Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="272219"]
Кому потрібно робити бустерну дозу вакцини

Алергія на вакцини від COVID-19: що робити?

Old date:
Current date: 2022.01.28
New date: 2022.01.14
0
Поделиться:
Сьогодні відповім на найчастіші запитання пацієнтів та лікарів: що робити, якщо була реакція на першу дозу вакцини і чи можна вакци

Сьогодні відповім на найчастіші запитання пацієнтів та лікарів: що робити, якщо була реакція на першу дозу вакцини і чи можна вакцинуватись алергікам.

Алергія на вакцини від COVID-19

Джерело: Freepik

Остання статистика CDC по Америці — 2-5 випадків гострих алергічних реакцій на 1000000 вакциновані. Мало? Так! Але не означає ніколи.
Вже виділили основні компоненти, які найчастіше провокують ці реакції:

  • Поліетиленгліколь (ПЕГ) в Moderna, Pfizer-BioNTech
  • Полісорбат 80 в Johnson & Johnson’s Janssen, AstraZeneca

ПЕГ часто містяться в медикаментах (проносні, депо-форми кортикостероїдів), побутовій хімії та косметиці. Якщо у людини в анамнезі були анафілаксії з невиявленим тригером або на кілька класів препаратів – ми маємо підозрювати алергію на ПЕГ.


Таким пацієнтам рекомендується використовувати вакцину без ПЕГ у складі (наприклад, AstraZeneca), особливо якщо вони раніше перенесли вакцину від грипу без алергічних реакцій. І спостерігати за ними через 30 хвилин після вакцинації.

Полісорбат 80 широко використовується у медикаментах та продуктах харчування: препарати моноклональних антитіл, вакцини від грипу (Influvac®, Agriflu®, Fluad®).


Деякі люди з алергією на ПЕГ можуть мати алергію на полісорбат 80, але не всі. Це важливо розуміти лікарям для вибору вакцини після гострої реакції.

Алгоритм дій, якщо у людини сталася гостра алергічна реакція на вакцину

Є алергічна реакція — обов’язково звертайтеся по медичну допомогу, викликайте швидку!

Якщо коротко – рішення про подальшу вакцинацію приймає алерголог. Можливий вибір вакцини з іншим складом, можливе проведення шкірних проб перед вакцинацією. Повторну вакцину слід вводити в умовах палати інтенсивної терапії з 30 хвилинним спостереженням.


Можливі алергічні реакції на першу дозу вакцини від COVID-19

Джерело: [email protected] Barzylovych

Кому можна вводити вакцину без застережень

Без застережень можна вакцинуватися людям з:


  • алергічними реакціями (включаючи анафілаксію) до їжі, укусів комах і більшості ліків, де тригер відомий (конкретний препарат).
  • алергією в сімейному анамнезі – астма, атопічний дерматит, алергічний риніт тощо.
  • попередніми не системними реакціями на вакцину.

На жаль, це все теоретично ідеальна картина. Центр, який вакцинуватиме людину після гострої реакції, потрібно шукати за місцем.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты
x