Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="150062"]
рацион питания, меню кормящей, кормящая мать, питание мамы, грудное вскармливание

Как сохранить грудное вскармливание: непростая история в блоге украинской мамы

Татьяна Мельниченко
Тележурналист
Активная и прогрессивная мама, нескучающая в декрете.

Автор блога Мамоспільнотаорганизатор группы Мамоспільнота.

Татьяна жаждет узнать и попробовать все новое и лучшее, что касается здоровья, развития и благополучия ребенка, а главное щедро делиться своим опытом и находками с другими!

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2017.07.21
0
Поделиться:
Причины прекращения ГВ могут быть разными, мама не знала как наладить и сохранить лактацию, ребенок отказывался или кусал грудь...

Причины прекращения ГВ могут быть разными, мама не знала как наладить и сохранить лактацию, ребенок отказывался или кусал грудь… Как не пойти на поводу у обстоятельств и отстоять грудное вскармливание, расскажет и даст практические советы наш блогер, тележурналист в декрете, мама 8-месячного Олеся, Татьяна Мельниченко.

рацион питания, меню кормящей, кормящая мать, питание мамы, грудное вскармливание

Burda Media

У першу ніч в пологовому я плакала. Ні, не від болю, а від щастя. Те дивовижне відчуття, коли твоя дитинка починає тебе вивчати, пристосовується до грудей і вчиться смоктати. Моє перше враження: «Він неймовірний. Іще такий манюсінький, а так бореться за виживання».

Татьяна Мельниченко
Татьяна Мельниченко
Активная мама, тележурналист в декрете, автор блога Мамоспільнота, организатор группы Мамоспільнота

♥♥♥

Коли він вперше зголоднів ( після прикладання у родзалі), малюк присмоктався до мене і почав розмасовувати своїм маленьким ротиком кожен міліметр груді, кожен вузлик, усе, що десь ніби затверділо і мені здавалося, що він це робить, як вправний масажист. Бо з кожним його рухом — розслаблялася якась частина мого тіла. Раз і спину попустило, ще раз — і шия вже не болить. І це ще не прибуло молоко, він висмоктував лише молозиво.

Сказати, що я прокайфувала від материнства — це нічого не сказати. І мені несказанно було шкода тих жінок, які цього не відчують через те, що дають суміші. Тепер я розумію, що при смоктанні у мене виділявся гормон. Це ще одна причина, чому я легко переносила безсонні ночі і в пологовому, і потім і не треба було ніякої кави. Мені здавалося, що сили якісь безкінечні. І щойно дитина присмокчеться — вони поновлювалися.


Але повертаючись до теми суміші. Ідучи в пологовий, я вже знала про шкідливість пляшечок, про те, що треба максимально стимулювати грудне вигодовування і прикладати дитину якомога частіше при кожному пошуковому рефлексі чи кожному писку, або коли вона починає показувати язика. Бо перед цим я була на мамській зустрічі, організованій журналом «Мой Ребенок» саме на цю тему.

Нет времени читать статью сейчас? Мы вышлем на вашу почту!

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Грудное вскармливание летом: 5 главных вопросов специалисту

грудное вскармливание

Burda Media

♥♥♥

Але, безумовно, я знала лише теоретично як прикладати дитину і нічого не знала про те, чим можуть бути спроваковані дитячі плачі. І от на другий день, дитина сильно розплакалася вночі, ніяк не вкладалася і чомусь не дуже хотіла смоктати, я покликала педіатра. Та сказала, що дитина втрачає вагу ( хоча для перших днів це нормально), що в мене поки нема молока ( бо було лише молозиво), і дитина голодна, і вона разово призначає суміш.

На моє категоричне ні — було сказано, що це не обговорюється, і що я божевільна мамочка. Мовляв, не в її інтересах шукати зараз суміш по інших породіллях, але вона змушена це зробити. Одне слово, я тоді ще не знала, що шлуночок дитини як черешенька, що крапля молозива це як 30 мл суміші, і що є випадки, коли такі діти і 10 днів без їжі виживають, тому на молозиві вони чудово протримуються до прибуття молока.

Я протестувала, але переді мною була дитячий досвідчений лікар і мій сумнів: а раптом у мене якийсь не такий випадок і з дитиною щось не так? Пізніше прийшла медсестричка, вона намагалася заспокоїти малюка, але він плакав, я просила не давати суміші, та погодилася зайти ще через годинку, а якщо ні — то таки дати, але не з пляшки, зі шприца без голки і пообіцяла, що це на ГВ ніяк не вплине.

♥♥♥

За якийсь час я таки здалася і дозволила дати трошки суміші, до речі, яку моя дитиначерез якийсь час повністю зригнула. Та про цей факт догодовування шкодую і досі. Боюся, що це і могло в подальшому стати причиною наших кольок. А от наступної ночі, коли інцидент повторився — була інша педіатр, вона просто вільно припеленала дитину, щоб та ніби повернулася у внутріутробний стан і допомогла правильно прикласти — малюк перестав плакати і ретельно почав смоктати цицю.

Кормление грудью - фото

Burda Media

Тобто можна було цілком обійтися без суміші і минулої ночі. Так, суміш на довго вирубає дитину і маля спить і не плаче, бо організм витрачає багато енергії на перетравлювання важкої для нього суміші, але кожна крапля молозива — для імунітету неймовірно цінна. І що менше буде прикладань — то менше шансів, що молоко прибуде вчасно і в потрібній кількості.

А вже наступного ранку, коли прибуло молоко, я зіткнулася з іншим боком медалі. Прибиральниця від бажання «причинити мені добро» спиталася: » А де твій молоковідсмоктувач?» Я кажу, в мене його немає. «Дурненька, це зараз дитина потребує мало, але якщо не будеш сціджуватися і відсмоктувати — у тебе не буде молока і дитина буде голодна». У те, що дитина може сама бути чудовим молоковідсмоктувачем, може розцідити маму до потрібної їй саме зараз порції вона не вірила.

І добре, що ця жінка не була лікарем, бо я б могла взяти на віру її слова і виробити комплекс — «мало молока», треба догодовувати, а ще я б катувала себе молоковідсмоктувачем — процедура не з приємних, особливо якщо не вмієш цього робити. І тоді б усе ГВ перетворилося не на щасливі миті материнства, а на муку. Замість сну — зціджування і тд. І мабуть, я б тоді швиденько зіскочила на пляшечки.

♥♥♥

Але на щастя, дитина навчилася правильно смоктати в позі лежачи, я спала разом з нею і відпочивала в ці довгі моменти смоктання, які могли затягуватися годинами. Вночі малюк завдяки пошуковим рефлексам іноді сам знаходив груди і присмоктувався і я в напівсні лише контролювала цей процес. Він чудово набирав вагу і за перший місяць став важчим на понад кілограм і вже ніхто не міг мені дорікнути, що молока замало.

Я намагалася прикладати його якомога частіше і малюк майже ніколи не відмовлявся. Але в три місяці, коли в нас були іще кольки він раптом не захотів брати груди, особливо праву. Напір молока був занадто сильним, у нього утворювалися бульбашки, а потім мучили газики.

І це був іще один момент, коли можна зламатися і перейти на суміш. Ти даєш груди, а дитина плюється і кричить. А заснути не може, бо тільки груди її заспокоюють. Тут легко підсадити дитину на соску-дурника. Уже потім я прочитала про кризу трьох місяців, коли дитина тебе ніби перевіряє чи готова ти захищати її, чи готова боротися за ваше спільне грудне вигодовування, чи надійна ти мама.

Грудное вскармливание

Burda Media

Тоді я просто почала експериментувати з позами для годування. У напівлежачому стані напір молока був менший, дитина охочіше смоктала. Ту грудь, яку малюк не хотів брати, я пропонувала вночі, коли він був сонний. І потрохи ми знову вийшли на нормальний режим годування. А я була щаслива, бо грудне вигодовування — це не лише імунітет дитини — це надзвичайно зручно для самої мами.

Дитяча їжа завжди тепла і під рукою (особливо, коли кудись їдеш, чи гуляєш), вона безкоштовна і в необхідних тобі порціях ( молоко виробляється постійно, воно не закінчується), і, коли дитина в стресі чи погано засинає, груди — найкраще заспокійливе. Це дуже економить час і ресурс. Плюс — неймовірно зближує маму і дитину.

♥♥♥

Ще одним непростим моментом для нашого гв — був період, коли почали лізти зубки. Малюкові було боляче і він періодично кидав груди. Я вже була готова до таких сюрпризів. І просто додала наполегливості. Пропонувала йому гризунець, охолоджений у холодильнику, а потім поверталася до нашої справи. І потихеньку усе налагоджувалося. За кілька місяців після пологів у мене нормалізувалася лактація (я перестала користуватися лактаційними вкладками і спати у незручному бюстгальтері, а молоко перестало несподівано витікати вночі — це чи не єдині невеличкі мінуси вигодовування).

І все було би ідеально, але настав час, коли у малюка прорізалися зубки і він спробував кусати грудь. Зізнаюся чесно, це було те чого я справді боялася. І ще один момент, коли дехто із жінок може зістрибнути із ГВ. Але не раджу цього робити — усе дуже швидко минає, головне пояснити дитині, що так не можна.

какие прививки делатьноворожденному

Burda Media

Малюк досліджує світ і експериментує: йому цікаво, чому, коли вкусити кулачок собі — боляче, а коли кусаєш грудь — таких відчуттів немає. Головне показати, що мамі це болить, так робити не треба, на якийсь момент забрати сосок (в ротик вводиться кінчик мізинця і таким чином порушується вакуум і виймаються груди) і потім знову правильно прикласти. Уже за два дні дитина перестала кусати груди. Зіпсувати прикладання звісно може дурник, пляшечка (який би анатомічний сосок там не був) і навіть поїльник.

Ба більше, навіть водичка з поїльником. Приміром після води «малятко» з таким поїльничком малюк знову взявся гризти мої груди. Довелося знову відучувати і пропонувати воду з горнятка або спортивної пляшки.

Зараз дитині 8 місяців, ГВ — наше улюблене заняття, Олесь поступово привчається до нової їжі, але поки є грудне молоко, я певна, що дитина отримує усі необхідні вітаміни і мікроелменти і не переживаю за правильність харчування. І вже зараз розумію — це один із найщасливіших періодів у житті матері і дитини. Тому за нього варто боротися і не піддаватися на різні фактори, які підштовхують до переходу на штучні способи вигодовування.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Грудное вскармливание: что делать, если ребенок начал отказываться от груди?
Грудное вскармливание: что делать, если грудь каменеет

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (4 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты