Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="274023"]

Дитина далеко від батька, як підтримати? 7 порад від психологіні Світлани Ройз

Old date:
Current date: 2022.05.25
New date: 2022.05.11
0
Поделиться:
Я хотіла поговорити на тему, по якій багато запитів зараз. Дитина далеко від батька. Сумує, але відмовляється від контакту, або силь

Я хотіла поговорити на тему, по якій багато запитів зараз. Дитина далеко від батька. Сумує, але відмовляється від контакту, або сильно засмучується під час розмови. Що нам важливо пам’ятати?!  

Дитина далеко від батька, як підтримати?

Джерело: instagram @fine_fog

  • Те, що для нас очевидне, для дитини зовсім неясне. І нам це важливо прояснити. Ми не можемо уявити, що собі додумала дитина.
  • Сприйняття малої дитини егоцентричне. Якщо батька немає поруч — в сприйнятті дитини може виникнути відчуття — він мене спеціально покинув, він не хоче зі мною бути, щось для нього важливіше за мене.

І нам, і самому батькові важливо частіше повторювати: твоєму батьку (мені) так шкода, що він (я) зараз не з тобою. Якщо б  міг, кожну хвилинку був би поруч. Ти для нас найважливіше в житті.
Якщо дитина з мамою в іншому місті чи країні — Батько (Я) не поруч — не тому, що так вирішив і тебе покинув, а тому, що він не може покинути країну.

Дитина далеко від батька, як підтримати?

Джерело: instagram @baby_bym_com

  • Дитині важлива (звичайно, якщо тато не в ЗСУ) регулярність контакту з батьком. Саме тоді їй легше дочекатись дзвінка, витримати напругу. Регулярність — це про надійний за’язок.

Якщо батько не може зателефонувати, написати — дитину важливо попередити.


Якщо кожного разу дитина при очікуванні близькості і недосяжності її відчуває біль — вона буде відмовлятись від неї. Буде відсторонюватися від контакту. Уникати розмов про батька.

  • Мамі важливо відповідати на питання про батька — давати можливість проявити страхи, казати про те, що теж дуже сумує за чоловіком.

Можна запитати — а про що б ти хотів розповісти татові?


Важливо створювати нові ритуали близькості — можливо, слова при вітанні та прощанні, можливо, тато зможе перед сном читати маленьку казку чи просто сказати «цілую».

Дитина далеко від батька, як підтримати?

Джерело: freepik

  • Чим більше паузи в спілкуванні, чим більше очікування від контакту, тим більше може бути емоційна реакція — в будь яких проявах. Якщо паузи будуть меншими — істерик, розчарування, сліз може бути менше.
  • Коли дитина засмучується — важливо — підтримати її (я теж так сумую, мені так складно прощатись із тобою).

І намагатись переключити її увагу на майбутнє — а що ти будеш робити після нашої розмови? (Допоможіть дитині сформувати плани). І сказати, коли ви зможете точно вийти на контакт.


  • Прекрасні ідеї із коментарів — записати короткі відео- повідомлення, які можливо показувати дитині, якщо не має зв’язку. чи щоб тато записав аудіоказку, яку можна слухати.

Я так бажаю, щоб всі вже були разом. Святкували Перемогу! І обіймались досхочу. Так обов’язково буде.


Обіймаю, як хочу Перемоги! ❤️

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты
x