[artlabel id="91334"]
3-6, Скоро в школу: что купить и как подготовить ребенка, Школьник как выбрать школу

Психолог Светлана Ройз презентовала письмо родителям будущих первоклассников и детям

Old date:
Current date: 2018.01.23
New date: 2016.04.13
0
Поделиться:
Известный украинский психолог Светлана Ройз обратилась к родителям будущих первоклассников и малышам, которые в этом году пойдут

Известный украинский психолог Светлана Ройз обратилась к родителям будущих первоклассников и малышам, которые в этом году пойдут в школу. Пока взрослые думают, какую школу выбрать, немудрено забыть о стрессе, которому подвергается ребенок при поступлении. Однако эта проблема заслуживает внимания, считает психолог.

как выбрать школу

Fotolia

 

И родителям, и ребенку одинаково важно напомнить, что поступление в школу, оценки и результаты собеседования — это все-таки не самое важное в жизни. Конечно, всем хочется выбрать лучшую школу и все мы ждем от своих малышей исключительных успехов. Но отказ тоже нужно принимать достойно. А самому ребенку создать комфортные условия, чтобы он не чувствовал себя менее любимым, даже если в вожделенную гимназию его не приняли.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Если ребенок медлительный: полезные подсказки для родителей

Именно к этой проблеме решила привлечь внимание Светлана Ройз. Вместе с родителями и школами Украины психолог инициировала масштабный проект, в рамках которого будут распространяться два варианта письма — для психологической поддержки самого будущего первоклассника и в помощь его родителям.

Мы публикуем оба этих письма — надеемся, читатели ресурса «Мой ребенок» найдут в них помощь и поддержку!

как выбрать школу

Burda Media

 

Лист для Дітей

Любий друже!

Ми були дуже раді познайомитись і поспілкуватись з тобою. Ти пройшов одне з перших дорослих випробувань в своєму житті — співбесіду в перший клас школи.

Оцінка за співбесіду могла тебе порадувати, а могла — засмутити. Але ж це — всього лише число. Жодна оцінка, жоден бал не може визначити — який (яка) ти насправді. За цим числом не видно твоєї посмішки, твоєї доброти, твоєї чесності, твого розуму і твоїх мрій. І навіть, якщо оцінка і результати співбесіди тебе не порадували, пам’ятай — це оцінка не тебе самого.

Уяви собі, що всередині тебе є вогонь — вогонь твоїх якостей, твоїх «дарів», твоїх здібностей — уяви цей теплий і яскравий вогник всередині себе. Де він знаходиться? Поклади на це місце долоньку. Найчастіше люди відчувають цей «вогонь» в грудях. Саме до торкаючись до цього місця ми кажемо Я.
Твоє Я — дуже цінне і дуже яскраве. Нам би дуже хотілося, щоб цей вогонь не змогли загасити жодні чужі слова, чужі оцінки, чужі очікування, чужі емоції.

В житті так буває, що ми не можемо отримати те, що хочемо, не поступаємо туди, куди хотілося. І це видається нам несправедливим. Але пам’ятай — світ такий великий та різноманітний, що для кожного з нас у ньому є місце. Є таке місце і для тебе: краще місце, саме те, де твій вогник засвітиться яскравіше та сильніше.

У тебе попереду — багато цікавого, радісного. Ми впевнені, що ти будеш вчитися саме у тій школі, з тим учителем і тими друзями, де тобі буде радісно і легко рости, вчитися, випробовувати якості твого надзвичайного Вогню.
Можливо, це буде в нашій школі, можливо — в іншій, можливо — ти поки що залишишся в дитячому садку чи вдома і ми зустрінемось з тобою наступного року .

Всього тобі найкращого! Радості і сили в кожному твоєму кроці!
Вчителі школи

Samolik_line

Батькам

Дорогі батьки! Дякуємо вам Вам за довіру і підтримку Вашої дитини.

Ми хотіли б прийняти до школи всіх дітей, але, на жаль, в спеціалізовані школи та гімназії існує конкурсний відбір. При всьому бажанні, ми не зможемо взяти всіх, хто подав заяву на вступ до першого класу. Якщо раптом цього разу Ви не побачите прізвища своєї дитини в списку тих, хто вступив до школи — це не означає, що Ваша дитина погана, чи погано старалася.

Ми віримо, що для розкриття потенціалу кожної людини є Свій перший вчитель, Своя перша школа, свої перші однокласники. Можливо, найкращі можливості для розвитку будуть у вашої дитини в іншій школі, або ж ви, як батьки, вирішите, що до першого класу вашій дитині краще піти наступного року.
Діти розвиваються дуже швидко — і ми не раз бачили, як шестирічна дитина, яка минулого року була ще не дуже готова до навчання у школі, цього року вже зовсім інша — і вже може комфортно навчатися. Можливо, те, що ваша дитина не буде цього року навчатися у нас, стане для вашої сім’ї стресом. І ми розуміємо, як важко це може бути для всіх вас.

Але треба завжди пам’ятати, що будь-якій дитині легше, якщо на ній не лежить тягар чиїхось очікувань і сподівань. Ви допоможете своїй дитині, якщо проведете експеримент — спробуйте подумки сказати: «свої очікування, надії, відповідальність з тебе знімаю». Ви побачите, як у дитини розправляється плечики, як вона почуватиме себе легше. Так їй легше впоратися з будь-яким завданням.

как выбрать школу

Fotolia

 

Поспостерігайте, будь ласка за поведінкою вашої дитини. Одна — після напруженого випробування розплачеться, інша — розізлиться, третя — стане в’ялою та апатичною, четверта — замкнеться в собі. Деякі діти вважають, що не впоратись з якимось завданням означає підвести рідних. Будь-якій людині в складній ситуації важливо відчути — мене приймають і люблять незалежно від того, наскільки я успішний/успішна.
Будь ласка, не обговорюйте одразу з дитиною помилки, спробуйте відчутно продемонструвати йому своє тепло і підтримку — найлегше це зробити, обіймаючи дитину. Дитина буде прокручувати в голові співбесіду, повертатись до переживань — ви побачите це через «завмирання» погляду, рухів. Можете пограти разом з дитиною в гру, промовляючи «чарівні слова»: «Двері співбесіди закриваю — в своє звичайне життя повертаюсь». Плесніть долонями разом з дитиною або хлопніть дверима — так підсвідомість дитини поставить «крапку» в складному для неї процесі.
Якщо ви розповідаєте комусь про співбесіду — скажіть так, щоб дитина чула: «Наш син/донька вперше впорався з першим дорослим випробуванням! Я пам’ятаю свій перший екзамен — це було складно! Наша дитина трималася гарно, вона — молодець! А якщо зараз чогось не відповідала — не біда: ми довчимо це разом».

Дитині важливо знати, що ви нею пишаєтесь, незалежно від його зовнішніх успіхів. Не завжди ми і наші діти перемагаємо у «зовнішніх» змаганнях. Але в наших силах зміцнити дитину так, щоб будь-які складнощі не ламали іі внутрішній стержень.

Дякуємо Вам за довіру. Впевнені, що Вашу дитину чекає найкраще для неї майбутнє з найкращими для неї батьками, вчителями і друзями.
На все добре!

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
«Несадовские» дети: кто они?
Игры со словами, которые обогатят речь ребенка

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Войти с помощью: 
Вход
Вход или регистрация через социальные сети:
Регистрация