Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="272342"]

Неефективні ліки: як не витрачати зайві кошти в аптеці

Лідія Бабич

Дитячий лікар, педіатр Центру «Педіатрія з любов’ю». Про здоров’я дітей, харчування і ГВ, про щеплення і здоровий спосіб життя. Facebook, Instagram

Old date:
Current date: 2023.09.25
New date: 2023.09.04
0
Поделиться:
Термін «фуфломіцин» ввів в наш обіг Комаровський. Це ніби ліки, але вони нічого не лікують. Як розпізнати фуфломіцин та не витрачат�

Термін «фуфломіцин» ввів в наш обіг Комаровський. Це ніби ліки, але вони нічого не лікують. Як розпізнати фуфломіцин та не витрачати зайві кошти в аптеці? І головне — як не витратити дорогоцінний час на неефективне «лікування»? Я постараюсь вам допомогти.

як не витрачати зайві кошти в аптеці

Джерело: Freepik

Ліки, які не діють

 • Гомеопатія. Не ображайтеся, але немає жодних наукових доказів, що це працює. «Комплексні» гомеопатичні засоби. Інколи прямих надписів на упаковках немає. Ви можете побачити в складі назви речовин і біля них позначки D10, C100 або подібні. Це означає, що діюча речовина розведена до мізерної концентрації.
 • Противірусні засоби «від грипу і застуди». Від вірусу грипу дійсно допомагає озельтамівір. А от від інших вірусів, що викликають ГРВІ — засобів, на жаль, не винайдено.
 • Лки від герпесу — це лише ацикловір, валацикловір. Причому місцеві креми з ацикловіром насправді малоефективні. Всі інші противірусні засоби, які нібито «знищують всі віруси» — фігня.
 • Препарати з інтерфероном (краплі, свічки) від ГРВІ.
 • Імуностмимулятори, модулятори — щоб не хворіти на ГРВІ.
 • Антисептики для горла. Справжню бактеріальну інфекцію не вилікують (наприклад, стрептококовий тонзиліт). Вірусний тонзиліт, фарингіт минає сам, а не завдяки стерилізації горла антисептиками. Цілком можна розсмоктувати льодяники з бензидаміном для зменшення болю в горлі. Малятам — краще ібупрофен або парацетамол, холодне пиття.
 • Оксолінова мазь в ніс.
 • Ліки для підвищення імунітету в горлі, в носі.
 • Антисептики для носа, антибіотики для краплі / спреї в ніс.
 • Бактеріофаги.
 • Ліки від коліків у немовлят мають обмежену ефективність. Я б не радила вам покладати надто багато надій на такі препарати.
 • Гепатопротектори.
 • Ноотропи.
 • Ліки для зняття «тонусу» у немовлят. В переважній більшості випадків ці немовлята взагалі здорові. Фізіологічний гіпертонус минає з віком сам. «Знімати» тонус медикаментами немає сенсу, і на це насправді не впливають жодні ліки.
 • Ліки від гіпоксії мозку. На жаль, їх теж поки не винайшли. Особливо дивно, коли дітей через кілька місяців після пологів починають лікувати медикаментами наслідки гіпоксії, яка була в пологах. Ванни, трави, магній, екстракти мозку рогатої худоби, мікстури приготовані в аптеці, кальцій — немає сенсу давати для «покращення діяльності мозку» дитини.
 • Ліки для «запуску» мовлення. Немає медикаментів, від яких дитина заговорить.
 • Ліки для стимуляції апетиту.
 • Ліки від нав’язливих рухів (тіків).
 • Ліки для підвищення «загального тонусу організму».

Це не повний перелік. Найбільш поширені фуфломіцини, які призначають дітям. У дорослих — список можна доповнити своїми «улюбленими» засобами.

Що вас має насторожити:

Як не помилити при виборі ліків

Джерело: Freepik

Якщо ліки нібито «від усього». Спокусливо написано — покращує, посилює, підвищує, стимулює, полегшує, поліпшує. Лікує шлунок, серце, суглоби, волосся, очі, шкіру, горло (все це одночасно).

Немає чіткого складу, з назвами діючих речовин і їхнім дозуванням. Лише загальні слова про екстракти трав, біологічно активні речовини і т.д. При цьому «ліки» продаються лише через пром.юа чи типу того.


Ліки, про які написано «покращують стан щитоподібної залози» або «покращують роботу печінки». Стан і робота — це просто загальне слово. Ніякої конкретики. На що саме діє препарат? Якщо немає деталей — можливо, перед вами фуфломіцин.

Слова «використовується в складі комплексного лікування». Є ризик, що засіб сам по собі не дієвий.

Ліки від вірусів, бактерій, грибків та паразитів. Це хіба що антисептик для рук може їх всіх знищувати одночасно або методи дезінфекції і стерилізації. Та медикаменти для прийому всередину не зроблять ваш організм стерильним. Він і не повинен бути таким.

Наша мікроспільнота мікроорганізмів дуже важлива. Таких ліків немає в англомовних джерелах. Ви ж все одно читаєте інфо в Інтернеті. Витратьте трошки більше часу і погугліть англійською. Автоматичний переклад вам допоможе.

Є ліки, які дієві, але призначаються «не в тему»: но-шпа від кашлю, антибіотики від вірусів, відхаркувальні засоби дітям молодше 4-6 років, інгаляції не з тими препаратами або не в тих дозах.

Я розумію, що ви можете обуритися і сказати: «А нам допомогає! Ми кожен раз цим рятуємося! Нам лікар щоразу призначає»… Ні, я не забираю у вас «останню надію».

Спробуйте без фуфломіцинів — ви побачите, що нічого не змінилося! ГРВІ, вірусна діарея, наприклад, минають самі, а не завдяки гомеопатії.

Бажаю вам, щоб з вами поруч були грамотні «доказові» лікарі)

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (2 оценок, среднее: 2,50 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты