Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="274946"]

Дитина до 6 місяців на грудному вигодовуванні. Поїти водою додатково чи ні?

Лідія Бабич

Дитячий лікар, педіатр Центру «Педіатрія з любов’ю». Про здоров’я дітей, харчування і ГВ, про щеплення і здоровий спосіб життя. Facebook, Instagram

Old date:
Current date: 2024.07.22
New date: 2022.06.23
0
Поделиться:
В молоці до 88-90% води. Цього достатньо.Немовля не усвідомлює окремо голод чи спрагу. Хоче смоктати. Якщо буде потрібна рідина �
В молоці до 88-90% води. Цього достатньо.Немовля не усвідомлює окремо голод чи спрагу. Хоче смоктати. Якщо буде потрібна рідина в організмі — захоче смоктати частіше. І отримає з молоком потрібну воду.
  • Коли мама годує не по режиму раз в 3 години, а на прохання дитини — молока вдосталь і вода не потрібна.
  • Це не значить, що вам забороняють давати воду. Ваш вибір повинен бути свідомим і інформованим. А не тому що «ми давали і нічо».
  • Вставити до ротика дитині пляшку з водою, дитина починає ковтати — ні, це не доводить що дитина ХОТІЛА води. Не треба так перевіряти.
  • Коли дитина п’є воду замість молока — це значить що молоко залишилось в грудях. Його не з’їла дитина. Це ризик лактостазу. Ні, вода не =лактостаз. Але ризик є.
  • Вода в пляшці з соскою — це ризик для правильного прикладання. Ні, пляшка не в 100% випадків =відмова від грудей. Але ризик є.
  • Вода замість молока при систематичному вживанні може бути ризиком недостатнього набору маси у дитини. Ні, вода не =худа дитина. Але ризик є.
Дитина до 6 місяців на грудному вигодовуванні. Поїти водою додатково чи ні?

Источник: Fotolia

  • Кілька чайних ложок або кілька ковтків води мають скоріше ритуальне значення. Типу «я ж пропоную трошки водички, бо жарко». Дитина за добу потребує 80-100мл води на кг маси тіла. Порахуйте. Ті кілька ложечок нічого не змінюють.
  • Вираз «молоко це ж їжа. А їжу треба запивати» — це невігластво. Може кашу з котлетою і треба запити. А молоко вже ідеально збалансоване для дитини.
  • «Ви самі спробуйте цілий день лише пити молоко!» — ні, це не те саме, що дорослий би пив цілий день лише молоко. Ще й коров’яче. Дитина на ГВ — це інша історія.
  • Наповнені підгузки, сеча безбарвна як вода — це точне свідчення, що додаткове пиття води не потрібне дитині.
Це все стосується дітей до 6 міс і навіть старше. І не треба панікувати «нам забороняють!», «доведуть дитину до лікарні і зневоднення!», і т.д Це страшилки. Це рекомендації світового рівня — ВООЗ, Американської академії педіатрії, Європейської спільноти гастроентерологів. З дітьми на ШВ — схожа історія.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты