спека і підгузки

Джерело: shutterstock

Пітниця

Цей дрібний рожевий висип на грудях, спинці та у природних складочках має лише одну причину – перегрівання. Особливо легко пітниця виникає у добре вгодованих діточок або у малюків з чутливою та атопічною шкірою. Рецепт лікування простий: влаштовуйте малечі гігієнічний душ кілька разів на день і добре висушуйте шкіру. Щоб волога не лишалася у складочках, можна скористатися феном або вентилятором. Якщо ваш малюк має глибокі западинки або сильно пітніє навіть без одягу, нанесіть на свої пальці трохи дитячої присипки і розподіліть тонким шаром у природних складках шкіри.

Збираємося на вулицю

У спекотні дні доведеться підлаштувати прогулянки так, щоб максимально уникнути як перегріву, так і сонячних опіків! З дітьми до року в літній сезон можна гуляти або до десятої години ранку, або вже після 17:00.

Увага! Перебування немовлят влітку під прямими сонячними променями вдень неприпустиме! Якщо вам треба вийти вдень, обов’язково використовуйте засоби захисту від сонця: панами, парасольки, креми з УФ-фільтрами тощо.


Спека і підгузки

Джерело: shutterstock

Їжа

Принципи здорового харчування малюків ніяк не змінюються залежно від пори року. Грудне молоко так само є найкращим основним видом харчування, а для діточок на змішаному та штучному вигодовуванні так само рекомендовані адаптовані суміші. Прикорм так само слід вводити з 6-місячного віку, надаючи перевагу продуктам, багатим на залізо.

Інколи влітку в малюка може трохи знижуватися апетит і відповідно, темп набору ваги. Це досить природньо у спеку, адже дорослим теж зазвичай не надто хочеться їсти. Можна спробувати пропонувати їжу крихітці невеличкими порціями, але частіше, періоди активності та «ґрунтовні» трапези планувати на ранок і вечір, а також слідкувати за балансом рідини в організмі.

Але особливу увагу слід звернути на інфекційну безпеку продуктів. Наприклад, молочну суміш, яку малюк не з’їв за один раз, не можна лишати для наступного годування навіть у холодильнику. Зціджене молоко треба збирати, зберігати та використовувати, суворо дотримуючись усіх вимог гігієни. Також варто слідкувати за терміном придатності та умовами зберігання готових продуктів прикорму, наприклад, відкриту баночку з фруктовим пюре лишати в холодильнику не більше доби. Те саме стосується і власноруч приготованих супчиків.


як одягати малюка у спеку правила безпеки у спеку

Джерело: Shutterstock

Увага! Ні в якому разі не можна готувати молочну суміш для годування заздалегідь, наприклад, на ніч або йдучи на плановий огляд до поліклініки! Краще підготувати чисту пляшечку з потрібною кількістю порошку, а гарячу воду залити в термос. Потім вам залишиться лише змішати два компонента, щоб швидко нагодувати малечу.

Вода

Два найболючіших питання, що викликають ледь не війну на батьківських форумах: чи варто поїти груднічка водою і скільки пити тим, хто вже їсть прикорм. На перше питання ВОЗ давно вже відповіла. Багатьма дослідженнями доведено, що малюків, які протягом перших шести місяців знаходяться на виключно природному годуванні, допоювати водою НЕ ТРЕБА! Дитя просто буде частіше робити короткі прикладання до груді, щоб вдовольнити свою потребу у воді, адже молоко маже на 90% складається з неї.

Нагадаю, виключно природне годуванні означає, що дитина отриримує грудне молоко з груді матері на вимогу. Тобто якщо мама, скажімо, працює, і лишає зціджене молоко, яким маля годують за розкладом, це може вносити певні корективи у процес. Тому в сумнівних випадках варто звертатися до медпрацівників, дружніх до грудного годування або до консультантів з цих питань.

Щодо питання, скільки ж пити малюкові другого півріччя, то на нього важко відповісти конкретними цифрами. Адже все одно їжа крихітки поки що переважно рідка або являє собою пюре чи суп, які теж насичені вологою. Тому орієнтуватися краще на відчуття спраги та на сечовипускання малечі. Ви періодично пропонуєте дитині чисту воду, перевіряючи, чи не хоче вона пити, а також привчаючи до цього. З іншого боку, ви слідкуєте за кількістю сечі (наповненістю підгузків) та її кольором (в нормі – безколірна або світло-жовта).

як одягати малюка у спеку правила безпеки у спеку

Источник: Shutterstock

Планові огляди та щеплення

Зміна сезонів – звичний процес для всіх, хто живе в Україні. Ані мороз взимку, ані спека влітку не відносяться до якихось надзвичайних явищ. Все це цілком нормально сприймається нашим організмом, тож немає ніякої підстави переносити планові огляди та щеплення. Це один з популярних міфів, який не має жодного логічного пояснення. Те саме стосується і завершення грудного годування, початку привчання до горщика, введення прикорму і безлічі інших побутових подій, які мають відбуватися не залежно від сезону, а просто тому, що життя триває.

Вітамін Д

Зараз лікарі не радять припиняти прийом профілактичних доз цього вітаміну навіть влітку. Потенційна шкода від надлишку ультрафіолета примушує захищатися від нього, а це, в свою чергу, не дає виробитися у шкірі достатній для нормального росту і розвитку кількості вітаміну Д. Тому продовжуйте давати дитині цей «сонячний вітамін» впродовж усього року мінімум до трирічного віку малюка.

як одягати малюка у спеку правила безпеки у спеку

Джерело: instagram @madonna_club

Кондиціонер

Чи можна у спеку сховатися вдома і насолодитися прохолодою, яку нам дарують досягнення цивілізації? Чи це безпечно для малятка? Думки з цього приводу існують різноманітні, хоч у деяких країнах таке питання взагалі не виникає. Наприклад, моя знайома з Ірану, в якої п’ятеро дітей, розповідала, що влітку температура повітря на сонці сягає 50 градусів, і кондиціонер – чудова можливість дочекатися вечірньої прохолоди для прогулянки. На мою думку, кондиціонер – прекрасний винахід, але, користуючись ним (власне, як і будь-яким іншим приладом), треба дотримуватися правил техніки безпеки.

По-перше, належним чином доглядати за ним, запобігаючи розмноженню небезпечних мікробів. По-друге, розуміти, що кондиціонер дуже висушує повітря. Тому варто перевіряти вологість і за потреби підвищувати її або подумати про встановлення більш досконалого обладнання для регуляції параметрів мікроклімату у вашому житлі. По-третє, не робити надто великий перепад температур між приміщенням і вулицею. Оптимально, якщо він лишатиметься в межах 5-10°С. Ну і наостанок, нехай ліжечко, манеж або місце для гри малюка буде розташоване не прямо під струменем холодного повітря від кондиціонера.

як одягати малюка у спеку правила безпеки у спеку

Джерело: shutterstock

Те, що можна попередити…

Мова про нещасні випадки. Крім тих, що можуть траплятися цілорічно, наприклад, падінь з висоти, сторонніх тіл шлунково-кишкового та дихального тракту тощо, існує цілком окрема категорія теплових уражень. До них можна віднести сонячний удар та загальне перегрівання (тепловий удар). Сонячний удар виникає при перегріві лише голови, а тепловий – всього тіла. Одна з найчастіших причин нещастя – залишення малечі у машині без нагляду. Вам може здаватися, що ви лише на хвильку вискочили, щоб купити хліба абощо. Але в магазині може бути черга, термінова розмова по телефону відверне вашу увагу, а тим часом машина, де залишилося маля, перетворюється на розпечену духовку… Тому НІКОЛИ не лишайте дитину саму у машині принаймні до того віку, поки вона сама не зможе про себе подбати.


Під час поїздок власною автівкою у спеку користуватися кондиціонером – цілком розумне рішення. Правила техніки безпеки майже ті самі, що й для дому, тільки вологість ви навряд чи зможете змінити радикально. Тому прихопіть з собою сольовий розчин, щоб зволожувати слизову носика у дальніх подорожах.


З тих самих «температурних» міркувань, вибираючи візочок для прогулянок влітку, прослідкуйте, щоб у ньому був захист від сонця та можливість для доброї циркуляції повітря.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты
x