Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="273839"]
Все буде УКРАЇНА!, Школьник

Шкільне навчання за кордоном: можливості для біженців

Old date:
Current date: 2022.09.30
New date: 2022.05.03
0
Після початку повномасштабного вторгнення рф до України, територію країни покинуло кілька мільйонів громадян разом зі своїми діт

Після початку повномасштабного вторгнення рф до України, територію країни покинуло кілька мільйонів громадян разом зі своїми дітьми. Тепер вони мають божай тимчасово налагодити побут в інших країнах, зокрема вирішити, як організувати навчання дітей. 

Шкільне навчання за кордоном: можливості для біженців

На щастя, МОН подбало про те, аби допомогти нашим співвітчизникам. Завдяки активній роботі міністерства було швидко досягнуто домовленостей із відомствами країн ЄС, згідно з якими українські школярі можуть без проблем записатися до місцевої школи. А можуть і продовжити навчання в українському ЗЗСО, але вже дистанційно. Розгляньмо ці можливості детальніше. 

Навчання за кордоном

Із початком війни чи не найбільшу підтримку українським біженцям надає Польща. Зрештою, саме сюди і виїхало найбільше наших співгромадян. І саме тут найлегше отримати соціальну допомогу та влаштувати малечу до школи. Якщо ви маєте дітей молодшого та середнього шкільного віку, проблем із цим бути не повинно. Аби дитина почала вчитися, достатньо прийти до закладу освіти у вашому районі та написати заяву. 


Дещо інша ситуація, якщо ви обрали початкову чи середню школу в іншому районі (у Польщі діти з 7 років ходять до початкової школи, навчання там триває 8 класів. Потім дитина здає екзамен восьмикласника і може вступити до середньої школи – ліцей, технікум, галузева школа, де навчання триває 4-5 років). Такий заклад прийме дитину лише за наявності місць. Втім, навіть якщо їх не виявилося, можна звернутись до комунальної служби, що допоможе розв’язати питання.

Шкільне навчання за кордоном: можливості для біженців

Джерело: freepik

Зауважити: Якщо дитині від 7 до 18 років, вона має право на безкоштовну освіту і навіть незнання польської не є для цього перешкодою. При бажанні ви можете відправити дітей на підготовче відділення або курси польської мови. 

На другому місці за кількістю біженців опинилася Румунія. Тут українські діти мають право на проживання у школах-інтернатах, дотації на шкільне харчування. Також можна безкоштовно отримати одяг, взуття та шкільне приладдя. Навчання у школах безкоштовне, діти додатково вивчатимуть румунську мову. Для того, аби розпочати навчання, необхідно просто написати відповідну заяву. 

Також багато робить для наших школярів Німеччина. Зверніть увагу, що не відправляти дитину до школи не вийде: всі діти старше 6 років мають навчатися. Коли? Коли отримають посвідку на проживання, а її можна отримати (до того ж без зайвої бюрократії) у місцевих міграційних органах. Потім необхідно завітати до управління шкільної освіти, а далі — до самого закладу, аби узгодити всі деталі. До речі, не хвилюйтеся: в місцевому управлінні освіти вам нададуть консультацію та допоможуть дібрати школу. Навчання безкоштовне. 

Шкільне навчання за кордоном: можливості для біженців

Джерело: Shutterstock

А що робити із мовним бар’єром? Теж не хвилюватися: у багатьох школах є мовна підтримка, також діти можуть відвідувати так звані “підготовчі класи”. Також приємно, що діти можуть безкоштовно отримати підручники, а всі, хто має посвідку на проживання, отримують гроші на придбання шкільного приладдя. 

Загалом аналогічна картина майже в усіх країнах ЄС: необхідно зареєструватися у країні, до якої ви прибули, а потім прийти до місцевого управління освітою та написати заяву для зарахування до найближчої школи. 

Навчання в Україні

Якщо ви виїхали за кордон, але хочете, аби дитина продовжувала навчання в українській школі, то це теж цілком можливо. Зрештою, школа – це педагогічний колектив, а не стіни, тож якщо умови дозволяють, уроки можуть продовжуватись і в дистанційному форматі. 

Інша справа, якщо ваша школа знаходиться на тимчасово окупованій території або була зруйнована. В такому разі існує можливість записатися до нового закладу. Так, згідно з наказом МОН №274, діти, які змінили місце проживання та перебувають в Україні або за кордоном, можуть бути зараховані до українських шкіл за відповідною заявою. 

Остання подається батьками або опікунами дітей – у паперовому вигляді, електронним листом та будь-якими іншими способами на вибір заявника (для учнів 10-11 класів знадобиться свідоцтво про закінчення базової школи (тобто 9 класів). Цей документ можна отримати через ЄДЕБО).

Шкільне навчання за кордоном: можливості для біженців на цветы, стоимость цветов в Украине, живой букет, школа, детский садик

Джерело: [email protected]

Зауважити: якщо ви знаходитеся за кордоном, можна записати дитину до мережі шкіл Міжнародної української школи, що провадять навчання за освітнім стандартом України. Список цих шкіл можна дізнатися на сайті МУШ, що вповноважена МОН проводити оцінювання і видавати свідоцтва про освіту українського зразка. 

Якщо ви вже віддали (або збираєтеся віддати) дитину до нової школи, або взагалі наразі не можете цього зробити, то розгляньте можливість долучитися до уроків «Всеукраїнської школи онлайн», а також до «Уроків Підтримки» від Освітнього проєкту «На Урок». Ці уроки створені для школярів, аби кожен міг долучитися до навчання навіть в умовах воєнного стану. Заняття можна дивитися просто на Ютуб-каналі онлайн-школи «На Урок». Їх можна дивитися онлайн, а може переглядати і в записі. Розклад уроків можна знайти на Instagram-сторінці онлайн-школи «На Урок».

Сподіваємося, що скоро всі діти зможуть повернутися до звичного навчання у своїх школах. А поки вивчайте наявні можливості та не втрачайте їх! 

Автор: Редакторка Освітнього проєкту «На Урок» Олена Дячук


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты